Brute overval Kijkshop in Opsporing Verzocht 30 WALCHEREN Keurslager uit Terneuzen scoort drie sterren Zeeuwse kanshebbers fotowedstrijd University College Roosevelt is uitge groeid tot een belangrijke instelling voor de stad. B en W willen dat zo houden. door Theo Ciele MIDDELBURG - Met het beschik baar stellen van mensen en geld wil het Middelburgse college van B en W de University College Roosevelt (UCR) verder helpen in haar ontwikkeling. UCR heeft plannen voor uitbreiding van het onderwijsaanbod en van de facili teiten voor de studenten in de stad. De gemeente en de UCR werken samen met de provincie Zeeland, de Zeeuwse Onderwijs Autoriteit en het Roosevelt Study Center in een stuurgroep 'Toekomst UCR'. De Middelburgse gemeenteraad krijgt volgende maand een voor stel. Hierin wordt onderscheid ge maakt voor plannen op de korte termijn, tot en met 2016, en de pe riode daarna. De UCR staat nu derde op de lijst van excellente onderwijsinstel ling in Nederland. Goede voorzie ningen voor studenten zijn nood zakelijk om die toppositie te be houden. Voorzieningen als het 'Common House' (waar een stu- dentensoos is, maar ook studiefa ciliteiten) en studentenhuisves ting in het voormalig zorgcen trum Sint Willibrord zijn recente voorbeelden. De gemeente be kijkt of de studenten voor sport terecht kunnen op het (gesloten) sportcomplex aan de Nassaulaan. Met het bedrijfsleven zoekt men voorts naar een locatie voor een la boratorium. Verder heeft de UCR de ambitie nieuwe projecten te starten zoals een centrum van excellent onder wijs en een internationale schakel klas met daarbij een Shelter City voor de huisvesting van mensen rechtenactivisten en wetenschap pers. Verder zijn er gesprekken met de Rietveld Academie over het bieden van onderwijs op uni versitair niveau aan studenten van deze kunstopleiding. Zo'n vijftig tot zestig studenten zou den hiervoor naar Middelburg ko men. Andere plannen voor de korte ter mijn zijn het opzetten van een 'Winter Course' en het uitbou wen van de cursussen in de zo mer. Twee internationaal bekende insti tuten zijn in beeld voor een vesti ging in Middelburg. De instituten richten zich op vluchtelingen en de Tweede Wereldoorlog als on derzoeksdomein en op studies en symposia op het gebied van Euro pees cultuurgoed. Een ander insti tuut wil in Middelburg cursussen verzorgen aan studenten en do centen verbonden aan universitei ten en onderzoekscentra. Na 2016 denkt de UCR aan uitbrei ding met een tweede en mogelijk derde 'college' in Middelburg. Het college van B en W stelt voor om zijn medewerkers beschik baar te stellen voor het uitwerken van de plannen. De lening van 2 miljoen euro, die werd verstrekt bij de oprichting van de UCR, wil len B en W verlengen. Dat kost jaarlijks 95.000 euro aan rente. TERNEUZEN - Keurslager Tom de Boeye en zijn team uit Terneuzen behoort tot de zeven beste slage rijen van heel Nederland. De beenhouwer keerde van het lande lijke slagersspektakel Slager met Ster terug met een maximale waardering van drie sterren. In het kleine slagerijtje aan de Axelsestraat zijn ze er nog be duusd van. Meer eer valt in hun vak bijna niet te behalen. Slager met Ster is nog het best te vergelij ken met de Michelinsterren voor restaurants. „Elk jaar doe je je best om te behouden wat je hebt", zegt Coletta de Waal van keurslagerij Tom de Boeye. „We hadden al één ster en daar waren we ontzettend trots op. Dat we dan opeens naar drie sterren zou den gaan, dat hadden we echt niet zien aankomen. Helemaal top!" Slager met Ster is een initiatief van Vleesmagazine. De sterren die worden uitgereikt, markeren het eind van een maandenlange competitie onder ambachtelijke slagerijen. Uiteindelijk waren ach tenvijftig slagersbedrijven geno mineerd. Op maandag 11 augustus rond 11.00 uur wemelt het politie-agen- ten in Terneuzen. Die concentre ren zich in het centrum van de stad op de start van een etappe van de Eneco Tour, een wedstrijd voor profwielrenners. In winkel centrum Zuidpolder is het dan rustig. Veel winkels zijn nog geslo ten. Zo ook de Kijkshop. Er zijn om kwart voor elf, ruim een uur voor openingstijd, wel al mede werkers in de winkel aanwezig. Zij worden op de eerste etage overmeesterd door twee gemas kerde mannen die via het dak de winkel zijn binnengedrongen. Het personeel wordt vastgebon den en bedreigd met een hand vuurwapen en een mes. Gelukkig blijft het bij bedreigingen; de werknemers raken niet gewond. Drie kwartier later zijn de overval lers weer weg, een buit sieraden en geld rijker. Ze vluchten op een motor die achter de winkel - uit het zicht - is geparkeerd. Over de aanrijd- en vluchtroute krijgt de politie al snel een aantal tips. Het tweetal valt vooral op omdat een van hen geen helm draagt. Vóór de overval worden ze gespot op de Bellamystraat, meteen erna op de Bachlaan. De twee worden voor het laatst gezien op de Bui tenweg in Axel. Zeker is dat ze ook in het Axelse bos zijn geweest, ter hoogte van de sportvelden. Daar treffen pas santen een dag na de overval ver pakkingsmateriaal van de gesto len sieraden van Kijkshop aan. Ook worden delen van een ver brande rugzak gevonden. Het zijn de enige sporen die de overvallers achterlaten. „Het onderzoek is in volle gang, we hebben ook aardig wat tips gekregen, maar we ho pen door Opsporing Verzocht extra informatie te vergaren", vertelt po litiewoordvoerder Willem-Jan Uytdehage. De politie heeft van de daders slechts een summier signale ment. Het gaat om twee blanke mannen, die allebei een zwarte broek droegen. Een van de over vallers heeft een rossige baard. In verband met de opnames kan het zijn dat de Bellamystraat en Alvarezlaan vandaag voor korte tijd worden afgesloten. Dit is af hankelijk zijn van de verkeers drukte op het moment van de op names. De uitzending van Opspo ring Verzocht is volgende week dinsdag op NPOi. AXEL - Drie Zeeuwse fotografen zijn genomineerd als finalist voor de Frans Lanting Award. Benja min van der Spek uit Hoek, Harold van den Berge uit Axel en Edwin Paree uit Middelburg doen mee aan de fotowedstrijd van Na tional Geographic en het Wereld Natuur Fonds. Het thema is 'Waar land en zee el kaar raken'. Van den Berge's foto toont een dreigende lucht, 'The Lightning Show'. Paree zond zijn luchtfoto 'Zeehondendans' in. Stemmen kan tot 24 november via Gemeentelijke steun voor UCR 2016 University College Roosevelt hoopt na 2016 uit te breiden met twee of drie colleges. Voor de kortere termijn wordt onder meer gewerkt aan de uit breiding van studentenvoorzieningen. De Kijkshop in Terneuzen staat vandaag centraal tijdens opnames voor het televisieprogramma Opsporing Verzocht foto Camile Schelstraete door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het televisieprogram ma Opsporing Verzocht maakt van daag vanaf 10.00 uur in de Bel- lamystraat en Alvarezlaan in Ter neuzen opnames voor een uitzen ding over een gewelddadige over val op de Kijkshop in winkelcen trum Zuidpolder. Het onderzoek zit niet vast, maar de politie hoopt zo extra tips te krijgen. www.franslantingaward.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30