Scharendijke krijgt er een MTB-strandrace bij JVOZ en Kloetinge in opleidingen-top honderd De Nooijer wint met Sparta van Ajax 36 SPORT 66 Dat we bij de eerste tien zouden eindigen, dat wisten we wel. Hoek bekert verder dankzij een 9-2-overwinning op Unitas'30. Giovanni Siereveld kreeg weer eens speelminuten. Het evenement gaat deel uitma ken van de KNWU Lotto moun tainbike strandracecompetitie, waarbij de landelijke top aan de start zal komen. Deze competi tie bestaat uit zeven evenemen ten. Naast Scharendijke wordt er gereden in Hoek van Holland, Texel, Castricum, Petten en Noordwijk. Verder is er in de dis cipline mountainbike-strandra- cen een officieel Nederlands Kampioenschap. Dat zal deze winter in Egmond verreden wor den. De organisator van het evene ment in Noordwijk, Exventure, zal ook deze wedstrijd bij Scha rendijke organiseren. De start/finishstraat van de race zal bij Perry's Beachclub ge plaatst worden. Het parkoers maakt eerst een korte lus, waar na de deelnemers over het strand naar de Oosterscheldeke- ring rijden. Van daaruit gaan de mountainbikers terug over het strand naar de finish aan de Brouwersdam. „Het strand bij Schouwen-Duive- land is mooi en breed", aldus Alex Schuttert van Exventure. „En we hebben denk ik nog wat leuke verrassingen in petto, die naturel in de route passen. We gaan ervan uit dat het evene ment een succes wordt en een waardevolle toevoeging aan de kalender is." De ranglijst, die sinds 2009 be staat, is opgesteld na beoordeling van alle Nederlandse amateurvoet balverenigingen. Er is gekeken op welk niveau de Ai, Ai, Bi, B2, Cl, C2, Dl en D2 actief zijn. Als een team uitkomt in de eerste divisie, krijgt de vereniging daarvoor één punt. Voor elke divisie (of klasse) lager komt er een punt bij. Verenigin gen die één van de acht teams niet meer hebben, krijgen daar voor tien punten toebedeeld voor de ranglijst. Volgens dit systeem komt de JVOZ met 27 punten uit op de zes de plaats. Provinciegenoot Kloe- teinge staat ook in de top hon derd. De Bevelandse club is terug te vinden op de (gedeelde) 96e plaats, met 39 punten. Voorzitter Peter Verburg van JVOZ was aangenaam verrast met de hoge positie. „Een zesde plek, da's top! Dat we bij de eerste tien zouden eindigen, dat wisten we wel. Maar de exacte stand was bij ons nog niet bekend," was zijn reactie gisteravond. Over de mogelijkheid om nog ho ger te komen op de ranglijst was Verburg duidelijk: „Wij hebben geen A2, en die komt er ook niet. Dat is alleen maar van belang zijn als je ook een seniorenteam hebt. En die hebben wij als jeugdvoet balopleiding niet." HOEK - „Ah, je bent er dinsdag ook?", vroeg Hoek-verdediger za terdag Giovanni Siereveld na de 4-0-nederlaag tegen Spakenburg, doelend op de bekerwedstrijd te gen Unitas'30 (9-2-winst) van gis teravond. „Mooi. Dan zie je mij ook weer eens voetballen." De aanvoerder van de kampioens- ploeg van vorig seizoen kan er ogenschijnlijk wel om lachen dat hij dit jaar in de topklasse op het tweede plan is belandt. Maar bin nenin knaagt het aan hem. De zijlijn was de laatste weken zijn beste vriend. Steeds maar weer liet trainer Kenny Verhoene hem warmlopen en meermaals mocht de verdediger niet of niet lang invallen. Tegen SC Genemui- den (2-1-zege) kwam hij er in bles suretijd in, een minuut later had hij een gele kaart te pakken om dat hij de bal wegschoot. „Dat was geen frustratie hoor, dat noe men ze voetbalgogme hè, haha", lachte hij na het bekerduel met Unitas'30, waarin hij weer eens negentig minuten op het veld stond. Hij mocht minuten maken, maar vond niet dat hij een echte kans kreeg. „Maar goed, het was een ge slaagde avond. Mensen die de laat- Het is als op je werk, als je baas vraagt of je de zaak nog even aanveegt ste weken minder hebben ge speeld, hebben minuten ge maakt." En ook Siereveld dus, die direct weer de aanvoerdersband om zijn arm mocht schuiven. „Ik ben nu al vijf weken uit de basis verdwenen, dus dan denkt er nie mand meer aan je hè. Zeker niet als het resultaat goed is." En dan heeft Siereveld, die onte vreden is over de gang van zaken, ook niet het recht openlijk te zeu ren over zijn situatie. Ook niet over de tochtjes langs de lijn, waarna hem niet altijd een inval beurt gegund was. „Het is als op je werk. Daar vraagt je baas ook soms of je nog even de hele zaak aan wil vegen. Dat wil je niet, maar je moet wel." Siereveld was een van de vijf spe lers die gisteravond weer eens hun opwachting mochten maken in de basisformatie. Naast de cen trale verdediger mochten ook de (laatste