Michelin kan zaak nog steeds maken of breken X" 50% BINNENLAND 7 Oudkerk voorspelt einde PvdA b&f nu v.a. 8- t/m U-daagse Cruises Emiraten en Oman 15-daagse cruise Middellandse Zee boek online of bel fin met 088 - 70 70 600 V re'e"iÜl MAANDAG 17 NOVEMBER 2014 door Paulus Smits MAASTRICHT - Het gonst weer in het wereldje van topkoks en smul papen. Vandaag komt de nieuwe editie van de Nederlandse Michelin- gids uit. Tijd voor speculaties. Krijgt Nederland een derde restau rant met drie sterren? Blijft het aantal tweesterrenzaken stijgen? Waardeert Michelin de trend dat topkoks hun restaurant verplaat sen naar grote hotels? Aan het eind van de ochtend zijn er weer tranen van vreugde en van verdriet aan het Vrijthof in Maastricht, waar de gids zal wor den gepresenteerd. Ingewijden mogen dan beweren dat de ster- rencultus overdreven is en de be- oordelingssystematiek ondoor zichtig en derhalve achterhaald: het rode boekje heeft gezag en kan een zaak maken of breken. Meer dan in vorige jaren is nu al duidelijk dat de gids op belangrij ke punten nieuwe informatie en oordelen zal bevatten. Neem een van de twee driesterrenrestau rants die ons land rijk is, De Li brije in Zwolle van Jonnie en Thérèse Boer. Zij verplaatsen hun succesvolle restaurant naar hun hotel in een voormalige vrouwen gevangenis, waar nu nog Librije's Zusje zit dat goed is voor twee sterren. Per saldo zal Zwolle dus twee ster ren inleveren. En om het hele maal gecompliceerd te maken: ruim ïoo kilometer westwaarts - aan de Amsterdamse grachten - heeft het nieuwe Librije's Zusje zich afgelopen mei genesteld in het deftige Waldorf Astoria Hotel. Hoe gaat Michelin daarmee om? Hotels zijn hot. Vorig jaar al hono reerde Michelin meer dan ooit res taurants in hotels, vooral in Am sterdam: restaurant Bridges in ho tel The Grand, Vermeer in NH Barbizon en La Rive in het Am- stel Hotel hebben één ster. Twee sterren heeft Bord'eau (hotel Ex celsior). Amsterdam heeft ook nog een hotel met drie Michelin- sterren, zij het verdeeld over twee eetgelegenheden. In het Okura Hotel heeft Ciel Blue twee ster ren en het traditionele Japanse res- Topkandidaat voor een derde ster is Inter Scaldis van Jannis Brevet in Kruiningen Hotels zijn hot, vorig jaar al honoreerde Michelin meer dan ooit restaurants in ho tels, vooral in Amsterdam taurant Yamazato telt er één. In Rotterdam zijn er ook vallende sterren: het idyllisch gelegen res taurant De Zwetheul (aan het wa ter tussen Delft en Overschie), dat al sinds mensenheugenis twee sterren heeft, zal die topbe- oordeling naar alle waarschijnlijk heid kwijtraken. Chefkok-eige naar Mario Ridder heeft aangekon digd binnenkort met zijn team te verhuizen naar het Hiltonhotel in hartje Rotterdam. De speculaties over een derde Ne derlandse driesterrenzaak (nu hebben alleen De Leest in Vaas- sen en De Librije in Zwolle die status, België telt al drie driester renrestaurants) gaan onvermin derd voort. Michelin heeft altijd beweerd dat zijn sterrenhemel een evenwichtige opbouw kent, als een piramide. Pas als er ge noeg zaken zijn met één en twee sterren, is er plaats voor eentje met drie. De tijd lijkt rijp voor een nieuwe derde ster in het land met hon derd sterrenzaken: twee met drie Sterren, 19 met twee en 79 met één ster. Topkandidaat voor een derde ster is Inter Scaldis van Jan nis Brevet in Kruiningen. Na het vertrek van Sergio Herman van Oud Sluis naar The Jane in Ant werpen zou Zeeland daarmee weer een deuntje meeblazen op het allerhoogste niveau. ROTTERDAM Man overreden door trein op station Een man is overleden nadat hij zondagmiddag werd overreden door een trein op station Rot terdam Zuid. De man wilde een voetbal halen die tussen de rails lag. Op dat moment kwam er een trein uit de tun nel rijden. De treinenloop Vlis- singen-Amsterdam-Lelystad liep daardoor een half uur ver traging op. VENLO Politie onderzoekt val vrouw van 12 meter Een 23-jarige vrouw heeft in Venlo een val van 12 meter over leefd. Ze is met zware verwon dingen naar het Radboud zie kenhuis in Nijmegen gebracht, maakte de politie bekend. De po litie sluit een misdrijf niet uit en houdt in en om de flat een onderzoek naar de toedracht. Ook is er een buurtonderzoek. De PvdA zal opgaan in een pro gressieve beweging omdat de partij nog weinig bestaans recht heeft. Dat voorspelde oud-PvdA-Kamerlid Rob Oud- kerk gisteren in tv-programma WNL op Zondag„De partij heeft een existentieel pro bleem. Het is wel een beetje klaar." Uit een peiling van Mau- VALLETTA Julia achtste op 'Junior Songfestival' De Nederlandse Julia (15) is achtste geworden in de interna tionale finale van het Junior Songfestival 2014. De zangeres uit Zeewolde vertolkte het lied je Around, dat ze zelfheeft ge schreven. Aan de finale op Mal ta deden zestien landen mee. Vincenzo uit Italië won met 159 punten. De finale trok in Nederland 676.000 tv-kijkers. ARNHEM Militairen opgepakt wegens mishandeling Vier militairen zijn aangehou den omdat ze ervan worden verdacht een man zwaar mis handeld te hebben. Dat meldde de marechaussee gisteren. De militairen zouden een 24-jari- ge man uit Westervoort tijdens een vechtpartij in Arnhem heb ben toegetakeld. De man raak te gewond aan het hoofd. rice de Hond bleek gisteren dat 56 procent van de ondervraagden niet meer weet waarvoor de PvdA staat. Ruim de helft vindt dat verraad wordt gepleegd aan de eigen standpunten. Oudkerk meent dat zijn partij een pro bleem heeft met geloofwaardig heid: velen snappen niet dat de PvdA met 'vijand' WD regeert. DEN HAAG "V - V'"' - korting! Brochure Actie prijzen t/m 20 nov. Gosta V vertrek december t/m maart per Costa Serena of neoRiviera inclusief vliegreis, transfers en cruise met alle maaltijden aan boord o.a. Dubai, Muscat en Abu Dhabi hotelverlengingen Dubai mogelijk zie stipreizen.nl/dubaicruise nu v.a. 2 1 korting! vertrek december t/m februari inclusief vliegreis per KLM, trans fers en cruise per Costa Celebration met alle maaltijden aan boord o.a Barcelona, Malta, Istanbul, Reggio Calabria, Rome en Marseille zie stipreizen.nl/crcrb Nog nooit zó voordelig... 626 Dhabi Abu Dhabi Let op: er gelden verschillende vaarschema's. Zie website voor exacte routes. "Actieprijzen alleen te boeken t/m 20 november 23:59 uur i Bareel stipreizen.nl Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7