Kerstmis in Duitsland l Z Recordkou verlamt Verenigde Staten BUITENLAND 11 5-daagse kerstreis bij Mercure incl. feestelijke diners! Sturgeon premier Schotland krijgt voor het eerst een vrouw als premier. Het parlement koos gisteren voor de 44-jarige Nicola Sturgeon van de Schotse Na tionale Partij (NSP). Stur geon was eerder al de eerste vrouwelijke minister en vi ce-premier. De politica zal waarschijnlijk vandaag offi cieel worden ingezworen en is de opvolger van partijge noot Alex Salmond. Belg geen IS-beul De beul die op de jongste onthoofdingsvideo van ter reurgroep Islamitische Staat (IS) werd herkend als een man uit het Belgische Vil voorde, is hem toch niet. Dat stelt het Belgische fede raal parket na onderzoek. In de video onthoofdt een groep ongemaskerde IS-strij- dens allemaal een gevange ne. Goeroe opgepakt De Indiase politie heeft na een felle strijd met zijn aan hangers een hindoe-goeroe kunnen aanhouden. Bij de gevechten rond het gebarri cadeerde tempelcomplex van goeroe Baba Rampal vie len enkele doden. De 63-jari- ge goeroe was aangeklaagd wegens moord en had zich met duizenden volgelingen verschanst. Adviesprijs 349,- p.p. LEZERSPRIJS slechts 249,- p.p.* Een 'polar plunge' houdt de VS al een paar dagen in zijn greep. Alle vijftig Amerikaanse staten kam pen met historisch lage tempera turen en de helft van het land is bedekt met sneeuw. Dinsdag was de koudste novemberochtend in de VS sinds 1976. In het zwaar getroffen noordoos ten van het land heeft het extre me winterweer diverse slachtof fers geëist. In de omgeving van de stad Buffalo, vlak bij de Canadese grens in de staat New York, werd een 46-jarige man gisteren dood aangetroffen in zijn auto. Drie in woners van Buffalo kregen dins dag een hartaanval toen ze sneeuw aan het scheppen waren. Ook in de staten New Hampshire en Michigan zijn volgens Ameri kaanse media meerdere doden te betreuren. „Het duurt nog wel even voordat we onszelf hebben uitgegraven", zei Byron Brown, burgemeester van Buffalo, tegen nieuwszender CNN. Brown sprak van de ergste sneeuwstorm in 40 jaar, die het openbare leven ernstig ontregelt. In zijn stad viel een pak sneeuw van bijna twee meter. Vandaag wordt dat volgens voorspellingen nog eens aangevuld met een extra laag van zo'n 50 centimeter. Het eerste pak sneeuw van deze winter heeft grote gevolgen. Scho len en vliegvelden zijn gesloten, mensen kunnen niet naar hun werk of stranden in hun auto's langs de weg. Harde windvlagen en sneeuwval zorgden ervoor dat de Thruway, de ruim 200 kilome ter lange hoofdweg door de staat New York, afgesloten is. Andrew Cuomo, gouverneur van New York, zette 150 medewerkers van de nationale garde in om te hel pen bij het sneeuwvrij maken van de wegen en het weghalen van achtergelaten auto's. Mensen die hun woning niet kun nen bereiken, worden opgevan gen in brandweerkazernes en op politiebureaus. Ook zitten veel in woners van het noordoosten van de VS momenteel vast in hun hui zen. „We zijn blij dat we onszelf hebben kunnen uitgraven", zei Linda Oakley uit Buffalo tegen de New York Times. „In geval van nood kunnen we de voordeur weer openen, maar dat is het dan ook. We kunnen nergens heen." Ook de traditioneel warme staten worden niet gespaard door het winterse weer. Op het hoogste punt van Hawaï's Big Island zakte de temperatuur deze week tot een historische -0,5 graden Cel sius. In het noorden van 'Sunshi ne State' Florida lag de tempera tuur zelfs nog lager. Nederlandse meteorologen ver wachten niet dat de arctische zo ne ook hier tot winterweer zal lei den. „De ijskoude lucht uit Cana da en de VS botst boven de Atlan tische oceaan met warmere syste men", zegt Michiel Severin van Weerplaza. „Deze zal daardoor niet Europa bereiken." De huidige extreme weersomstan digheden in de VS verklaart hij door een gebrek aan hoge bergen die koude luchtstromen tegenhou den. „Het front dendert ongehin derd naar het zuiden", aldus Se verin. „De uitgebreide schaal waarop dat nu gebeurt, is uniek." Boek nu deze lezersreis pzc.nl/webwinkel reizen hotelovernachtingen DONDERDAG 20 NOVEMBER 2014 EDINBURGH BRUSSEL NEW DELHI Deze lezersaanbieding is geldig op aankomst 22,23,24 en 25 december 2014 op basis van beschikbaarheid en eigen vervoer. L/CZ.C I' 25 dec Kerstmis -deluxe- arrangement: 4 x overnachtingen incl. uitgebreid ontbijtbuffet 4 x feestelijke diners (menu of buffet) Gratis gebruik zwembad/sauna/fitness (indien aanwezig) Deelnemende Mercure Hotels Duitsland: Mercure Hotel Bad Dürkheim Gelegen aan de 'Deutsche WeinstraBe, met een 2400 m2 wellness afdeling Mercure Hotel Bad Homburg Midden in de natuur, vlakbij Idstein, Diez en Limburg met zwembad en sauna Mercure Hotel Berlin Tempelhof Zeer centrale ligging in Berlijn met een me trostation voor de deur Mercure Hotel Erfurt Midden in de prachtige stad Erfurt met o.a. sauna, stoombad en whirlpool Mercure Hotel MünsterCity Op loopafstand van het historische stads centrum en een zeer geliefd hotel Mercure Parkhotel Krefelderhof Net over de grens bij Venlo, vooral bekend om de uitstekende keuken Meer informatie en boeken Ga naar onze webwinkel of bel Hotels in Duitsland.com, 040 - 232 6117 of e-mail naar info@hotelsinduitsland.com o.v.v. Wegener aankomstdag en adresgege vens. Wij berekenen géén reserveringskos- ten, betalingter plaatse! HOTELSINDUITSLAND.COM Hotels in Duitsland.com is een onderdeel van Future Travel Kerstmis vieren in Duitsland is altijd een bijzondere belevenis. Een 6-tal uitstekende Mercure Hotels in Duitsland bieden u een zeer aantrekkelijk arrangement aan in samenwerking met uw dagblad. door Lotte Martini NEW YORK - De Verenigde Staten gaan gebukt onder hevige sneeuw stormen. Een arctisch koufront van uit Canada trekt over het land, en zorgt zelfs in staten als Florida en Hawaï voor temperaturen op of on der het vriespunt. In Orchard Park, een voorstad van Buffalo in de staat New York, is voor vandaag alweer nieuwe sneeuw voorspeld, foto Reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 11