keuken f I Traditionele sinterklaasintocht, maar wel met Chocopiet in Yerseke 44 Ik heb weliswaar geen vrouw, maar ik heb wel mijn trekkers. Die zijn mijn grote passie 'Een Jaguar is pure liefde' Brandweer Baarland zet proef door 20 BEVELANDEN en THOLEN WERKBEZOEK WINKEL Delegatie van achttien Chinese overheidsfunctionarissen bezoekt boerderij van Adrie van Strien. e kleuren jchilder. fhilders.nl Spoorstraat 18c 4431 NK 's-Gravenpolder T (0113) 312244 M 06 53314189 WOLPHAARTSDIJK - Wat doen Azia ten als ze ergens komen? Juist, fo tograferen, veel fotograferen. Dat deden ze zaterdag ook op de mo numentale boerderij uit 1700 van Adrie van Strien (80) aan de Van Strienweg in Wolphaartsdijk. De delegatie van achttien Chine se overheidsfunctionarissen, on der aanvoering van de minister van Landbouw Jim Wanhong, was daar in het kader van een drie weken durend bezoek aan Ne derland om meer van de Neder landse land- en tuinbouw aan de weet te komen. Afgelopen weekeinde werd ook Zeeland aangedaan. Historische landbouw is onderdeel van het werkbezoek. Vandaar het bezoek aan de boerderij van Adrie. De boerderij is al sinds 1700 in het be zit van de familie van Strien. Adrie is echter de laatste. Hij woont alleen, is nooit getrouwd geweest, heeft geen kinderen, en dus ook geen opvolging. Wat er straks met de boerderij gaat ge beuren als hij er niet meer is, weet hij niet. Adrie wil het ook niet weten want ondanks zijn hoge leeftijd doet hij er nog steeds alles aan de boerderij in perfecte conditie te houden. Zo klimt hij nog ieder jaar het dak op om de rieten dak bedekking te controleren. „Ik heb weliswaar geen vrouw, maar wel mijn trekkers." Hij restaureert namelijk oude trek kers, samen met Bas Martens. Het duo doet ook mee aan historische show- en ploegwedstrijden. In een Scania vrachtwagen uit 1969, ook geheel zelf gerestaureerd, met twee trekkers op de oplegger, rij den ze naar de shows en wedstrij den. Adrie had nog nooit Chinezen op zijn erf gehad. Hij was zichtbaar verheugd over hun komst. Als een waar gastheer deelde hij flesjes Ju- piler uit, die hij openmaakte met een ferme klap op de zijkant van de tafel. De Chinezen keken hun ogen uit. Zoiets hadden ze nog nooit gezien. Adrie van Strien, naar zijn familie is ook de Van Strienweg ge noemd, vertelde honderduit over de trekkers. En de Chinezen maar fotograferen. Met de trekker op de foto, met Adrie op de foto, met el kaar op de foto, het ging maar door. Toen Adrie met een van de historische trekkers een rondje maakte, sprongen spontaan twee delegatiegenoten achterop. „Ze vinden dit echt geweldig", zei Lourens van Herk, directeur van Lentiz onderwijsgroep uit Maas land, de organisator van de trip. „Het is moeilijk te voorspellen wat ze leuk vinden. Deze groep vindt gelukkig alles leuk wat ze zien. De trekkers van Adrie vin den ze prachtig." WERKBEZOEK CHINESE DELEGATIE AAN ZEELAND Want zwart waren de pieten. Geen stroopwafelpiet zoals in Gouda of een blanke piet zoals in het Sinterklaasjournaal, maar wel een clownspiet en een chocopiet in Yerseke. Het sinterklaascomité in Yerseke omzeilde hiermee op een ludieke manier de discussie die de afgelo pen weken in het land fel oplaai de tussen voor- en tegenstanders van Zwarte Piet. De kinderen van Yerseke haalden zaterdag opge lucht adem. „En wij maar geloven dat er geen pieten zouden ko men", zei de ceremoniemeester op het havenplein. „Maar kijk, de boot zit vol met pieten." De Yersekse clownspiet zette ook voet aan wal vanwege het tien-ja rig bestaan van de pietendisco. En chocopiet was speciaal meegeko men om de vele chocoladeletters te helpen maken en vooral te proe ven. Toen de plaatselijke muziekvereni ging de eerste noten inzette van 'Sinterklaasje, kom maar binnen met je knecht' werd helemaal dui delijk dat Yerseke de traditie van het sinterklaasfeest omarmt. Zo ook in Heinkenszand. Sinter klaas haastte zich met zijn Zwarte Pieten uit Yerseke om op tijd in Heinkenszand te zijn waar hij werd ontvangen door burgemees ter Jaap Gelok in woonzorgcen trum Dijkstede. Sinterklaas ging vervolgens met paard en wagen en vergezeld door de fanfare van Euterpe naar De Stenge voor het grote sinterklaas feest. Post Baarland is door het dage lijks bestuur van de Veiligheidsre gio Zeeland als pilot aangewezen voor de test met het nieuwe voer tuig. Deze TS4 is voorzien van een aantal technische snufjes waardoor het aantal bemannings leden tot vier beperkt kan blijven met behoud van de slagkracht. Het korps Baarland nodigt de ge meenteraad van Borsele zaterdag 22 november in de kazerne uit voor het geven van informatie over de start van de pilot waar mee de brandweerzorg in Baar land, Hoedekenskerke, Oudelan- de en Kwadendamme en omge ving op adequate wijze wordt in gevuld. Burgemeester Jaap Gelok uitte za terdag in de krant forse kritiek op het dagelijks bestuur van de VRZ over het voornemen de post Baar land te sluiten. Goedkoper tar. iuet... leuker wel! Chinezen ontdekken schat van Adrie door Frank van Cooten Adrie van Strien De Chinese delegatie bezocht dit weekend behalve de boerderij van Van Strien ook onder meer Veere en Zierikzee. In Zierikzee was de delegatie met name onder de indruk van de in tocht van Sinterklaas. De Chinezen zaten gisteravond op de tribune bij Nederland-Letland en vandaag zijn ze op weg naar Zwolle. De Lentiz onderwijsgroep ver zorgt voortgezet onderwijs (vm- bo, havo, vwo) en middelbaar be roepsonderwijs (mbo). De Lentiz onderwijsgroep bestaat uit totaal 11 scholen. Vmbo en mbo in onder andere de groene sector worden verzorgd in het Westland en Schiedam. Genoeg Zwarte Pieten aan boord van de Adriana bij de intocht van Sinter klaas in Yerseke. foto Marcelle Davidse door Frank van Cooten YERSEKE - De sinterklaasintochten in Yerseke en Heinkenszand verlie pen zoals het hoort. Ware kinder feesten met kinderen op de schou ders van papa's en mama's die met verwachtingsvolle ogen Sinterklaas met zijn zwarte pieten verwelkom den. HEINKENSZAND - Uit het hele land kwamen ze. Eigenaren van Jaguars naar de technische dag van specialist G&G Autoservice in Heinkenszand. Liefhebbers pur sang. „Een Jaguar is pure liefde", verklaarde een eigenaresse de adoratie voor het van oorsprong Britse automobielmerk. Eigenaren Raymond en Joke van der Walle verwelkomden 75 bezoekers, foto Marcelle Davidse door Frank van Cooten BAARLAND - Ondanks de dreigende sluiting van de brandweerpost Baar land gaan de Baarlandse brand weermensen gewoon door met de pilot met de tankautospuit 4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54