Nieuwbouw Beach Hotel roept weerstand op 'Eigenlijk verdient Cees zijn eigen museum' WALCHEREN 29 Lezing over Johannes Coedaert Kees Beaart houdt vanavond voor de Heemkundige Kring Walcheren een pre sentatie over de Middelburg se fijnschilder en insecten- kundige Johannes Goedaert (1617-1668), grondlegger van de entomologie met zijn Me tamorphosis Naturalis. Aula Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg, 20.00 uur. Gewonde man uit flatwoning getakeld De brandweer kwam er gis termiddag aan te pas om een gewonde uit zijn flat te krijgen aan de Hercules Seg- herslaan in Vlissingen. De man is per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. In zet van een opgeroepen trau maheli bleek niet nodig. Vol gens de politie betrof het een medisch incident. Uitleg over school met hoogbegaafden Basisschool De Tweemas ter-de Kameleon in Oost-Souburg houdt van avond een informatieavond over het onderwijsprogram ma SterQ^voor hoogbegaaf de leerlingen. De afdeling telt nu 80 leerlingen, er is ruimte voor 90 tot 100 kin deren. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. Proeven voor jachthonden Aan het eind van het compe titieseizoen van de Konink lijke Jacht Vereniging voor jachthonden uit Zeeland en Brabant zijn zaterdag 22 no vember in Fort Sabina, Fort- weg 1 in Heijningen de Pro vinciale Jachthonden Proe ven. Die beginnen om 9.00 uur en zijn voor toeschou wers goed te bekijken. 3D-printen voor kinderen bij de bieb De Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg geeft in de Week van de Mediawijsheid woensdag 26 november een gratis workshop 3D-printen voor kinderen. Dat is van 14.00 uur tot 17.00 uur in de ColumBus, vóór de Zeeuw se Bibliotheek. Aanmelden verplicht: www.zeeuwsebi- bliotheek.nl LPM is wachten op antwoord beu De Lokale Partij Middelburg is het beu al maanden te wachten op antwoord op vragen aan B en W over de overlast rond het skatepark in de Veerse Poort. De vra gen werden op 21 juli ge steld. Vier maanden later is er nog steeds geen ant woord. De LPM wil weten waarom het zo lang duurt De plannen voor het hotel omvat ten deels nieuwbouw en deels re novatie, waardoor het huidige aan tal kamer van 41 kamers naar 65 tot maximaal 70 gaat. De naastlig gende beheerderswoning, losse bijgebouwen en de oude receptie annex toegang worden gesloopt. Saskia Koppejan van het bunga lowpark liet afgelopen week tij dens de gemeenteraadsvergade ring de bezwaren horen. Zij scha kelde zelfs architectenbureau Bosch Slabbers in om te onderzoe ken of het plan past in de omge ving. Zij concludeert daaruit dat dat niet het geval is en 'er geen sprake is van een ruimtelijke kwa liteitsslag'. Naar aanleiding van kritische kanttekeningen van de raadscom missie Ruimtelijke Ontwikkeling paste eigenaar Michiel Kloeg van het huidige Beach Hotel de plan nen aan. De raad stemde, met uit zondering van PvdA/GroenLinks, in met de herontwikkeling en de vaststelling van de stedelijke rand voorwaarden voor die plannen. PvdA/GroenLinks was niet tegen de herontwikkeling, maar zag nu al graag meer duidelijkheid. Saskia Koppejan is teleurgesteld: „Ik heb geen vertrouwen meer in de politiek. De uitkomsten van het onderzoek van Bosch Slabber zijn zo duidelijk. Het parkeren blijft ook een probleem. Er wordt gewoon niet geluisterd naar de burger. En dat is niet voor het eerst. In de raadsvergadering kwam ook het plan voor bouw van een hotel in Domburg aan de orde. Daar speelt hetzelfde; te Het plan past niet goed in de omgeving. Het is ge woon te veel op een te klein oppervlak veel op een te klein oppervlak. Ook daar is niet geluisterd. Hoe moet je als burger je punt nog ma ken? Ik ga in ieder geval door, net als de Domburgers die vergeefs een burgerinitiatief indienden. We gaan nu bekijken welke stap pen wij als exploitanten van het park verder zullen zetten." Kloeg blijft vertrouwen op een goede afloop. „Ik ga een definitief plan maken. Niets doen is geen optie. Ik kan niet blijven wachten op wat een ander ervan vindt. Het huidige hotel bestaat uit twee delen; het oude, sterk gedateerde uit 1955 en een nieuwere aan bouw uit 2001. Alles wordt geïnte greerd tot een mooi en duurzaam geheel. Met meer familiekamers en zorgkamers bijvoorbeeld." VLISSINGEN - Het werk van Cees van der Burght is niet onopge merkt gebleven in Vlissingen. „Zijn werk hoort aandacht te krij gen en dat hebben we dan ook re gelmatig gegeven", vertelt stadsar chivaris Ad Tramper. „Voor zijn collectie heb je een permanente ruimte nodig en ik vind dat-ie dat verdient hoor, hij zou zijn eigen museum verdienen, maar met pu blieke middelen is dat een lastig verhaal. We zijn nu zijn platte werk, zoals tekeningen en schilde rijen, aan het inventariseren om te digitaliseren, omdat er op dit moment veel vraag naar is." Terecht, zegt Muzeeum-directeur Annelies Visser. „Cees heeft ons prachtige dingen geschonken. De maquettes zijn van zeer hoge kwa liteit. Zijn boosheid begrijp ik niet; we hebben gewoon contact met hem. Onlangs zelfs nog." „Bij mijn weten hebben we zijn werk op de juiste manier tentoon gesteld. In de vaste presentatie, en al jaren. We hebben natuurlijk meer van hem dan we tonen, maar dat is wel met meer dingen en we zijn natuurlijk ook geen oorlogsmuseum. Die oorlog vin den we wel degelijk belangrijk. We hebben niet voor niets on langs de molen daarvoor inge richt. Vanwege zeventig jaar be vrijding van Walcheren hebben we extra werk van Cees tentoon gesteld in het open depot. Bij wij ze van uitzondering hangt er zelfs nog een tekstbordje bij. Hoe ver moet je dan gaan?" Veel verder, vinden Edwin Tilroe en Pierre Pieterse, Vlissingers met bijzondere belangstelling voor de geschiedenis van hun stad. Zij zijn maandag bij wethou der Albert Vader geweest om aan dacht te vragen voor het werk van Cees van der Burght. „Omdat dat er te weinig is", stelt Tilroe. „Zijn werk is niet goed opgesteld in het Muzeeum. Je kunt niet eens om de maquettes heen lopen. Het de pot is helemaal bovenin, je moet eerst een gammel trapje op. Cees verdient beter." WOENSDAG 19 NOVEMBER 2014 MIDDELBURG VLISSINGEN OOST-SOUBURG HEIJNINGEN MIDDELBURG MIDDELBURG door Annemarie Zevenbergen ZOUTELANDE - Te groot en niet pas send in de omgeving zijn de groot ste bezwaren van de exploitanten van het bungalowpark Zee Bos en Duin tegen de geplande herontwik- kkeling van het aangrenzende Beach Hotel aan de Duinweg in Zoutelande. door Wendy Wagenmakers Cees en Debbie van der Burght. „Cees deed wat hij vond dat hij moest doen."foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29