Ondanks abonnement toch betalen in de bus 30 BEVELANDEN en THOLEN University College Roosevelt is uitge groeid tot een belangrijke instelling voor de stad. B en W willen dat zo houden. Themadag over plan 'Zorgzame Dorpen' Borsele Sloe-industrie schenkt aan dierenambulance MIDDELBURG - Met het beschik baar stellen van mensen en geld wil het Middelburgse college van B en W de University College Roosevelt (UCR) verder helpen in haar ontwikkeling. UCR heeft plannen voor uitbreiding van het onderwijsaanbod en van de facili teiten voor de studenten in de stad. De gemeente en de UCR werken samen met de provincie Zeeland, de Zeeuwse Onderwijs Autoriteit en het Roosevelt Study Center in een stuurgroep 'Toekomst UCR'. De Middelburgse gemeenteraad krijgt volgende maand een voor stel. Hierin wordt onderscheid ge maakt voor plannen op de korte termijn, tot en met 2016, en de pe riode daarna. De UCR staat nu derde op de lijst van excellente onderwijsinstel ling in Nederland. Goede voorzie ningen voor studenten zijn nood zakelijk om die toppositie te be houden. Voorzieningen als het 'Common House' (waar een stu- dentensoos is, maar ook studiefa ciliteiten) en studentenhuisves ting in het voormalig zorgcen trum Sint Willibrord zijn recente voorbeelden. De gemeente be kijkt of de studenten voor sport terecht kunnen op het (gesloten) sportcomplex aan de Nassaulaan. Met het bedrijfsleven zoekt men voorts naar een locatie voor een la boratorium. Verder heeft de UCR de ambitie nieuwe projecten te starten zoals een centrum van excellent onder wijs en een internationale schakel klas met daarbij een Shelter City voor de huisvesting van mensen rechtenactivisten en wetenschap pers. Verder zijn er gesprekken met de Rietveld Academie over het bieden van onderwijs op uni versitair niveau aan studenten van deze kunstopleiding. Zo'n vijftig tot zestig studenten zou den hiervoor naar Middelburg ko men. Andere plannen voor de korte ter mijn zijn het opzetten van een 'Winter Course' en het uitbou wen van de cursussen in de zo mer. Twee internationaal bekende instituten zijn in beeld voor een vestiging in Middelburg. De insti tuten richten zich op vluchtelin gen en de Tweede Wereldoorlog als onderzoeksdomein en op stu dies en symposia op het gebied van Europees cultuurgoed. Een an der instituut wil in Middelburg cursussen verzorgen aan studen ten en docenten verbonden aan universiteiten en onderzoekscen tra. Na 2016 denkt de UCR aan uitbrei ding met een tweede en mogelijk derde 'college' in Middelburg. Het college van B en W stelt voor om haar medewerkers beschik baar te stellen voor het uitwerken van de plannen. De lening van 2 miljoen euro, die werd verstrekt bij de oprichting van de UCR, wil len B en W verlengen. Dat kost jaarlijks 95.000 euro aan rente. Moeder Lotte Cornelissen is de fa lende techniek in de bus goed zat. „Je pas opladen in lijn 134 kan niet. Dus moet Alma naar Zierik- zee waar in de Albert Heijn een oplaadpunt is. Nou, negen van de tien keer doet dat het ook niet. Dan gaat Alma naar een winkel in Burgh-Haamstede en neemt van daaruit de bus naar Goes. Maar die winkel gaat pas om tien uur open. Door al dat gedoe komt ze uren te laat op school." Alma krijgt van haar moeder vijf euro mee om het probleem van het on terechte instaptarief op te lossen. „Ja, met het kopen van een kaart je naar Goes is het ook opgelost," zegt moeder Lotte. „Maar dat kan ik als bijstandsmoeder niet tel kens betalen. Ze heeft niet voor niets een abonnement." Een kaart je dat door de omstandigheden ge dwongen is gekocht wordt door