i Theo Bos voelt waardering bij nieuwe ploeg SPORT 35 Momenteel staan er bij zijn nieu we Zuid-Afrikaanse werkgever twintig renners onder contract voor 2015, tien minder dan bij Team Belkin het geval was het af gelopen seizoen. Bos denkt dat de meer compacte groep voordelen voor hem kan bieden. „Ik heb het afgelopen seizoen - ook op mijn eigen verzoek - een programma gereden dat erop gericht was om zoveel mogelijk voor de zege te kunnen sprinten. Dat betekende dat ik niet altijd de grote koersen gereden heb. Maar dat hield ook in dat ik bepaalde renners van de ploeg, neem iemand als Robert Gesink, nauwelijks heb gezien. Met een kleiner team denk ik dat je wel meer een teamgevoel kunt kweken. En je kunt meer wedstrij den rijden. In 2015 start ik in Pa ri js-Roubaix als het aan de team leiding ligt. Daar heb ik nog nooit gereden. Maar het valt goed te combineren met een ander doel, de Grote Scheldeprijs." Ander groot voordeel is de focus van de ploeg. Waar Belkin in gro te ronden vaak koos voor klim mers als Bauke Mollema, Laurens ten Dam, Wilco Kelderman en Gesink, zal dat bij MTN minder het geval zijn. „We hebben wel klimmers, maar de focus ligt toch ook op de klassiekers en het vlak ke werk. Ik heb nog altijd de am bitie om een grote ronde uit te rij den en daarin voor een etappeze ge te gaan", aldus de renner die ooit de Vuelta en de Giro met blessures moest verlaten. „Het is geen kwestie van moeten hoor, maar het is voor iedere sprinter een doel om een keer een rit te winnen in één van de grote rondes. We zullen niet de ploeg hebben om een sprint naar onze hand te zetten zoals Giant- Shimano en OmegaPharma- QuickStep. Die verantwoordelijk heid hoeven we ook niet op ons te nemen. Maar ook zonder zo'n uitgebreide trein kun je voor re sultaat gaan. Ik heb het idee dat ik nog elk jaar sterker word, dus wie weet waar dat toe kan leiden. Al besef ik dat we met een pro continentaal team afhankelijk zijn van wildcards om te mogen starten." Het is voor iedere sprinter een doel om een rit in een grote ronde te winnen Theo Bos Voor Bos een extra motivatie om goed uit de startblokken te schie ten in 2015. „Ik wil een goede ba sis leggen op de weg deze winter en zal daarom - misschien met uitzondering van de koppelkoers op het NK Baan - niet op de piste rijden. Niet omdat dat slecht is voor een coureur, ik denk juist dat je er van kunt profiteren, maar omdat ik vanuit mijn uit valsbasis in Monaco wil investe ren in uren maken. Daar en op de trainingsbijeenkomsten met de ploeg in Zuid-Afrika en Spanje moet de basis gelegd worden voor een goed voorjaar. Hoe beter we presteren, hoe meer we opval len, hoe meer startplekken we kunnen verdienen voor de grote koersen. Ik ben één van de ren ners die daar direct voor moeten gaan zorgen. Ik voel me daardoor ook gewaardeerd in de ploeg, heb het idee dat ik hier meer van waarde kan zijn dan ik voor Bel kin was." McLaren laat Button wachten De teamleiding van McLa ren maakt pas begin decem ber de namen van de twee coureurs bekend die in 2015 namens de renstal in de For mule 1 zullen uitkomen. De Brit Jenson Button (34) en de Deens Kevin Magnus- sen hopen in 2015 opnieuw op een startbewijs. De ver wachting is echter dat de Spanjaard Fernando Alonso overkomt van Ferrari. Die transfer zou de kans voor Button op een nieuw con tract aanzienlijk verkleinen. Recordaantal fans bij voetbalsters Oranje Het Nederlands vrouwen voetbalelftal wordt zaterdag gesteund door een record aantal fans. De ploeg van bondscoach Roger Reijners speelt dan in Den Haag de eerste van twee play-off- duels met Italië voor een plek op het WK van volgend jaar in Canada. Voor de wed strijd zijn al meer dan 10.000 kaarten verkocht. Verberkmoes naar WK jiujitsu De Middelburgse Andrea Verberkmoes (24) is geselec teerd voor het wereldkampi oenschap jiujitsu. Dat toernooi wordt van 28 tot en met 30 november ge houden in Parijs. Verberkmoes, die bij Happy Fitness in Vlissingen is opge leid door Peter Smid, komt uit in de klasse -62 kilo in de discipline newaza. Hier bij staat het grondgevecht centraal. Mesker benoemd in bestuur NOCNSF Oud-tennisster Marcella Mesker is benoemd tot be stuurslid van NOCNSF. De ledenvergadering ging giste ren op Papendal akkkoord met de komst van Mesker die de plaats inneemt van Ti neke Bartels die na vier jaar afscheid neemt. Penningmeester Anneke van Zanen-Nieberg en be stuurslid Jan-Willem Maas werden voor een nieuwe ter mijn herkozen. Bayernspeler Lahm breekt enkel Philipp Lahm heeft gisteren op de training zijn rechteren- kel gebroken. De aanvoerder van Bayern München moet geopereerd worden en staat zeker drie maanden aan de kant. Dat heeft zijn club gis teren bekendgemaakt Lahm raakte geblesseerd zonder dat er een tegenstan der bij in de buurt was. De middenvelder, die na het ge wonnen WK in Brazilië af zwaaide als international, kon het veld niet op eigen kracht verlaten. WOENSDAG 19 NOVEMBER 2014 Christiaan Sloof, de voormalige trainer van topzwemster Ranomi Kromowidjojo, traint nu de zwemmers van Arethusa uit Oss. foto VI Images door Roy Schriemer HIERDEN - Theo Bos (31) kijkt te vreden terug op het afgelopen jaar bij Team Belkin, maar denkt dat hij de komende twee seizoe nen in dienst van MTN-Qhubeka van grotere waarde kan zijn voor zijn ploeg. „Ik kan meer wedstrij den rijden en moet voor resulta ten zorgen." LONDEN DEN HAAG VLISSINGEN ARNHEM MÜNCHEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35