weken) gepasseerde links back Thomas van den Houten, doelman Mitchell Braafhart, rechtshalf Jelle de Schryver en aanvaller Ibrahim Eryürük weer eens starten. Met die opgedirkte beginelf leken de Zeeuws-Vlamingen gistera vond geen kind te hebben aan de zondagclub uit Etten-Leur, uitko mend in de derde klasse A. Al na vijf minuten lag de eerste treffer van de thuisploeg in het net. Ibra him Eryürük, vanaf het begin de tweede aanvaller naast Mattis Per- soons, tikte een voorzet van Bir- gen Martens vogelvrij binnen. Weer vijf minuten later was Mar tens zelf het eindstation: 2-0. De 2-1 van Jordy Bollaart, die een voorzet vanaf de linkerkant voor Hoek gezien achter Braafhart werkte, was dan ook een hinderlij ke onderbreking van de aanvals- lusten van de thuisploeg. Met na me Martens, afgelopen zaterdag nog de schlemiel met een domme tweede gele kaart, beschikte over de nodige geldingsdrang en was de architect van vele aanvallen. Maar het was ook Martens die een verre bal van Unitas'30 in de voeten kopte van een aanvaller van de Brabanders. Die gaf daarop een voorzet, die dit keer door Ma- teusz Kuzmicki in de voeten van Bollaart werd gekopt. De spits haalde in een keer uit en was op nieuw trefzeker. Nog voor rust stelde Hoek orde op zaken. Via Mattis Persoons (strafschop en schot van tien me ter) en Fabian Wilson (schot door benen van de keeper) werd de ruststand op 5-2 bepaald, maar had er een 8-2-ruststand op het scorebord gestaan, waren er ook geen Kamervragen gesteld. Na de pauze had het schouwspel veel minder om het lijf. Via op nieuw Eryürük (2), Martens en De Schryver liep Hoek nog wel uit naar 9-2; door die overwin ning plaatste Hoek zich gistera vond voor de vierde ronde van de districtsbeker. KARAKTERISTIEK De kampioen speelde niet in de sterkste samenstelling. Van de spelers die regelmatig een basis plaats hebben in het eerste elftal van Ajax, voetbalden Ricardo van Rhijn, Nick Viergever, Stefano Denswil en Anwar El Ghazi een helft mee. Lerin Duarte, Niki Zim- ling, Richairo Zivkovic en Ricardo Kishna speelden de hele wed strijd. „Toch hadden ze nog een heel be hoorlijk team staan", zie De Nooijer gisteren tegen RTV Rijn mond. „We hebben tegen Excel sior ook goed gespeeld en met 3-2 gewonnen. Ik denk dat de Eredivi sie ons wel ligt", vervolgde hij met een knipoog. De overwinning van Sparta doet de Rotterdammers goed. „Deze ze ge geeft veel zelfvertrouwen. We hebben nu twee goede oefenwed strijden achter elkaar gespeeld en nu moet het in de competitie ge beuren." Zimling en Duarte tekenden voor de doelpunten van Ajax. Voor Sparta scoorden naast Jeremy de Nooijer Thomas Verhaar en Pieter Langedijk. FC Twente was gisteren te sterk voor sc Cambuur (3-2) in een oefenwedstrijd. Kasper Kusk en Torgeir Borven (2) bezorgden de formatie uit Enschede een ze ge in Hengelo. Martijn Barto scoor de tweemaal voor sc Cambuur. VLISSINGEN - Op 25 januari 2015 zal er bij Scharendijke een nieuwe mountainbike-strandrace worden gehouden van 42 kilometer lang. door Willem Adriaansens VLISSNGEN - De Jeugd Voetbal Op leiding Zeeland (JVOZ) staat zesde in de top honderd van de jeugdop leidingen van amateurvoetbalvere nigingen in het seizoen 2014/2015. Kloetinge bezet in die lijst de 96e plek. Peter Verburg Captain Siereveld door Mitchell Minnaard Giovanni Siereveld Hoek - Unitas'30 9-2 (5-2). 5. Ibra him Eryürük 1-0,10. Birgen Mar tens 2-0,19. Jordy Bollaart 2-1, 30. Jördy Bollaart 2-2, 34. Mattis Persoons (strafschop) 3-2, 37. Fabi an Wilson 4-2, 38. Mattis Per soons 5-2, 58. Ibrahim Eryürük 6-2, 68. Ibrahim Eryürük 7-2,83. Birgen Martens 8-2, 89. Jelle de Schryver 9-2. Scheidsrechter: J.J.W. Thoonen (Oost-Souburg). Gele kaarten: Ibrahim Eryürük (Hoek). Aantal toeschouwers: 90. Hoek: Mitchell Braafhart; Fabian Wilson (69. Mathieu Voet), Ma- teusz Kuzmicki (57. Lionel Fitsch), Giovanni Siereveld, Thomas van den Houten; Jelle de Schryver, Reguillo Vandepitte, Birgen Mar tens, Thomas van Renterghem (46. Kyle Doesburg); Mattis Per soons, Ibrahim Eryürük. AMSTERDAM - Ajax heeft gistermid dag een oefenwedstrijd tegen Sparta Rotterdam, met Jeremy de Nooijer in de basis, verloren (2-3). De Souburger zorgde in de 26e mi nuut voor de openingstreffer. De wedstrijd werd gespeeld zonder pers en publiek op sportpark de Toekomst. I Jeremy de Nooijer (midden) aan de bal tijdens een eerdere wedstrijd van Sparta tegen PPSC. De Souburger maakte gisteren de eerste goal voor Sparta in de oefenwedstrijd tegen Ajax. foto Erwin Spek/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36