Ondanks abonnement toch betalen in de bus DJ Twenty-°ne SP: Gebruikers van fiets-voetveer Marnix Ruben heeft al willen verruiming van afvaarttijden 10.000 euro voor film WALCHEREN 31 Sloe-industrie schenkt aan dierenambulance De huidige dierenambulance is volgens Piet Bode, coördinator van de hulpdienst in Walcheren en de Bevelanden, volgend jaar aan vervanging toe. Heerema Vlissingen heeft een fonds waaraan zowel opdrachtge vers als het bedrijf zelf geld done ren gebaseerd op de veiligheids prestatie op de werf. Alle werkne mers op de werf en de opdrachtge vers kunnen goede doelen aandra gen. Het SHE Incentive Comité bepaalt of een doel in aanmerking komt. Het comité zoekt met na me lokale en regionale projecten die de samenleving verrijken op het gebied van leefbaarheid, wel zijn en milieu. Heerema Vlissingen is een van de offshore constructiewerven van Heerema Fabrication Group. Sa- toil is opdrachtgever van de werf. Heerema Vlissingen bouwt voor Statoil het Gina Krog Jacket van 17.000 ton staal, dat in april 2016 opgeleverd zal worden. De gift uit het industriegebied het Sloe is de eerste in de inzameling voor de nieuwe ambulance. Moeder Lotte Cornelissen is de fa lende techniek in de bus goed zat. „Je pas opladen in lijn 134 kan niet. Dus moet Alma naar Zierik- zee waar in de Albert Heijn een oplaadpunt is. Nou, negen van de tien keer doet dat het ook niet. Dan gaat Alma naar een winkel in Burgh-Haamstede en neemt van daaruit de bus naar Goes. Maar die winkel gaat pas om tien uur open. Door al dat gedoe komt ze uren te laat op school." Alma krijgt van haar moeder vijf euro mee om het probleem van het onterechte instaptarief op te lossen. „Ja, met het kopen van een kaartje naar Goes is het ook opge lost," zegt moeder Lotte. „Maar dat kan ik als bijstandsmoeder niet telkens betalen. Ze heeft niet voor niets een abonnement." Een kaartje dat door de omstan digheden gedwongen is gekocht wordt door Connexxion niet ver goed, zegt Lotte. „Na wekenlang bellen ben ik nu eindelijk zo ver dat ze toegeven dat er in die bus iets niet goed is. Die 86 cent instaptarief krijgen we nu terug. Maar dan moet ik wel een formulier invullen en op sturen. Kost me een postzegel van 50 cent, dus waar hebben we het over?" Woordvoerder Hendri Belt man van Connexxion heeft het even uitgezocht en moet dan er kennen dat het 'in sommige delen van het land' niet goed gaat op de bus. „Bij abonnementhouders Die 86 cent krijg ik terug als ik een formulier opstuur met een postzegel van 50 cent wordt ten onrechte het instapta rief afgeschreven. We gaan er voor zorgen dat dit automatisch wordt gecompenseerd. Een formu lier hoeft daarvoor niet te worden ingevuld en als er op die bus con trole is, wordt er geen boete opge legd." Het vervoersbedrijf pro beert samen met de fabrikant van de paslezers al twee weken te ont dekken wat er nu kapot is. „De precieze oorzaak weten we nog niet. Maar we zij er dichtbij. Ik hoop dat we het probleem volgen de week hebben opgelost", aldus Beltman. Dezelfde problemen doen zich volgens de woordvoer der voor bij een buslijn in Alme- re, bij Haarlem en bij Schiphol. „In Zeeland zijn van één lijn klachten bekend en daarbij gaat het om nog geen handvol men sen." DJ H@nzjee, oftewel Hans Walra ven, draait vrijdag 21 november in cafe 't Schuttershof in Middel burg tijdens Rocknight! Hij ver wierf in het begin van de jaren tachtig faam als dj in club Twen ty-One aan de Nieuwedijk in Vlis singen. Aanvang 23.00 uur, gratis. markt iKHï De SP vroeg vrijdag ruim hon derd passagiers naar hun ervarin gen met het veer. „We hebben vooral hun mening over de huidi ge vertrektijden van de eerste en laatste boot gepeild", zegt fractie voorzitter Rudy Eversdijk. „Daar uit bleek dat