Feyenoord verklaart kunstgras de oorlog Geld voor Walcherse dienstencheques Patiënt mijdt apotheek 32 en 33 Pagina 4 en 5: Allévo maakte gisteren als vierde grote Zeeuwse zorg organisatie bekend dat veel mensen hun baan verliezen. Ziekenhuis is onderschikt aan de patiënt .^1 Rotterdamse voetbalclub wil verbod op grasmat uit fabriek 'Dit is echt een achterhoedegevecht' Oneerlijk kunstgras zal overleven GOES - De gezichten staan strak bij de huishoudelijke hulpen van zorgorganisatie Allévo. Ze zijn naar Hotel Goes gekomen voor een personeelsbijeenkomst. De medewerkers zullen te horen krij gen wat de veranderingen in de zorg voor hen betekenen. De voortekenen zijn ongunstig. Allévo is actief op de Bevelanden, Schouwen-Duiveland en Tholen. Collega-huishoudelijke hulpen el ders in de provincie hebben al te horen gekregen dat honderden ba nen verloren gaan. Allévo heeft; dinsdag de uitnodigingen ver stuurd voor drie bijeenkomsten op woensdag. In Goes is de eerste. Later op de dag volgen bijeenkom sten in Tholen en Zierikzee. Na een uurtje komen de mede werkers weer naar buiten. Op de parkeerplaats van Hotel Goes pra ten ze nog even na. Vijftig arbeids plaatsen verdwijnen en daarmee het werk van meer dan honderd parttimers. Het zal even duren voor bekend is wie het veld moet ruimen en wie mag blijven. „Dat wordt een vrolijke kerst", klinkt het cynisch. Een vrouw zegt het erg te vinden voor de cliënten die straks geen hulp meer krijgen. „Hier komen ongelukken van", voorspelt ze. Een ander zegt strijdvaardig een eigen buurtzorgbedrijfje op te zul len richten. „Wie doet er met me mee?!" Met het schrappen van de arbeids plaatsen voegt Allévo zich in de rij van zorgorganisaties die men sen moeten laten gaan. Zorg- stroom en Stichting WVO Zorg op Walcheren en ZorgSaam in Zeeuws-Vlaanderen brachten eer der deze onheilstijding. In totaal verliezen in Zeeland ruim vijfhon derd zorgmedewerkers met een dienstverband hun baan. Zorg- stroom voegde daar aan toe dat ook nog eens vijfhonderd alpha- hulpen straks zonder werk zitten. MIDDELBURG - Of er ook nog goed nieuws is van het Zeeuwse 'zorg- front' Jawel. Staatssecretaris Mar tin van Rijn stelt geld beschikbaar aan de Walcherse gemeenten en zorgverleners om diensten cheques voor huishoudelijke hulp in het leven te roepen. De drie gemeenten krijgen voor de jaren 2015 en 2016 bijna 1,8 mil joen euro. Gemeenten en zorg- partners kunnen daardoor een sys teem voor deze dienstencheques opzetten. Met die cheques kun nen inwoners huishoudelijke hulp inkopen. De cheques zijn be doeld voor inwoners die nu huis houdelijke hulp van de gemeente krijgen en die hulp vanaf volgend jaar zelf moeten betalen. De gemeenten willen de diensten cheques ook beschikbaar stellen aan mantelzorgers die overbelast zijn of dreigen te raken. Begin vol gend jaar is bekend hoeveel dien stencheques beschikbaar zijn, hoe veel ze per stuk gaan kosten en hoe de cheques te verkrijgen zijn. Voor veel patiënten is het een na re verrassing dat ze sinds 1 januari apart moeten betalen voor het ad vies van de apotheker. Dat gaat, net als de kosten voor de medicij nen zelf, ten koste van het eigen ri sico. Patiënten betaalden altijd al voor een apothekersadvies, maar tot 2014 waren de kosten voor het consult verrekend in de prijs van de pillen. Nu wordt apart zes euro in rekening gebracht. En als het om een nieuw middel gaat, komt daar zes èuro bovenop. Het apart melden van apothekers- kosten komt door de politieke roep om meer transparantie: pa tiënten moeten precies kunnen zien wat hun zorg kost en wat on der hun eigen risico valt Die transparantie werkt nu averechts. De Tweede Kamer laat nu het ka binet onderzoeken of de kosten niet buiten het eigen risico kun nen vallen. DE STELLING UW MENING 377 reacties EENS WÊÊÊ 34% ONEENS WÊMÊÊÊMI 66% lockingjay-part 1 aanloop naar meer actie UIT DONDERDAG 20 november 2014 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 274 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 f&!r door Theo Giele pagina 26 Wie warmt de maaltijd op? DEN HAAG - Apothekersorganisatie KNMP waarschuwt voor gezond heidsrisico's als mensen massaal hun voorgeschreven medicijnen niet meer innemen. Niet alleen kun nen ze dan sneller in het zieken huis belanden, ook wordt de over heid op kosten gejaagd. Af en toe zon 8 tot 10° Ook Allévo moet fors inkrimpen Kunstgras maakt voetbal kapot Reageer op pzc.nl Op cultuur kan niet verder bezuinigd worden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1