gemeenten in de ban Ga er lekker op uit! Den Haag niet ongerust over aanslagplan Charkov Automaat bij veel BINNENLAND 9 molenaar Jjf ^»ktu/ Tientallen gemeenten hebben het betaald parkeren al in de ban ge daan. Dat kan prima, bepleit ad viesbureau Spark dat is gespeciali seerd in parkeerzaken. De nood zaak om geld te vragen voor een parkeerplek is er zeker in de mid delgrote gemeenten niet meer, vindt Rob Ebbing van Spark. Zijn bureau deed samen met de Erasmusuniversiteit onderzoek naar de bezettingsgraad van par keerplekken. Die is in de periode 2008-2013 met 16 procent afgeno men. Parkeerbelasting is ooit inge voerd om de drukte in de binnen stad te beperken. Nu auto's weg blijven, is betalen niet meer no dig, redeneert het bureau. En als je wilt voorkomen dat winkelper soneel de plekken voor klanten in pikken, kun je ook een maximum parkeertijd van enkele uren invoe ren, stelt Ebbing. Ter compensatie voor de inkomstenderving van ge meenten, zouden winkeliers zelf uit hun marketingbudget een bij drage kunnen betalen, denkt de adviseur. Detailhandel Nederland ziet die optie niet zitten. Parkeren is een maatschappelijk belang, stelt Schuinenburg. „Je vraagt ook geen bijdrage aan ouders voor de aanleg van een speeltuintje in de gemeente. Als je meer bezoekers in je centrum hebt, leidt dat tot meer banen en hogere inkomsten uit onroerende zaakbelasting." Volgens Ebbing is de trend dat middelgrote gemeenten de par keerautomaat verbannen niet meer te keren. Grotere gemeen ten hebben zo'n aantrekkings kracht dat betaald parkeren helpt bij het indammen van het aantal auto's, denkt hij. Minister Bert Koenders (Buiten landse Zaken, PvdA) moest het echt even uitzoeken, zo zei hij gis teren in de wandelgangen van de Tweede Kamer. Journalisten con fronteerden hem met het bericht uit Oekraïne dat de veiligheids dienst SBOe een aanslag heeft ver ijdeld op de Nederlandse delega tie in Charkov op 8 november. Koenders was die zaterdag ter plekke toen een vliegtuig met stof felijke resten van MHi7-slachtof- fers naar Eindhoven vertrok. Aan het einde van de middag kwam het ministerie van Veilig heid en Justitie gisteren met de korte verklaring dat er 'kennis ge nomen' is van de melding en er contact is met de lokale autoritei ten. Achter de schermen wordt op het Binnenhof echter gesteld dat er van een geplande aanslag hoogst waarschijnlijk geen sprake is, maar dat het vermoedelijk gaat om Oekraïense propaganda. Oe kraïne en Rusland zijn al maan den verwikkeld in een propagan daoorlog die zijn weerga niet kent. En Kiev doet daar minstens zo hard aan mee als Moskou. Omdat Nederland door de ramp met de MH17 innig samenwerkt met Oekraïne wordt het bericht over de verijdelde aanslag niet openlijk rechtgezet; dat zou Kiev alleen maar schofferen. Feit is overigens wel dat het in Charkov de laatste tijd aanmerke lijk onveiliger is. De dag nadat Koenders met een delegatie de stad bezocht, ontplofte er een bom in een bar. Dertien mensen raakten gewond. Volgens de SBOe worden deze aanslagplegers ook verdacht van de geplande aan slag op de Nederlandse delegatie. Gisteren werd het grootste trein station van Charkov nog ont- ruimd vanwege een bommelding, zo meldde de politie van Char kov. Het valt zeker niet uit te sluiten dat er vanuit Rusland - dat ook de pro-Russische separatisten in Donetsk en Loehansk steunt - momenteel een actie gaande is om Charkov te destabiliseren. De stad wordt door veel Russen ge zien als een 'kasteeltoren van het vroegere Russische rijk'. Toen in februari de voormalige Oekraïense president Viktor Ja- noekovitsj was verdreven, waren er ook al zeer sterke