Ronaldo wint de populariteitspoll Hockeysters verslaan Duitsland twee keer 34 SPORT CHRISTIAAN SLOOF Arethusa-coach Christiaan Sloof ziet Oss als een afrit op de omleidingsroute terug naar de zwemtop. Lionel Messi kreeg een bedui dend minder hartelijke ont vangst. Toen een Spaanstalige sta dionomroeper zijn naam opnoem de, moesten de aanwezige Argen tijnen hun best doen om boven het boegeroep uit te komen. De oefeninterland, opgezet vanuit commerciële perspectieven, stond niet voor niets in het teken van een clash tussen de twee sterren. Door te kiezen voor Old Trafford als speellocatie stond de uitkomst van de populariteitspoll op voor hand vast. Ronaldo zou die met af stand gaan winnen. Met de Gou den Bal op het spel, althans zo deed de organisatie het voorko men, wilde het publiek van Uni ted hem verbaal helpen. Messi werd viermaal op rij tot 's werelds beste speler verkozen. Ro naldo, de laatste winnaar van de prijs, 'slechts' twee keer. De Portu gees, die elk seizoen in verband wordt gebracht met een terugkeer naar Manchester United, kreeg daarom alle steun. Daarbij hielp het dat Messi tot ie ders verbazing na een flets optre den op het WK in Brazilië tot bes te voetballer van het toernooi werd uitgeroepen. Chauvinisme wakkerde extra ap plaus aan bij elke balberoering van Ronaldo. Messi mocht in An gel di Maria een ploeggenoot heb ben die onder contract staat bij United, drie anderen verdienen hun geld bij stadgenoot Manches ter City. Portugal kon in dat op zicht minder verkeerd doen. Het land beschikt momenteel niet of nauwelijks over spelers die über haupt de interesse van een top club zouden kunnen wekken. Van Gaal lette waarschijnlijk meer op de verrichtingen van Di Maria. Met het duel met Arsenal voor de boeg kon hij niet nog een blessuregeval gebruiken. Eerder in de week kon hij al een streep zetten door Daley Blind (knie), Michael Carrick (lies) en David de Gea (pink). Toen Di Maria een tik op zijn voet kreeg van Nani, leefde het publiek met hem mee. Een schrikreactie rolde van de tri bunes. Het duel ging niet de geschiede nis in als het beslissende gevecht tussen Ronaldo en Messi om de Gouden Bal, maar als een test van het geduld van de fans. EINDHOVEN - Elke donderdag over valt Christiaan Sloof een gevoel van thuiskomen. Dan laat de nieu we trainer van Arethusa de Osse selectie meters maken in het trai ningsbad van het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion in Eindhoven om ook langebaanerva- ring op te doen. „Ik heb hier heel wat uurtjes ver sleten. Als trainer van het Natio naal Trainings Centrum staat het Innolab fulltime tot je beschik king. Dat is in Oss wel anders. Ik heb een iPadje gekocht. Daarvoor heb je een hele mooie app: Coach's Eye. Het is niet zo geavan ceerd en ik heb niet zoals in het NTC de beste analisten ter wereld tot mijn beschikking, maar ik heb inmiddels zelf een aardig zicht op zwemmen, op techniek. Het voor deel van - tussen aanhalingstekens - amateurzwemmers is dat er op dit niveau nog zoveel verbeterin gen mogelijk zijn dat ik er met een iPadje genoeg uit kan halen. Als je bij Ranomi zoekt naar de allerlaat ste stukjes om te verbeteren, is het heel fijn om een geavanceerd sys teem te hebben. Nu zit ik een flink aantal stappen terug in de ontwikkelfase." De naam van Kromowidjojo is ge vallen. De zwembond vertrouwde gouden Ranomi vorig jaar aan de internationaal onervaren Christi aan Sloof toe. Na amper zeven maanden kwam het alweer tot een breuk. „Het is een achtbaan ge weest Non-stop hard werken. Ik heb het ook als een gave periode er varen. Toen ik nog assistent was van Marcel Wouda ben ik naar het WK geweest met Ferry Weert- man, daarna als coach van Ranomi naar het EK kortebaan in Herning. Daar won ze nog twee keer goud. Die ervaringen nemen ze me nooit meer af. Het was een periode met ups and downs. Voor het ni veau van een olympisch kampioen was ik blijkbaar qua kennis en er varing niet ver genoeg. Ik ben niet te trots om dat toe te geven." Gebrek aan levenservaring mag je sloof op zijn 27e niet verwijten, maar misschien wel de verant woordelijken die hem aangesteld hebben. „Dat zou je aan hen moe ten vragen. Het