College raadpleegt ook oppositie over theater TOMÊCff Ve rbouwingskorting- u neaen -.1 28 WALCHEREN ARTIKEL 12 Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Uitnodiging PLAFONDSHOW Is het hosanna of schande, stigma of realisme: de aanvraag van Rijkstoezicht voor Vlissingen. Beiaardiers spelen tune van Koffietijd Vanaf heden 2 weken lang: 20% korting op de totale winter collectie ROB JACOBS Dat belooft het college van burge meester en wethouder aan de LPM. Die partij deed de suggestie voor een breed raadsoverleg in schriftelijke vragen aan B en W. En het college vindt dat wel een goed idee. Het komt binnenkort met een voorstel voor zo'n bijeen komst. De LPM dringt erop aan dat alle partijen betrokken worden bij de voorbereidingen, omdat het zo'n gevoelig dossier is. Vorig jaar veeg de de gemeenteraad een overeen komst van het college met theater exploitant Frans Lievens van tafel. Daardoor was er geen oplossing voor de renovatie en exploitatie van de schouwburg. De partijen in de raad gingen begin dit jaar met elkaar in overleg om de im passe te doorbreken. Daarna is het college opnieuw met Lievens gaan onderhandelen. B en W hebben inmiddels al wel weer met de coalitiepartijen PvdA, CDA, WD, SGP en Chris tenunie overlegd over de schouw burg, antwoordt het college op vragen van de LPM. Die partij vindt dat ook de oppositie ge hoord moet worden voordat er een raadsvoorstel op tafel komt. Juist omdat de raad in februari de opdracht heeft gegeven met 'een uitvoerbaar en breed gedragen raadsvoorstel' te komen. De ande re partijen zullen ook nog wor den geraadpleegd, aldus B en W. Overigens zal dat nieuwe voorstel voor de renovatie en exploitatie inhoudelijk waarschijnlijk niet zo heel veel afwijken van het oude. Dat blijkt uit de beantwoording van andere vragen van de LPM. Zo blijft het college van mening dat de renovatie overgelaten moet worden aan de exploitant. Dat is financieel veiliger voor de ge meente. Ook voelt het college er niks voor om, zoals de LPM voor stelt, de renovatie in één keer uit te voeren. Exploitant Lievens wil dat in drie fases doen, in de zo mers wanneer er toch geen thea tervoorstellingen zijn. Een lange re schouwburgloze periode vindt het college niet verstandig. En tij delijk een andere locatie gebrui ken zou weer kosten voor de ge meente met zich meebrengen, waarschuwen B en W. De LPM vraagt ook of het niet be ter zou zijn om de koppeling tus sen de exploitatie van de schouw burg en die van Studio A58 op ZEP los te laten. Volgens het colle ge is Lievens echter vrij in de pro grammering van voorstellingen in Studio A58. De gemeente stelt alleen eisen aan wat er in de schouwburg op de planken komt. Plafonds Sierlijsten Verlichting VLISSINGEN - Eén stem klonk te gen in de Vlissingse raadzaal bij het besluit om de Artikel 12-sta- tus aan te vragen. Wim Hirdes, raadsnestor en LPV-partijgenoot van wethouder van financiën John de Jonge, kan het niet aan vaarden. Maar in het stadhuis lo pen de ambtenaren weer rechtop, merkt de wethouder. Hirdes: „Het is een stigma voor de gemeente. Ik ben bang dat Vlis singen uiteindelijk ernstige scha de oploopt. Reputatieschade, ja. Wie wil er nog iets doen in die stad? De creativiteit van de ge meente gaat achteruit als je in de bijstand stapt. Het is een schande dat we het zo ver hebben laten ko men. Er is geleend en geleend en de kosten van de nieuwe lenin gen werden weer met nieuwe le ningen betaald. Ik heb jarenlang gezegd: kijk uit." De Jonge: „Ik begrijp dat wel. Hir des staat daar erg emotioneel in. Het gaat hem om geloofwaardig heid. Het geeft een dubbel gevoel. Het ligt als een steen op de maag, maar het feit dat we de proble men nu onder ogen zien, leidt wel tot nieuwe dynamiek, binnen en buiten het stadhuis." Hirdes: „We komen tot 2018 2,5 tot 3 miljoen euro per jaar tekort. Dat moet je kunnen oplossen. Vol gens artikel 181 van de Gemeente wet is het gemeentebestuur zelf verantwoordelijk voor gezond fi- VLISSINGEN - De stadsbeiaardiers van Vlissingen, Veere en Zierik- zee spelen vandaag om 11.00 uur de tune van Koffietijd. Dit RTL4-programma viert vrijdag de duizendste aflevering. Onderdeel van deze viering is dat zoveel mogelijk beiaardiers in Ne derland vandaag de Koffietijdtu ne spelen. In totaal dertien ker ken doen hieraan mee. RTL roept kijkers op vandaag te komen luisteren naar een klok kenspel bij hen in de buurt. Ze kunnen een geldbedrag winnen van 450 euro als ze een filmpje maken van het feit dat ze erbij wa ren. Het leukste filmpje wint. nancieel beleid. Ik ben wel voor stander van een financieel advi seur van het Rijk. Laat die oplos singen aanwijzen. Dan doen we het zelf." De Jonge: „Ik hoopte toen ik wet houder werd dat advies de inzet kon zijn. Ik was deze zomer zeer verrast toen bleek dat de begro ting in beton gegoten zit door alle financiële lasten. Hier gaan we zelf niet uit komen. Er is geen ruimte om af te lossen. In Vlissin gen zijn geen reserves meer. Het Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl mannenmode Ganzepoortstraat 21,4461JX Goes Tel.: (0113)213329 - Fax: (0113)211060 www.robjacobsmannenmode.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - Het wordt geen een-tweetje tussen college en coali tie; de volledige gemeenteraad mag meepraten over een oplossing voor de toekomst van de schouw burg vóórdat er een officieel raads voorstel op tafel komt. Vrijdag 21 november, van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 22 november, van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! Schone montage in één dag. Zonder hakken en breken. De meubels kunnen blijven staan. Voor elke interieurstijl. Verlichting naar wens. Uit één geheel op maat gemaakt. PLAFONDS Curatele voor door Claudia Sondervan STIGMA ZELF DOEN I Wim Hirdes: „Vlissingen loopt door artikel-12-status imagoschade op." Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Showroom: Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28