'Gelukkig mag ik hier nog zeker twintig jaar wonen' concert fanfare SP: Gebruikers van fiets-voetveer ZEEUWS-VLAANDEREN 29 en jeugdorkest - in Lamswaarde willen verruiming van afvaarttijden Huisman (65) is al zijn hele leven vertrouwd met de veerhaven van Perkpolder. Hij is geboren en geto gen aan, zoals hij zegt, de steiger van Walsoorden, drie kilometer verderop. In het pand aan de ha ven waarin Huisman alweer jaren woont, had zijn oma een café-res taurant. Tot de Provinciale Stoom bootdiensten (PSD) op het veer Perkpolder-Kruiningen overstap ten van enkel- op dubbeldekkers. „Vanaf toen tot de opheffing van de veerdienst in maart 2003 (met de ingebruikname van de Wester- scheldetunnel, red.) hebben we op het veerplein een frituur ge had." Van Domeinen mocht Huisman aan de veerhaven blijven wonen. De erfpacht loopt volgens hem nog zeker twintig jaar door. „En dan ben ik 85!" Hij is maar wat blij dat hem en ook zijn buurman Piet Provoost die kaiis is geboden. „Bij springtij zitten we hier op een eilandje, zo hoog kan het wa ter dan komen. Bezoek vindt dat vreemd, wij absoluut niet. Het is hier prachtig. Nergens heb je zo'n mooi uitzicht." Van de ophoging van het veer plein, waarvoor veel grondtrans porten nodig waren, heeft Huis man niet buitengewoon veel hin der ondervonden, zegt hij. „We hebben een beetje last gehad van vrachtwagens en schepen. Stof vloog door het hele huis, maar je weet toch dat het moet gebeu ren." Van de toekomstige buren die op redelijke afstand, maar wel me tershoog boven hem komen wo nen op het voormalige veerplein, verwacht Huisman ook geen over last. Hij zal ze verwelkomen. In kijk vreest hij niet. „Ik heb mijn kantoor aan de achterkant van ons huis. We leven aan de voor kant, en daar geniet ik iedere dag van." LAMSWAARDE - Fanfare Vrijheid Eendracht uit Lamswaarde én een jeugdorkest van zeven Zeeuws- Vlaamse muziekgezelschappen ge ven zaterdag een winterconcert in De Luifel aan de Dreef in Lams waarde. Het jeugdorkest bestaat uit 29 mu zikanten en staat onder leiding van Bart Borgt. De fanfare, met dirigent René Bo- gaarts, en het jeugdorkest spelen elk een apart gedeelte, maar ook samen. Na de pauze vormen ze één groot orkest van zo'n zestig muzikanten. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. De SP vroeg vrijdag ruim hon derd passagiers naar hun ervarin gen met het veer. „We hebben vooral hun mening over de huidi ge vertrektijden van de eerste en laatste boot gepeild", zegt fractie voorzitter Rudy Eversdijk. „Daar uit bleek dat mensen daar ontevre den over zijn." Van de ondervraag den zei 70 procent baat te hebben bij een verruiming van de vaartij- den. Nu gaat doordeweeks de eer ste boot om half zeven en ver trekt de laatste om tien uur in Vlissingen. De eerste afvaart in de weekenden is om half negen, de laatste vertrekt om negen uur van uit Vlissingen. „Mensen vinden vooral de tijden in de weekenden nogal beperkt", meldt Eversdijk. „Ze vertelden dat ze de boot niet kunnen gebruiken als ze zaterdag of zondag een dagje weg willen. Als ze met de trein de provincie uit willen, moeten ze erg vroeg weer terug om zeker te zijn dat ze de laatste boot halen." Ook scho lieren en studenten vinden het maar niks dat ze al om 21.00 uur terug moeten als ze 's avonds eens 'aan de overkant' willen blij ven, vertelt Eversdijk. De SP gaat de uitslag van de en quête, in overleg met de eigen Sta tenfractie, aanbieden aan het da gelijks provinciebestuur. Een pro vinciale BV, de Westerschelde Fer ry BV, neemt vanaf 1 januari de exploitatie van het veer op zich, omdat geen enkel vervoersbedrijf er brood in zag. Gedeputeerde Ge orge van Heukelom liet eerder doorschemeren dat het aantal af vaarten waarschijnlijk met tien procent wordt beperkt. Dertigplussers welkom bij Lazarus Café Lazarus in Sint Jan steen houdt zaterdag een 30+ party. Qmusic dj Kai Merckx, die ook Zeeuws- Vlaming is, neemt deze avond de 'foute' muziek voor zijn rekening. Dj Wer ner laat het beste uit de ja ren zeventig, tachtig en ne gentig horen. Aanvang 21.30 uur. Entree kost 8 euro. Vleesprijskaarting in De Zeemeeuw Wijkvereniging Zuidpolder houdt voor alle kaartliefheb- bers uit Zeeuws-Vlaanderen zaterdagmiddag een vlees prijskaarting bieden en joke ren in buurthuis De Zee meeuw aan de Schuberthof 31a in Terneuzen. De wed strijden beginnen om 14.00 uur. Het buurthuis is open om 13.00 uur. Oud-leerlingen praten over studie Meer dan honderd oud-leer lingen van het Zwin College in Oostburg vertellen vrij dag op die school over hun vervolgstudie. De huidige leerlingen kunnen zich op die manier oriënteren op hun vervolgstudie. De bijeenkomst in de aula van de school duurt van 20.00 uur tot 21.30 uur. De Koeters spelen bingo voor carnaval De leden van carnavalsstich ting De Koeters houden za terdagavond een bingo in café 't Oude Raedthuys in Westdorpe. De balletjes gaan rollen van af 19.30 uur. De opbrengst van het avondje bingo komt ten goede aan het organise ren van carnavalsactivitei ten in Westdorpe. Zeeuws-Vlaanderen, je zal er maar zitten In theater De Twee Duiven in Groede speelt Adrie Oos terling zaterdag zijn laatste voorstelling 'Zeeuws-Vlaan deren, je zal er maar zitten'. Geen droog historisch over zicht, maar, met een scheut Vlaams, stilstaan bij het he den en een blik in de toe komst. Aanvang 20.00 uur. Entree elf euro. Harmonie St Cecilia geeft najaarsconcert Koninklijke harmonie St Ce cilia geeft zondagmiddag in De Linde in Kloosterzande een gratis najaarsconcert. Daar wordt vooruitgeblikt op hun 150-jarig jubileum in 2015. Te gast is de Big Swing Band uit Sas, die zangeres Sonny B (Sonja Buysrogge uit Kloosterzande) bege leidt. Aanvang 14.45 uur. WOENSDAG 19 NOVEMBER 2014 Lau Huisman op de nieuwe dijk in aanleg achter zijn woning aan de voormalige veerhaven van Perkpolder. foto Camile Schelstraete PERKPOLDER - Je herkent het niet meer terug, de veerhaven en het veerplein van Perkpolder. Een me tershoge dijk is op het oude veer plein opgeworpen. Lau Huisman woont ernaast, aan de kant van de voormalige veerhaven. Hij is al ge wend aan de nieuwe situatie. „Ho pelijk komen er nu snel huizen", zegt hij. „Ik hou als horecaman wel van gezelschap." door Martijn de Koning BRESKENS - Gebruikers van het fiets-voetveer tussen Breskens en Vlissingen willen een vroegere 'eer ste boot' en een latere 'laatste boot', blijkt uit een enquête van de SP Sluis onder passagiers. SINT JANSTEEN TERNEUZEN OOSTBURG WESTDORPE GROEDE KLOOSTERZANDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63