Arno Boomert ziet zijn 'kindje' eindelijk opgroeien BUITEN 5 i B EP In deze rubriek volgen we de aanleg en achter gronden van Waterdunen bij Groede. Kustver- sterking en aanleg van een groot natuur- en re creatiegebied gaan daar hand in hand. Van daag: Arno Boomert, geestelijk vader van Wa terdunen Eigenlijk had Arno Boomert eind vo rige eeuw helemaal niets te klagen over zijn Napoleon Hoeve bij Bres- kens. De camping had allerlei facili teiten, zat vol met tevreden gasten en draai de als een tierelier. En toch broeide het bij Boomert. „Ik vond dat we een impuls no dig hadden. Niet blijven stilstaan, want dan raak je achterop." En dus bedacht Boomert een plan voor de uitbreiding van zijn camping met 40 hectare, en daarom heen 80 hectare natuur. Al snel haakten an dere partijen aan. „De provincie had 100 hectare grond in de omgeving in bezit, het Zeeuwse Landschap had plannen in de buurt en ik bleek een deel van mijn cam ping af te moeten staan voor kustverster- king." Kortom: partijen vonden elkaar, plannen schoven in elkaar en het idee voor een natuurgebied met een nieuw recreatie park ontstond. Dat niet iedereen stond te springen, is be kend. Met name grondeigenaren in het be oogde gebied waren boos. Begrijpelijk, vindt Boomert. „Die weerstand hebben we voor een deel over onszelf afgeroepen. Het idee was: de boeren zijn blij dat ze hun grond kunnen verkopen. Al die weerstand en negativiteit, dat had ik totaal niet zien aankomen. Of dat naïef was? Natuurlijk! Maar je moet het zo zien: als jij een kindje krijgt, weet je niet wat die over twintig jaar doet. Maar je hebt wel ideeën over een mooie toekomst, en je deelt je kind ook al lerlei positieve eigenschappen toe. Zo was het hier ook. Waterdunen is mijn kindje. Ik zag geen problemen." Dat ook in de re gio nogal wat anti-geluiden te horen wa ren, vindt Boomert minder opmerkelijk. „Weet je, als er eenmaal mensen zijn die roepen dat ze ergens tegen zijn, sluiten an deren zich al gauw aan. Het is veel moeilij ker om ergens vóór te zijn, want dan moet je goede argumenten hebben en je verdie pen in de inhoud. Hoeveel van die zoge naamde tegenstanders denk je dat precies wisten wat Waterdunen is? Een handvol misschien." Maar goed, tijd om vooruit te kijken, vindt Boomert, die zijn camping overdeed aan Molecaten en daar nu als freelance advi seur werkzaam is. „Het wordt zó mooi. En Waterdunen past prima in de streek. Be denk nou eens: waar zijn we hier goed in? Wat zijn de pijlers van het toerisme? Men sen komen voor rust, strand, ruimte, na tuur. Nou, als Waterdunen daar niet in past..." Boomert wil ook best uitleggen wat Waterdunen niet wordt. „Geen park met 350 witte huisjes op een rijtje. We begin nen mogelijk met zo'n vijftig tamelijk een voudige huisjes met enorm veel ruimte er omheen, midden in de natuur. In Waterdu nen belééf je de natuur. En ja: daar horen óók de wuivende tarwe en geploegde ak kers direct naast het natuurgebied bij." Ook West-Zeeuws-Vlamingen zijn goed af met de ontwikkelingen, vindt Boomert. „Naast de economische component is Wa terdunen ook gewoon goed voor de leef baarheid. Afgelopen week is in Groede een nieuwe huisartsenpost geopend. Denk je dat die er zpu zijn zonder toerisme? En straks rijdt er een treintje van Breskens naar Waterdunen. Daarin kunnen ook oudere bewoners van Breskens mee, een toertje langs de kust maken. Fijn toch?" WOENSDAG 19 NOVEMBER 2014 Amanita rubescens, parelamaniet Russula cyanoxantha, regenboogrussula Rhodocollybia maculata, roestvlekkenzwam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45