BN'ers durven niet naar Ebola-landen Aantal zomerganzen in Zeeland moet omlaag jfjatffer wil vertrouwen in arbeidsmigratie terugbrengen Word ook abonnee! 9°C Pagina 25: DESTELLING UW MENING 337 reacties EENS MBBB1 66% ONEENS Bi 34% Sierra Leone te gaan. Door het ontbreken van een avondvullende televisieuitzending wordt moge lijk fors minder geld opgehaald voor Giro 555. De Voogd laat we ten dat weinig Nederlandse came raploegen zijn afgereisd naar de landen die met ebola kampen. Pro blemen met verzekering spelen een rol, maar volgens De Voogd zorgt met name de 'totale angst' voor het virus voor afwijzingen van BN'ers. Een woordvoerder van de publieke omroep bevestigt dat het lastig is een tv-avond te vullen met de bestaande beelden. brandganzen moet bijna gehal veerd tot zo'n 2300 dieren (niveau 2011). De schade van deze ganzen- soorten is grootst. De provincie wijst daarnaast 8000 hectare landbouwgrond aan als rustgebied voor overwinteren de ganzen. Dat geldt van 1 novem ber tot 15 februari. Schade aan ge wassen binnen die zone wordt volledig vergoed, inclusief een kleine extra compensatie. De pro vincie krijgt hiervoor jaarlijks 1 miljoen euro van het Rijk. De re geling gaat in op 1 januari. Cruciaal is dat sterk wordt inge zet op terugdringen van de popu latie. Faunabeheer wil dat berei ken door op grotere schaal te be ginnen met het vangen en doden van ganzen tijdens de rui, naast het afschieten in het geldende jachtseizoen. Het streven is binnen vijfjaar tijd het aantal grauwe ganzen met zo'n 2000 terug te brengen naar het niveau van 2005. De populatie HILVERSUM - De nationale tv-actie voor slachtoffers van ebola staat op losse schroeven, omdat beken de Nederlanders niet naar ebo la-landen in West-Afrika durven te reizen. Daardoor zijn er te wei nig pakkende beelden om een complete televisieuitzending mee te vullen. Dat zegt woordvoerder Jos de Voogd van het actiecomité van de Samenwerkende Hulporga nisaties (SHO). Volgens De Voogd was het belpanel in de studio snel gevuld met BN'ers, maar durft geen enkele Nederlandse ster het aan om voor tv-opnames naar Ga naar www.pzc.nl/abonneren WOENSDAG 19 november 2014 Rustig herfstweer: Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 273 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 De mogelijke nieuwe bezuinigingsronde die de provincie heeft aan gekondigd valt de Zeeuwse cultuursector rauw op het dak. De meeste instellingen W[ en evenementen zijn de Br afgelopen jaren al fors lil gekort, waardoor de rek W er inmiddels echt uit is. WÊ Elke nieuwe bezuiniging m kan ingrijpende gevolgen Wr hebben. Cultuurbezuiniging baart zorgen Op cultuur kan niet verder bezuinigd worden Reageer op pzc.nl Redden Roggenplaat is de moeite waard J) pagina 26 en 27: Wie draait ze nu de nek om? door Saskia Wassenaar MIDDELBURG - De Faunabeheereen- heid (FBE) Zeeland en de provincie hebben een nieuw akkoord bereikt over bestrijding van de ganzenover- last in de zomerperiode. Pagina 12: Discutabele geldmachine

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1