is gelopen zoals het is gelopen. Ik ben er zelf inge stapt. Dan ga ik niet anderen de schuld geven. Mijn pech was dat Jacco (Verhaeren) aan het afron den was als technisch directeur en Joop (Alberda) aan het opstarten. Dan weet je dat ze het druk heb ben en hun aandacht moeten ver delen. Ze hebben beiden gepro- Op een gegeven moment zie je dat Ranomi niet de stappen zet die je vooraf bedenkt beerd hun steentje bij te dragen. Je schiet er sowieso niets mee op om boos te zijn of te blijven. Nee, ik heb er niet van wakker gelegen. Het is niet het einde van de we reld. Gelukkig kan ik vrij goed rela tiveren. Op een gegeven moment zie je dat Ranomi niet de stappen zet die je vooraf bedenkt." Of ik er beschadigd uit ben geko men? Misschien dat er in de pu blieke opinie enige schade is. Als de kenners zich verdiepen is hope lijk vooral de conclusie dat ik nog niet klaar was voor het hoogste, maar dat het talent zeker aanwezig is. Voorlopig heb ik een stap terug gezet. Mijn contract met de KNZB loopt nog tot en met 2015. De zwembond betaalt mijn salaris. Joop vertelde mij dat Arethusa in teresse had. Dat zegt iets over de ambities van de club. De basis is: ik werk met mensen die willen verbeteren en er iets voor willen doen en laten. Natuurlijk wil ik uiteindelijk weer met mensen op internationaal niveau werken, maar dat kan nu even niet. De dri ve om het beste uit mensen te wil len halen blijft hetzelfde. Ik denk dat ik al een goede coach ben, maar met name aan het stukje goe de trainer wil ik nog werken. Dat heeft te maken met kennis en erva ring. Dat krijg je er niet in een nacht bij. Ik ben vastberaden om zo lang mijn contract loopt te la ten zien dat ik het kan en heel graag wil. Als dat met deze zwem mers is, is dat met deze zwem mers", zegt Sloof, die intussen weer bij zijn ouders in Culemborg woont. „Dat is ook een stapje terug. In Eindhoven kende ik buiten de zwemmers niemand. Dan ga ik lie ver terug naar waar mijn familie en vrienden wonen. Het is wel wennen als je weer je spullen op moet ruimen van je moeder." Magis (22) is een van de drie nieu welingen in de ploeg na het ge wonnen WK in eigen land. Ook haar Eindhovense ploeggenote Laura Nunnink en Michelle van der Pols van SCHC zijn nieuw in de formatie van de nieuwe bonds coach, Sjoerd Marijne. Magis maakte in 2013 wel het EK mee in het Belgische Boom, maar zat dit jaar niet bij de selectie voor het WK in Den Haag. Nu is ze terug bij Oranje. Het Nederlands team kwam gis teravond bij HC Zwolle op een 2-o-voorsprong door doelpunten van Naomi van As en Caia van Maasakker (strafcorner). Duits land kwam via Lisa Altenburg te rug tot 2-1, maar Magis scoorde de 3-1. Na de treffer van de spits van Oranje Zwart kwam Duitsland snel terug tot 3-2 door Franzisca Hauke. Met de twee duels in Zwolle sluit het Nederlands team de voorberei ding op de Champions Trophy op vaderlandse bodem af. Vrijdag ver trekt het vliegtuig naar Argenti nië, woensdag wacht daar een oe fenduel met Australië. De maak ster van de twee treffers in twee dagen heeft genoten van de ambi ance in Zwolle. „Het was allemaal super geregeld. Het was echt leuk om voor zoveel kinderen te spe len." Via Arethusa terug naar de top I Lionel Messi (links) en Cristiano Ronaldo hebben een onderonsje tijdens de oefeninterland tussen Argentinië en Portugal, foto VI Images door Geert Langendorff MANCHESTER - Cristiano Ronaldo hoefde weinig moeite te doen om de handen van het publiek op el kaar te krijgen. Zijn verleden als voormalige ster van Manchester United zette hem direct op een ono verbrugbare voorsprong. Een glimp van zijn kapsel in de voor hem zo bekende tunnel van Old Trafford was voldoende voor duizenden meisjes om uitzinnig te gillen. door Marcel Luyckx Christiaan Sloof door Bert-Jan Lukje ZWOLLE - De tas voor de Cham pions Trophy in Mendoza is nog niet gepakt, maar Valerie Magis stapt met een goed gevoel in het vliegtuig naar Argentinië. In de twee duels tegen Duitsland bij HC Zwolle scoorde de spits van Oranje Zwart twee treffers. Naomi van As (links) vecht een duel uit met Hannah Kruger van Duitsland, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34