Politie: 'Explosie in auto geen ongeluk' Lenny Kravitz op Concert at Sea 2015 Maar wat gaat er nou met mij gebeuren? Onbehoorlijk commentaar ZEELAND 27 SALES Scalda-studente is de beste in de bediening Geruchten dat het zou gaan om een wraakactie of een waarschu wing van criminelen, wil politie woordvoerder Alwin Don niet be vestigen. „Er zijn niet veel men sen die weten wat er precies is ge beurd. In het belang van het on derzoek houden we dat graag voor onszelf." De eigenaar van de zwarte BMW, een 33-jarige inwoner van Zierik zee, heeft aangifte gedaan van ver nieling. Even voor zes uur gister ochtend ontplofte in het interieur van de BMW een blik zwarte verf. De auto raakte hierdoor zwaar beschadigd en moest door een bergingsbedrijf worden afge voerd. Vijf andere auto's op het parkeerterrein aan de Nieuwe Bo- gerdstraat werden met verf be smeurd. Volgens de politie zat er een licht explosief in de verfbus. De brand in de BMW werd in eer ste instantie door buurtbewoners te lijf gegaan. De brandweer maak te het bluswerk af. De politie hield een buurtonder zoek en verwacht nog aangiftes van gedupeerde autobezitters. PAULPIM Naast gastheer en vaste hoofdact Blof, zijn dat vooralsnog Lenny Kravitz, Racoon en Kensington. 'Kravitz' stond in 2013 ook op Con cert at Sea, maar dan in de hoeda nigheid van een look-a-like die een paar nummers mocht meespe len bij het openingsfeestje Cover at Sea op de eerste festivaldag. Nu komt de Amerikaanse zanger-gita rist wel zelf. Volgens Blof-zanger Paskal Jakobsen wordt het de eni ge Nederlandse show van de su perster volgend jaar. „Het is echt een droom die uitkomt", zei Ja kobsen op radiozender 3FM. „We hadden de wens een spectaculai re internationale artiest aan te kondigen, omdat we volgend jaar ons tienjarig jubileum vieren. Len ny is echt een hele grote. Een te gekke muzikant met enorm veel hits. Ik kan niet uitleggen hoe blij we hiermee zijn. Dat zijn we trou wens ook met de komst van onze andere headliners Racoon en Ken sington. We hebben nu al een te gekke line-up voor het festival." CAS 2015 wordt gehouden op 26 en 27 juni. De kaartverkoop be gint vandaag. Eigenlijk staat voor hen maar één vraag centraal: wat gaat er nou met mij gebeuren? Tanja Spreij er, sectormanager van WVO Zorg op Walcheren heeft de ondankbare taak de wijzigingen in de zorg uit te leggen. Ondankbaar, omdat zij ook nog niet op alle vragen een antwoord heeft. Gewoon omdat die er nog niet zijn. Sommige wet ten (langdurige zorg) zijn nog niet eens aangenomen. Er wordt nog onderhandeld met zorgverze keraars en gemeenten. En dat is precies waar Paul Diep straten uit Middelburg bang voor was. De 73-jarige kan zijn linker arm niet meer gebruiken. Heeft 's morgens en 's avonds wijkverple ging en twee keer in de week huishoudelijke hulp. En hij doet een beroep op een mantelzorger. Hij loopt bijeenkomsten afin de hoop er wat wijzer van te wor den, maar dat gebeurt niet: „Een halfjaar geleden was ik in de schouwburg van Middelburg met 400 mensen. Toen wisten ze niets en ze weten het nog steeds niet. Het is veel te vroeg om al die veranderingen door te zetten. Er is nog zo veel niet bekend. En het gros van de mensen vraagt zich af, wat gaat er in godsnaam met mij gebeuren? Ze willen mantel zorgers stimuleren, maar schaffen wel het mantelzorgcompliment, een extraatje van 200 euro, af." „Verder is er veel onduidelijkheid over de kosten. Mensen moeten zelfhulp inkopen, maar kunnen ze dat wel betalen? Het is niet af trekbaar van de belasting. En de thuishulpen krijgen amper wat betaald. Ik weet wel wat er na 1 ja nuari gaat gebeuren. Er ontstaat een gigantisch zwart circuit. Een mevrouw uit Middelburg valt hem bij: „Al die brieven, ver schrikkelijk, je wordt er gek van." In Zeeland raken honder den medewerkers in de thuiszorg hun baan kwijt. Dat betekent dat er min der zorg geboden kan worden. Maar wie daar nu precies de du pe van worden, is nog steeds niet duidelijk. Een bezoek aan een informatiemarkt levert in ieder geval weinig concrete in formatie op, zo leert ne venstaande reportage. WVO Zorg-directeur Jan de Graaf meldt dat binnenkort met iedereen die thuiszorg krijgt een gesprek gevoerd zal worden. Pas dan verneemt de cliënt welke zorg hij krijgt en wie die zorg zal verlenen. Veel mensen zullen te horen krij gen dat ze minder hulp krijgen. Zij zullen een beroep moeten doen op buren, vrienden of fa milie. Niet iedereen zal in er in slagen om op korte termijn hulptroepen te mobiliseren. Het is onbehoorlijk dat zij van zorg verstoken blijven. Die con statering verandert niets aan hun situatie. Hopelijk vormt die constatering wel een aan sporing voor mensen in hun omgeving om een helpende hand te bieden MIDDELBURG - Linda Willems (17) uit Heinkenszand won woensdag de eerste prijs voor bediening tij dens de landelijke wedstrijd 'Ju nior Chef of the Year' voor mbo-scholieren. De tweedejaars studente van mbo-school Scalda werd beoor deeld op gastvrijheid, tafelaankle ding en originaliteit. „Ze heeft de prijs gekregen vanwege haar ont spannen houding", zegt docent Mark Meeuwisse. Ook andere Scalda-studenten vielen in de prij zen. Lauke Koolwijk won de twee de prijs voor bediening. Jimmy Hassan en Geert van de Voorde werden tweede bij het koken. DONDERDAG 20 NOVEMBER 2014 ZIERIKZEE - De ontploffing, gister ochtend, van een blik verf in een geparkeerde auto in Zierikzee was geen ongeluk. Meer wil de politie niet kwijt over dit incident. 20%-7 0% OFF ZONDAG 23 NÖV OPEN I 2.00-1 7.00 NWC >G IN WE KEN STRAAT 20ABC 76.O2.Qp7 RENESSE - De organisatie van Con cert at Sea heeft de eerste arties ten bekendgemaakt die eind juni op de Brouwersdam staan. Paul Diepstraten: „Een halfjaar geleden wisten ze niets en nu weten ze nog niets. Toch gaan de wijzigingen op 1 januari al in." foto Ruben Oreel door René Schrier MIDDELBURG - De opkomst valt wat tegen in het Middelburgse ver pleeghuis Willibrord. Op de infor matiemarkt over wijzigingen in de zorg komen enkele tientallen be langstellenden af. Mensen die zorg nodig hebben en mantelzorgers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27