'Landbouwbedrijf past niet in oprukkende stad' 'Huurprijzen horecapanden te hoog voor omzet' SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Houdt mij maar vast op Zeeuws filmnet De film Houdt mij maar vast van Janine Versteeg en Henk Verhage uit Zierikzee gaat vanmiddag om 17.00 uur online op het Zeeuwse filmnet: www.netzeeuws.nl. De film van het Zierikzeese duo met geluid van Gerard Lauch werd onlangs genomi neerd voor een prijs tijdens het Vlaardings filmfestival. De Barbier sluit aan bij Movember Knip- en eetcafé De Barbier in Ouwerkerk doet mee aan de campagne 'Movember', bedoeld om aandacht te vra gen voor prostaat- en teelbal kanker. Mannen laten zich sponsoren om een maand lang hun snor te laten staan. De zogeheten 'shave off-par- ty in De Barbier wordt zon dag 30 november gehouden. Intocht Sinterklaas in Renesse Komende zaterdag komt Sin terklaas naar Renesse. De Sint en zijn pieten zullen rond 13.00 uur arriveren bij de kerk. Daarna volgt een korte wandeling door het dorp onder begeleiding van Luctor et Emergo richting het dorpshuis. Vanaf 13.30 uur start daar het kinder feest. Filmavond over verwisselde zonen Dorpshuis De Overkant in Ouddorp heeft vanavond een filmavond met de langspeelfilm Like Father Like Son van de Japanse regisseur Hirokazu Koreeda. Het ver haal gaat over twee ouderpa ren wiens zoontjes in het ziekenhuis worden verwis seld. Zaal open om 19.00 uur, 7,50 euro entree. Uitleg over school met hoogbegaafden Basisschool De Tweemas ter-de Kameleon in Oost-Souburg houdt van avond een informatieavond over het onderwijsprogram ma SterCfvoor hoogbegaaf de leerlingen. De afdeling telt nu 80 leerlingen, er is ruimte voor 90 tot 100 kin deren. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. Proeven voor jachthonden Aan het eind van het compe titieseizoen van de Konink lijke Jacht Vereniging voor jachthonden uit Zeeland en Brabant zijn zaterdag 22 no vember in Fort Sabina, Fort- weg 1 in Heijningen de Pro vinciale Jachthonden Proe ven. Die beginnen om 9.00 uur en zijn voor toeschou wers goed te bekijken. Van Vooren verwacht niet dat er al te lang gewacht zal worden met de sloop van de boerderij om te voorkomen dat de omgeving er hinder van ondervindt. Bijvoor beeld omdat krakers er hun intrek in nemen en er overlast veroorza ken of omdat het pand ernstig in verval raakt. Bij de aankoop van het pand vorig jaar heeft de gemeente afspraken gemaakt met de familie over wan neer het pand moet worden opge leverd. Van Vooren: „Daar was nog wel wat ruimte in. Er is ook totaal geen druk van onze kant om mevrouw Hanse snel te laten verhuizen, maar het moet er een keer van komen. Een landbouwbe drijf op die plek past niet meer in het beeld van een oprukkende stad. Ik wil niet spreken van over last, maar er onstaat wel een span ningsveld als landbouwactivitei ten te dicht bij de stad plaatsvin den. Daarom halen we dat liever uit elkaar. Op de plek van de boerderij van Hanse wordt volgens Van Vooren na de sloop gewerkt aan de her structurering van bedrijventer rein 't Groene Weegje. Op die plek moet de entree van Zierik zee gerealiseerd worden. Na vast stelling van het Masterplan 'Zicht op 't Sas', dat deze maand gereed moet zijn, krijgt de gemeenteraad via deelprojecten een voorstel tot herinrichting van de betreffende percelen. Voor de ontwikkeling wordt ge dacht aan een parkeerterrein, cen trumvoorzieningen (inclusief ver plaatsing supermarkt) en openba re vervoersvoorzieningen. Vol gens Van Vooren zal de voorziene herstructurering ook passen bij de verdere uitbreiding van het Bu siness Park. Bruggeman heeft onder meer café Matisse in portefeuille. De huidi ge exploitant wil er vanwege zijn leeftijd mee stoppen. „Er gaan ge ruchten over een faillissement, maar dat speelt helemaal niet", zegt Bruggeman. Wel geeft hij aan dat de horeca het landelijk zwaar heeft door onder meer re gelgeving op het gebied van ro ken en alcoholverkoop. Cafébezoe kers moeten minimaal 18 jaar zijn om alcoholhoudende dranken te mogen kopen. „De omzetten staan onder druk, maar de huren gaan omhoog", zegt Bruggeman. Voor Matisse wordt een huurprijs van 3300 euro exclusief btw ge vraagd, een fors bedrag. Café Ma tisse beschikt over een keuken die momenteel niet wordt gebruikt en dat biedt volgens Bruggeman nog wel mogelijkheden om de omzet op te krikken. „Een echt goede ondernemer kan op de Markt nog wel een boterham ver dienen", zegt hij. Dat denkt ook Joey Aertssen van café Jack's aan de Korte Kerk straat, dat ook al een poosje te koop c.q te huur staat. „Al moet je wel van goede huize komen, want de lol is er door alle rijks- maatregelen wel een beetje van af." Aertssen drijft Jack's nu zeven jaar en is er naar eigen zeggen aan toe om 'weer eens verder te kij ken'. Ook bij hem is de nood niet aan de man. „Ik zit elk weekend vol, pas stond er zelfs nog een rij voor de deur." Toch is het volgens de ondernemer wel nodig dat er iets gaat gebeuren. Inmiddels zijn drie cafés op de Grote Markt dicht; Pubbles, Lambik en Happy Dayz. Afgelopen zomer sloot ook Club Devo aan de Kade haar deu ren. Dat heeft ook zijn weerslag op andere horecazaken, zegt Aert ssen. „We moeten het hier in Goes hebben van de massa." Wat hem betreft is ook een rol wegge legd voor de gemeente Goes. Aertssen verwacht overigens nog wel een jaar of vijf in Jack's te blij ven zitten. „Er zal nu niet heel snel iemand zijn die een zak geld op tafel zet." Wel is het zo dat in het pand van Jack's op de verdie pingen nog zes kamers worden verhuurd, waarmee inkomsten worden gegenereerd. Daarmee komt de netto huurprijs fors lager uit, 'minder dan de helft van het landelijke gemiddelde van tien procent van de omzet'. WOENSDAG 19 NOVEMBER 2014 ZIERIKZEE OUWERKERK RENESSE OUDDORP OOST-SOUBURG HEIJNINGEN I Tanny Hanse staat voor de boerderij die ze begin volgend jaar zal verlaten, foto Marieke Mandemaker ZIERIKZEE - De gemeente neemt op z'n vroegst dit voorjaar een beslis sing over wanneer de boerderij van Hanse gesloopt gaat worden. Ro nald van Vooren van de gemeente: „Als de landbouwschuur en de wo ning netjes ontruimd zijn, naar ver wachting in maart, hakken wij de knoop door over wanneer we over gaan tot de sloop van het pand." door Luc Oggel GOES - De huurprijzen van horeca panden op de Grote Markt in Goes zijn eigenlijk te hoog voor de om zetten die er tegenover staan. Dat zegt Jaap Bruggeman van Brugge- man bedrijfsmakelaardij in Wemel- dinge. Sluiting drie cafés op Coese Grote Markt heeft ook weerslag op andere horeca in de binnenstad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51