aanwijzingen dat er busladingen vol Russen de Russische-Oekraïense grens over staken om onrust te stoken in Charkov. Wellicht heeft Kiev met dit bericht over de aanslag op Ne derlanders de aandacht willen ves tigen op de toestand in en om de stad. Hoe zou dat beter kunnen dan door de ramp met MH17 daar voor te gebruiken? Intussen zweert veiligheidsdienst SBOe een aanslag te hebben verij deld. SBOe-baas Valentin Naliva- jtsjenko kwam gisteren ook met een mogelijk motief voor de Rus sen. „Buitenlandse delegaties af schrikken: 'Kom hier niet heen om onderzoek te doen'." Rusland zou namelijk in paniek raken nu de wrakstukken van MH17 naar Nederland gaan voor verder on derzoek. -> Advocate treinkapers bedreigd met dood De advocate van nabestaanden van de Molukse treinkapers, Liesbeth Zegveld, is via e-mail met de dood bedreigd. Ze heeft aangifte gedaan. Volgens Zeg veld 'lijkt de bedreiging uit ma- riniershoek te komen'. De advo cate heeft onlangs de Neder landse Staat aangeklaagd na mens een groep nabestaanden van de in 1977 omgekomen ka pers van de trein bij het Drent se De Punt. Mariniers hebben in 1977 tijdens de bestorming drie kapers 'in de trein ver moord terwijl ze al waren uit geschakeld en geen verzet bo den', stelt Zegveld. Jongen (14) schiet moeder in buik Een 14-jarige jongen uit Rotter dam heeft gisteren met een vuurwapen zijn moeder in de buik geschoten. Dat gebeurde na een ruzie tussen de twee, meldt de politie. Eerst leek er sprake te zijn van een vuur werkknal in de Rotterdamse woning. Toen ambulancemede werkers de vrouw onderzoch ten, concludeerden ze dat de vrouw een schotwond had. Na het incident nam de jongen de benen. Hij werd snel aangehou den. Hij had een vuurwapen bij zich. In de woning was ook een meisje van 2 aanwezig en een 48-jarige man. Gratis thuis proberen? Bel 0800 - 27 40 400 voor een gratis demo 0 Ja stuur mij de gratis brochure over scootmobielen Naam Mevr. Dhr. Gratis thuis uitproberen? WOENSDAG 19 NOVEMBER 2014 Gratis brochure? Bel 0800 - 27 40 400 LEIDSCHENDAM - De helft van de 155 gemeenten met betaalde par keerplaatsen moeten binnen vier jaar de parkeermeters hebben weg gehaald. Dat stelt Detailhandel Ne derland, de belangenclub voor win keliers. Gemeenten misbruiken de automaten om de kas te spekken, stelt secretaris vestigingszaken Jil- dau Schuinenburg. door Joost Bosman en Niels Klaassen CHARKOV/DEN HAAG - Het Oe kraïense bericht van gisteren over een verijdelde bomaanslag op een Nederlandse delegatie in Charkov wordt in Den Haag niet al te se rieus genomen. Het zou onderdeel zijn van de propaganda-oorlog tus sen Oekraïne en Rusland. Veiligheidsdienst Oekraïne beweert een aanslag op Nederlandse delegatie te hebben verijdeld In Den Haag wordt achter de schermen gesteld dat er van een geplande aanslag waarschijnlijk geen sprake is - ImarSOi AMSTERDAM ROTTERDAM Onbeperkt op pad, er lekker op uit kunnen wanneer dat wil. Behoud uw zelfstandigheid en ga bijvoorbeeld zelf een boodschapje halen of even erop uit in de natuur. Nu tijdelijk 5,- korting per levensjaar bij een vaste scootmobiel. Kijk op www.molenaar.nl voor meer informatie. Vasten opvouwbaar Ruime keuze Stabiel, veilig en comfortabel Tot 70 km rijden met een volle accu Van 6 tot 21 km/u Gratis pechpas bij vaste scootmobiel *Leeftijdskorting alleen geldig bij aanschaf van een vaste scootmobiel. Niet geldig i.c.m. andere acties. wkö7_M3,pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr, 506, 8070 VB Nunspeet Adres Postcode Plaats Telefoon Maak een afspraak met een adviseur voor een demo aan huis. 0800-27 40 400.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9