Kapers en cyclonen deren Bekking niet 66 Het is de vraag of we cyclonen tegenkomen en als dat zo is, varen we er omheen. SPORT 35 Titelverdediger Nigeria mist Afrika Cup „Ach, dat wordt allemaal een beet je opgeblazen om het spannend te maken." Schipper Bouwe Bek king van Team Brunei maakt zich er niet druk om. De organisatie van de race meldde vorige week al dat de Indische Oceaan veilig, want vrij van kapers is. In 2014 en een groot deel van 2013 zijn geen kapingen gemeld. Mari neschepen in de buurt en gewa pende bewakers aan boord mis sen hun uitwerking niet. Bek king: „En de laatste paar kapingen die er waren, gebeurden binnen tweehonderd zeemijl van de Afri kaanse kust. Wij varen op onge veer duizend mijl uit de kust." Ook verhalen over cycloondrei ging legt Bekking onbezorgd ter zijde. „Zelfde verhaal. Zwaar aan gezet allemaal. Het is zeer de vraag of we die zullen tegenko men. En als dat zo is, zullen we er omheen en niet doorheen varen. We zien enorm uit naar deze etap pe en zijn er helemaal klaar voor." Team Brunei doet het tot dusver goed in de bekendste zeilrace van de wereld. Een derde plaats in de eerste etappe van Alicante naar Kaapstad en een tweede plaats bij de inport race in Kaapstad heb ben het moreel in het team opge stuwd. De Deventenaar Bekking, die zijn boot gisteravond bij de start als eerste de Indische Oceaan op stuurde maar daarna weer wat ter rein verloor, is vol vertrouwen. „Dit is echt een geweldig team. En we zijn snel. De komende we ken kon zich wel eens uitbetalen dat we van alle teams het meest met veel wind hebben getraind." De eerste 48 uur van de race zijn misschien bepalend voor de uit eindelijke uitslag. De etappe zal in het snelste schema 22 dagen du ren, in het traagste schema doet een boot er 28 dagen over. Bek king en zijn bemanning, waaron der de Brabander Gerd-Jan Poort man, hebben vanaf het begin dui delijk gemaakt dat ze met maar één doel meedoen: winnen. UYO - Nigeria kan zijn titel bij de Afrika Cup niet verdedigen. De ploeg speelde gisteren in het laat ste kwalificatieduel met 2-2 gelijk tegen Zuid-Afrika dat al zeker was van plaatsing. Congo-Brazza eindigde op de tweede plaats. Dat bezegelde het lot van Nigeria, dat als derde eindigde in groep A met te weinig punten om als bes te nummer drie via de achterdeur de Afrika Cup te bereiken. Die eer viel de Democratische Republiek Congo ten deel. Ook Ivoorkust verzekerde zich gis teren van deelname aan de strijd om de Afrika Cup, dankzij een ge lijkspel tegen koploper Kame roen. Ook Algerije, Mali, Gabon, Burkina Faso, Ghana, Guinee, Kaapverdië, Senegal, Tunesië en Zambia plaatsten zich voor het eindtoernooi dat op 17 januari in Equatoriaal-Guinea van start gaat. Hoogerland heeft longontsteking Johnny Hoogerland is ziek. Hij heeft een longontste king. De profwielrenner uit Langeweegje had al enkele dagen koorts, waarna in het ziekenhuis de diagnose werd gesteld. „Hopelijk knap ik snel op met medica tie", liet hij gisteren op twit ter weten. Hoogerland was net met de voorbereiding op het seizoen begonnen. Hij had er een paar trainingen met zijn nieuwe ploeggeno ten van Roompot opzitten. Geen training voor Verstappen Max Verstappen blijft mor gen aan de kant tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Abu Dhabi. Tijdens de grands prix in Ja pan, de VS en Brazilië mocht Verstappen de eerste training voor zijn rekening nemen. Hij krijgt volgende week op het circuit van Yas Marina in Abu Dhabi twee dagen de tijd om te wennen aan de Formule i-bolide van Toro Rosso. Weer dopinggeval bij Astana-ploeg Voor de vierde keer in twee maanden is er een wielren ner van de Kazachse ploeg Astana geschorst op verden king van dopinggebruik. De internationale wieleru- nie UCI meldde gisteren dat de Kazach Victor Okisjev van de opleidingsploeg van Astana positief heeft getest op anabole steroïden. De 20-jarige renner werd be trapt tijdens de Aziatische wielerkampioenschappen in mei. Van Avermaet renner van het jaar Greg Van Avermaet heeft voor de eerste keer in zijn loopbaan de Kristallen Fiets gewonnen, de trofee voor de beste wielrenner van het jaar in België. De renner van BMC werd verkozen boven viervoudig winnaar Philip pe Gilbert en Tim Wellens. Hij eindigde als tweede in de Ronde van Vlaanderen, als tweede en derde in Tour etappes en als vijfde bij het WK. Oranje gewilde sparringspartner Het Nederlands elftal speelt in aanloop naar het EK van 2016 mogelijk een oefenin terland tegen Engeland. De Engelse bond FA is in ge sprek met de KNVB over een confrontatie kort voor het toernooi in Frankrijk. Daarnaast lopen er gesprek ken met de Spaanse bond over een oefeninterland eind maart, enkele dagen na de EK-kwalifïcatiewedstrijd van Oranje tegen Turkije. DONDERDAG 20 NOVEMBER 2014 i Oud-schaatsers Mark Tuitert (op archieffoto) en Niels Kerstholt zochten gisteren de publiciteit over de klacht die ze hebben ingediend tegen de schaats bond ISU. foto Hollandse Hoogte door Hans Leber NIJMEGEN/KAAPSTAD - Het waren bepaald geen geruststellende on derwerpen voor de achterblijvende families. Kapers voor de Afrikaanse kust en cyclonen zouden de twee de etappe van de Volvo Ocean Ra ce bedreigen. Bouwe Bekking VLISSINGEN ABU DHABI ASTANA BRUSSEL LONDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35