Schultz sust Kamer over Duitse dijken Opstelten: in 2015 wel 6 BINNENLAND ELIEZER BERLAND Israël heeft om de uitlevering gevraagd van 'seksrabbijn' Berland. Gisteren diende de zaak. Vakantiegeld tot 288 euro lager Het vakantiegeld valt voor veel werknemers komend jaar een stuk lager uit. Het bedrag dat mensen mislo pen kan voor een aantal mensen oplopen tot wel 288 euro netto, blijkt uit bereke ningen van salarisverwerker Salar. Wie rond de 2000 eu ro bruto verdient krijgt on geveer 50 euro minder uitge keerd. Dat bedrag loopt ver der op naarmate mensen meer verdienen: iemand met een salaris van 4000 eu ro strijkt zo'n 250 euro min der vakantiegeld op, een werknemer die maandelijks 7500 euro verdient levert 288 euro in. De lagere vakan tieuitkering is het gevolg van de afbouw van de hef fingskortingen, aldus Salar. Het nettosalaris gaat daaren tegen juist omhoog voor mensen die tussen de 1750 en 8000 euro bruto verdie nen. Zij krijgen er elke maand enkele tientjes bij. Leden No Surrender in beeld schietpartij Leden van motorclub No Surrender zijn volgens de politie begin oktober betrok ken geweest bij een wilde schietpartij bij een villa in Eindhoven. Gisteren toonde opsporingsprogramma Bu reau Brabant beelden van be wakingscamera's. Te zien is hoe sommige verdachten No Surrender-hesjes dragen. DEN HAAC - Wil Oost-Nederland droge voeten houden, dan zal ook Duitsland zijn dijken in het stroomgebied van de Rijn moeten versterken. Minister Melanie Schultz (Infrastructuur, WD) be looft er bij de oosterburen op te zullen blijven hameren dat die maatregelen treffen. Eisen opleg gen kan zij echter niet, aldus de li berale bewindsvrouw gisteren in de Tweede Kamer. Het waterschap Rijn en IJssel waarschuwde eerder dat het oos ten van Nederland tot aan Zwolle onder water kan komen te staan, als er aan de Duitse kant een dijk doorbreekt. Daardoor kunnen honderden doden vallen en kan voor tientallen miljarden euro's schade ontstaan. Alle kostbare in spanningen aan Nederlandse zij de om de rivierdijken te verster ken, zijn dan voor niets geweest. Nederland deelt een dijkring met Duitsland in het gebied rond Spijk, waar de Rijn Nederland bin nenstroomt. Nederland heeft de ambities dat daar straks zonder ge vaar voor de dijken 18.000 kubie ke meter rivierwater per seconde doorheen kan stromen. De Duit sers zijn nog niet zover. „We moe ten voorkomen dat het probleem van de één het probleem van de ander wordt", aldus Schultz. In verschillende regio's werken nu minder agenten dan de wette lijke norm van 1 per 5000 inwo ners. Zo is er in Oost-Nederland een tekort van bijna 200 agenten. In een debat over de Nationale Po litie zei Opstelten gisteren dat per 1 april volgend jaar overal genoeg wijkagenten werken. Een Kamermeerderheid had lie ver gezien dat dit aan het eind van dit jaar geregeld zou zijn, zo als Opstelten eerder zelf ook be loofd had. Volgens de minister is dat echter niet meer haalbaar. Pas eind dit jaar worden de vacatures opengesteld. In het debat moest Opstelten de vorming van de Nationale Politie verdedigen. Uit recente kritische rapporten blijkt dat de politie te veel werk op zijn bordje krijgt en dat er te weinig goede sturing is. Daarnaast zit veel personeel ziek thuis en is de planning niet realis- Maxima plots op bezoek bij familie Koningin Maxima is afgelo pen weekeinde voor familie bezoek in Argentinië ge weest. Dat meldde de RVD gisteren. Volgens Argentijn se media was zij met spoed naar Argentinië gegaan, om dat haar vader Jorge Zor- reguieta ernstig ziek zou zijn. De RVD deed daar geen mededelingen over. AOW-ieeftijd stijgt sneller naar 67 De AOW-leeftijd gaat vanaf 2016 sneller omhoog. Wie in dat jaar na 65 jaar en vijf maanden met pensioen dacht te gaan, moet nog een maand langer doorwerken, staat in een wetsvoorstel dat ket kabinet naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. In 2018 stijgt de AOW-leeftijd naar 66 en in 2021 naar 67. HAARLEM - Zomaar een kop van een artikel uit de Nederlandse pers: 'Seksrabbijn levensgevaar lijk'. De 77-jarige Eliezer Berland zwaait met een kopie ervan in de rechtbank van Haarlem. Of de rechters, de officier van justitie en de media het even willen note ren? „Wij zijn geen gevaarlijke mensen, wij willen de wereld niet veroveren zoals IS", zegt hij er opgewonden bij. Het kost rechter Grosheide de grootste moeite de leider van een ultra-orthodoxe joodse groepe ring bij de les te houden. De rab bijn die in Israël al twee jaar wordt gezocht wegens verdenkin gen van misbruik, mishandeling en aanranding, werd eind septem ber aangehouden op Schiphol, maar kwam daarna voorwaarde lijk op vrije voeten. Vorige maand ontstond commotie op Texel om dat honderden van zijn volgeling en daar neerstreken om met de rabbijn het joodse verzoenings- feest te vieren. Inmiddels wil jus titie ingaan op een uitleverings verzoek uit Israël. Berland wil zijn betoog in de zaak over het uitleveringsverzoek aan vankelijk in gebrekkig Engels af steken, maar niemand die hem volgen kan. Pas als de tolk voor hem in het Hebreeuws begint te vertalen, wordt het rustiger in de rechtszaal. „Het gaat niet over het krantenartikel. Het gaat erover dat Israël een uitleveringsverzoek heeft ingediend", zegt Grosheide. Berland is duidelijk over de be schuldigingen tegen hem: het ver- Wij zijn geen gevaarlijke mensen, wij willen de wereld niet veroveren zoals IS haal klopt niet, hij is erin geluisd. Hij heeft een vrouw geholpen die werd mishandeld door haar echt genoot. Hij heeft ervoor gezorgd dat deze man instemde met een scheiding, een groot taboe in or thodox-joodse kringen. Daarom had Berland de ex-echtgenoot een appartement beloofd, maar dat is er nooit van gekomen. En nu, uit wraak, heeft die de 'ver meende slachtoffers' betaald om vals tegen de rabbijn te getuigen. Volgens Berlands advocaat Louis de Leon spreken de getuigenissen in het uitleveringsverzoek elkaar dan ook tegen. „Een van de vrou wen spreekt van betastingen, een getuige zegt onafhankelijk van haar dat ze een knuffel en een om helzing had gekregen. Dat is nau welijks een seksuele context te noemen. Het andere slachtoffer is een 16-jarig meisje. Berland zou haar hebben aangeraakt en daar bij hebben getrild van genot, 'zo als bij een orgasme'. Dat is zó on waarschijnlijk omdat ze haar kle- DEN HAAG EINDHOVEN door Niels Klaassen DEN HAAC - Het tekort aan wijk agenten is pas volgend jaar april weggewerkt. Dat zegt minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie, WD). Eigenlijk hadden alle eenhe den al dit jaar op peil moeten zijn. In verschillende regio's werken nu minder agenten dan de wettelijke norm van 1 per 5000 inwoners DEN HAAG DEN HAAG Jorge Zorreguieta foto HH 'Seksrabbijn': dupe 1 door Lilian Dominicus Eliezer Berland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6