Vraag naar huurhuizen in Lewedorp Aandacht voor maatjes BEVELANDEN en THOLEN 29 Jongerendebat 'Debattle' in Goes Conferentie over hersenletsel Vandaag is in de Stenge in Heinkenszand een conferen tie met informatiemarkt over 'Leven met hersenlet sel'. Specialisten en patiën ten met niet-aangeboren hersenletsel komen samen om informatie te delen. Er is een stilteruimte. Sinterklaas op bezoek bij Emergis Sinterklaas is vandaag bij Emergis in Kloetinge in de theaterzaal. Presentator Mi chel van Grinsven leidt het feest en geeft liedjes en sketches ten beste. Het feest begint om 14.00 uur, de zaal is open om 13.30 uur. Entree kost 5,50 euro, in clusief koffie of thee of cho colademelk met speculaas. Snuffelen op de Cedermarkt In Zorgcentrum Cederhof in Kapelle is vandaag de jaar lijkse Cedermarkt. De markt biedt handwerken, ca deau-artikelen, poppenkleer- tjes, bloemstukjes, spelle tjes, een verloting met prij zen, een oliebollenkraam en babbelaars van Ons Boere- goed. De opbrengst is voor vermaak van de bewoners. Proeven voor jachthonden Aan het eind van het compe titieseizoen van de Konink lijke Jacht Vereniging voor jachthonden uit Zeeland en Brabant zijn zaterdag 22 no vember in Fort Sabina, Fort- weg 1 in Heijningen, de Pro vinciale Jachthonden Proe ven. Die beginnen om 9.00 uur en zijn voor toeschou wers goed te bekijken. Uitleg over school met hoogbegaafden Basisschool De Tweemas ter-de Kameleon in Oost-Souburg houdt van avond een informatieavond over het onderwijsprogram ma SterQ^voor hoogbegaaf de leerlingen. De afdeling heeft ruimte voor 90 tot 100 kinderen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. t Beest zoekt foto's voor jubileumboek Podium 't Beest in Goes is op zoek naar materiaal dat geschikt is voor een jubi leumboek dat volgend jaar ter ere van het 35-jarig be staan moet verschijnen. Mensen die foto's, posters, krantenknipsels of herinne ringen hebben, kunnen con tact opnemen via: info@tbeest.nl of 0113 -228142 GOES - Onder de noemer 'Debatt le' houdt de Jongerenraad Goes vrijdag een jongerendebat met het onderwerp 'Jongeren en Euro pa'. Jongeren die het leuk vinden om te discussiëren en te debatte ren en hun mening willen laten horen, kunnen meedoen. De drie jongeren die het best debatteren tijdens deze avond gaan naar huis met mooie prijzen. Het debat wordt geleid door Lizelotte van Dijk en vindt plaats in het mi ni-theater van het Goese Lyceum, Bergweg 14 in Goes. Inloop vanaf 19.00 uur, het debat begint om 19.30 uur. Voor meer informatie: jongerenraad@goes.nl. Dat zijn de belangrijkste uitkom sten van een enquête van de dorpsraad Lewedorp over de woonbehoefte in het dorp. „Ons vermoeden is bevestigd", zegt dorpsraadvoorzitter Ad Lijmbach. De dorpsraad hield dit onderzoek naar aanleiding van de ontwikke lingen bij zorgcentrum De Kraayert waarbij de helft van dit complex wordt omgevormd tot een woonzorgcentrum met daar in een aantal seniorenapparte menten. De belangstelling voor een woning is groter dan voor een appartement, blijkt uit het on derzoek. „R&B Wonen heeft niet de inten tie huurwoningen te bouwen. Uit ons onderzoek blijkt de behoefte wel degelijk. Het blijkt ook dat 84 procent van de bewoners graag in Lewedorp wil blijven wonen en dat een aantal mensen graag wil doorstromen. Dan moeten er wel mogelijkheden zijn in ons dorp." Senioren in Lewedorp wil len in het dorp graag verhui zen naar een nieuwe huur woning Zodra R&B Wonen het woonzorg centrum gaat bouwen, is dit vol gens de dorpsraad een uitsteken de gelegenheid ook het rijtje oude seniorenhuisjes bij dit complex te slopen om er vervolgens nieuwe huurwoningen te bouwen. De sloopplannen waren er al eer der maar de toenmalige bewoners wilden toen niet verhuizen. Momenteel wonen er nog twee se nioren in dit rijtje woningen. „Zo dra ze leeg komen te staan kun nen ze worden gesloopt." De enquête is ingevuld door 146 van de 520 huishoudens. „Met de ze respons kunnen conclusies worden getrokken met een be trouwbaarheid van 95 procent. Dat is gangbaar bij marktonder zoek", zegt Lijmbach. Kees werd die dag in 2008 op zijn werk getroffen door een hersenin farct (CVA). Het heeft zijn leven - en dat van zijn vrouw - op alle fronten ingrijpend veranderd. Be hoefte om uitgebreid over zijn so res te praten, heeft Kees niet. Dat hij zijn verhaal toch vertelt, is om dat hij nadrukkelijk aandacht wil vragen voor het maatjesproject. „Zodat meer mensen de weg we ten te vinden. Want niet iedereen durft te zeggen dat ze iets nodig hebben of ze weten niet waar ze kunnen aankloppen." Maar dat er legio mensen zijn die - om wat voor reden dan ook - om aan spraak of hulp verlegen zitten, weet hij zeker. „En dat kan ook gaan om een half uurtje gezel schap 's ochtends", licht Kees toe. Want het zwemmen van Kees en Trijnie mag dan gespecialiseerde kost zijn: „Je hoeft natuurlijk geen ervaring te hebben om met iemand een wandeling te ma ken", zegt Trijnie. Het maatjespro ject brengt vraag en aanbod een voudig bij elkaar. „Het is een heel makkelijk systeem maar je moet het even weten. Er zijn volgens mij een heleboel mensen die zeg gen: ik zou best weieens wat voor een ander willen doen, maar waar vind ik het? En er zijn een hoop mensen die zeggen: ik heb wel eens iemand nodig, maar waar haal ik het?" Via het Steunpunt Vrijwilligerswerk en Mantelzorg kan een match worden gemaakt. De roep om vrijwilligers is groot. Volgens Trijnie loont meedoen de moeite. Want hoewel Kees 'bepa lend' is in hun maatjescontact is er volgens haar geen sprake van eenzijdig genieten. „Wat ik in de zorg mis maar nu wel vind, is het persoonlijk contact. De gezellig heid, een glimlach, leuke dingen doen, plezier hebben en de hu mor samen. Je krijgt hier zoveel fantastisch voor terug." WOENSDAG 19 NOVEMBER 2014 HEINKENSZAND www.nahzeeland.nl KLOETINGE KAPELLE HEIJNINGEN OOST-SOUBURG GOES door Frank van Cooten LEWEDORP - In Lewedorp zijn 28 huishoudens op zoek naar een se nioren huurwoning. Daarnaast zoe ken tien huishoudens een koopwo ning in dit dorp. Trijnie en Kees hebben elkaar gevonden in hun liefde voor sport foto Marcelle Davidse KORTGENE - Tien marathons liep Kees Priem. Hij is sportman in hart en nieren. Op 8 augustus 2008 ver trok hij op de motor naar zijn werk. Zeven maanden later kwam hij, halfzijdig verlamd, pas weer thuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59