Connexxion niet vergoed, zegt Lotte. „Na wekenlang bellen ben ik nu eindelijk zo ver dat ze toege ven dat er in die bus iets niet goed is. Die 86 cent instaptarief krijgen we nu terug. Maar dan moet ik wel een formulier invul len en opsturen. Kost me een post zegel van 50 cent, dus waar heb ben we het over?" Woordvoerder Hendri Beltman van Connexxion heeft het even uitgezocht en moet dan erkennen dat het 'in sommige delen van het land' niet goed gaat op de bus. „Bij abonne- Die 86 cent krijg ik terug als ik een formulier opstuur met een postzegel van 50 cent menthouders wordt ten onrechte het instaptarief afgeschreven. We gaan er voor zorgen dat dit auto matisch wordt gecompenseerd. Een formulier hoeft daarvoor niet te worden ingevuld en als er op die bus controle is, wordt er geen boete opgelegd." Het vervoersbe drijf probeert samen met de fabri kant van de paslezers al twee we ken te ontdekken wat er nu kapot is. „De precieze oorzaak weten we nog niet. Maar we zij er dichtbij. Ik hoop dat we het probleem vol gende week hebben opgelost", al dus Beltman. Dezelfde problemen doen zich volgens de woordvoerder voor bij een buslijn in Almere, bij Haar lem en bij Schiphol. „In Zeeland zijn van één lijn klachten bekend en daarbij gaat het om nog geen handvol mensen." VLISSINGEN - Statoil Petroleum AS en Heerema Vlissingen B.V. done ren 1500 euro aan de Dierenbe scherming voor een nieuwe die renambulance in Vlissingen. De huidige dierenambulance is volgens Piet Bode, coördinator van de hulpdienst in Walcheren en de Bevelanden, volgend jaar aan vervanging toe. Heerema Vlissingen heeft een fonds waaraan zowel opdrachtge vers als het bedrijf zelf geld done ren, gebaseerd op de veiligheids prestatie op de werf. Alle werkne mers op de werf en de opdrachtge vers kunnen goede doelen aandra gen. LEWEDORP - De drie ouderenbon den houden donderdag 27 novem ber samen met de Seniorenraad Borsele voor alle ouderen in Bor sele een themadag over het pro ject Zorgzame Dorpen. De ouderenbonden houden deze themadag vanwege de enorme veranderingen in de samenleving. „De mensen zijn individualisti- scher geworden, vrienden en fa milieleden wonen vaak verder weg. De regelingen rondom ziek te en verzorging versoberen en de gemeenten moeten in 2015 taken van het Rijk overnemen." De gemeente Borsele lanceerde vorig jaar het project Zorgzame Dorpen. Bewoners moeten meer voor elkaar zorgen, is de kernge dachte van dit project. Op de themadag wordt ingegaan op vragen als wat dit project be helst en wat er van de inwoners wordt verwacht. De themadag is 27 november van 10.30 tot 15.30 uur in het dorps huis 'De Zandlööper' aan de Zand- kreekstraat 33 in Lewedorp. Deel name kost tien euro. Gemeentelijke steun voor UCR door Theo Giele University College Roosevelt hoopt na 2016 uit te breiden met twee of drie colleges. Voor de kortere termijn wordt onder meer gewerkt aan de uit breiding van studentenvoorzieningen door Frank van Cooten door Ton van den Nouweland SCHARENDIJKE - Als 's morgens de bus naar Goes vertrekt, blijft de 15-jarige Alma Cornelissen uit Scharendijke vaak teleurgesteld achter. Dan heeft de paslezer in de bus weer eens geprobeerd 86 cent instaptarief te incasseren en dat heeft Alma niet op haar pasje staan. Dat hoeft ook niet, want Al ma heeft een jaarabonnement. Con- nexxion erkent dat in sommige bussen de paslezer stuk is. Moeder Lotte Cornelissen Alma Cornelissen heeft een abonnement van Connexxion, maar mag vaak niet mee vanwege een kapotte paslezer in de bus. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60