mensen daar ontevre den over zijn." Van de ondervraag den zei 70 procent baat te hebben bij een verruiming van de vaartij- den. Nu gaat doordeweeks de eer ste boot om half zeven en ver trekt de laatste om tien uur in Vlissingen. De eerste afvaart in de weekenden is om half negen, de laatste vertrekt om negen uur van uit Vlissingen. „Mensen vinden vooral de tijden in de weekenden nogal beperkt", meldt Eversdijk. „Ze vertelden dat ze de boot niet kunnen gebruiken als ze zaterdag of zondag een dagje weg willen. Als ze met de trein de provincie uit willen, moeten ze erg vroeg weer terug om zeker te zijn dat ze de laatste boot halen." Ook scho lieren en studenten vinden het maar niks dat ze al om 21.00 uur terug moeten als ze 's avonds eens 'aan de overkant' willen blij ven, vertelt Eversdijk. De SP gaat de uitslag van de en quête, in overleg met de eigen Sta tenfractie, aanbieden aan het da gelijks provinciebestuur. Een pro vinciale BV, de Westerschelde Fer ry BV, neemt vanaf 1 januari de exploitatie van het veer op zich, omdat geen enkel vervoersbedrijf er brood in zag. Gedeputeerde Ge orge van Heukelom liet eerder doorschemeren dat het aantal af vaarten waarschijnlijk met tien procent wordt beperkt. Ruben hoopt voor half december ongeveer 21.000 euro binnen te krijgen via het crowdfiindingpro- ject Voor de Kunst. Inmiddels staat de teller op 62 procent, liet hij deze week weten. De resteren de 38 procent moet hij volgens de regels van Voor de Kunst binnen 25 dagen binnen hebben. De Jon ge steunt Ruben. De cabaretier biedt zelfs aan om bij mensen thuis op te treden. De opbrengst daarvan gaat naar de film. In De Overkant verhaalt De Jonge over de tijd dat hij in Zeeland woonde. Vanuit Hoedekenskerke ging hij regelmatig met het veer naar Terneuzen, waar hij graag in jazzcafé Porgy Bess kwam. Voor de verfilming van De Over kant wil Ruben een oude veer boot huren en de achter de zee dijk verdwenen Scheldekade digi taal nabouwen. De voortgang van zijn project is te volgen op de Facebookpagina De Overkant. WOENSDAG 19 NOVEMBER 2014 Alma Cornelissen heeft een abonnement van Connexxion, maar mag vaak niet mee vanwege een kapotte paslezer in de bus. foto Dirk-Jan Gjeltema VLISSINGEN - Statoil Petroleum AS en Heerema Vlissingen B.V. done ren 1500 euro aan de Dierenbe scherming voor een nieuwe die renambulance in Vlissingen. door Ton van den Nouweland SCHARENDIJKE - Als 's morgens de bus naar Goes vertrekt, blijft de 15-jarige Alma Cornelissen uit Scharendijke vaak teleurgesteld achter. Dan heeft de paslezer in de bus weer eens geprobeerd 86 cent instaptarief te incasseren en dat heeft Alma niet op haar pasje staan. Dat hoeft ook niet, want Al ma heeft een jaarabonnement Con nexxion erkent dat in sommige bussen de paslezer stuk is. Moeder Lotte Cornelissen Aardappelen: geen notering. Uien: Zaaiuien, droog uit de schuur: €7,50-€9,00. Granen: Maaltarwe: €151,00; Voertarwe: €143,00; Voergerst: €140; Blauwmaanzaad: geen handel; Kar- wijzaad: geen handel. Prijzen per 1000 kilo uit collecterende opslag. Hooi, stro, per ton: Weidehooi: €80,00-€100,00; Veld- beemdhooi: €85,00-€110,00; Engels raai- gras: €90,00-€110,00; Rietzwenkhooi: €90,00-€110,00; Tarwestro, grote pak ken uit de schuur €75,00-€90,00. door Martijn de Koning BRESKENS - Gebruikers van het fiets-voetveer tussen Breskens en Vlissingen willen een vroegere 'eer ste boot' en een latere 'laatste boot', blijkt uit een enquête van de SP Sluis onder passagiers. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Terneuzense film maker Marnix Ruben heeft al meer dan tienduizend euro binnen voor de verfilming van De Overkant, een verhaal van Freek de Jonge. www.voordekunst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31