Finaleplaatsen ZK voor Nijpjes en Vink Sleeckx rijdt iedereen op achterstand Duitser pakt eindzege in Goes 14 SPORT In de eerste proef, meetellend voor de selectie, liep Natasja Vink met de lichtvoetig door de piste dansende ruin Besalu met 66,28 procent naar een nipte overwin ning. De met Balorig Z in het ZZ-licht debuterende Jessica Nijp jes eindigde als tweede (66,00 pro cent). Nijpjes stuurde in de twee de proef de Balougran Z-zoon naar een score van 70,00 procent. De amazone uit Sint Laurens nam daarmee op overtuigende wijze revanche. Het gat met Vink (Driewegen) en de Bonapar- te-zoon bedroeg bijna twee pro cent. Daarmee was voor Nijpjes de koek nog niet op. In Z2 stuurde ze de mooi tactmatig bewegend mer rie Alarrichta in de eerste proef naar de zege en een ticket voor de finale van de provinciale titel. De als tweede eindigende pupil van lessica Nijpjes, Valesca Lefeber uit Koudekerke met de elegant en veel power door de baan gaande merrie Classic Black, kwam een fractie tekort (viertiende procent) voor rechtstreekse plaatsing voor het ZK. Ook de overwinning was een prooi voor Jessica Nijpjes, met de negenjarige 1\irbo Ma- gic-dochter. Hij gaf vol gas en liet zijn vier me devluchters kansloos achter. Tim van Dijke uit Wissenkerke pro beerde nog wel te reageren. Sleeckx knakte echter niet en reed met glans naar de overwin ning, zijn derde in deze competi tie. Na afloop van de wedstrijd gaf Danny Sleeckx het overtui gend aan. „Dit was een heel ande re wedstrijd dan die van de voor gaande weken. Het parkoers was anders en dat werkte in mijn voor deel. Hier kon ik tempo maken en de wedstrijd naar mijn hand zet ten", vertelde de mountainbiker uit Oostmalle. De enige die nog enigszins kon volgen was Tim van Dijke uit Wissenkerke, die ook in de voorgaande wedstrijden de de strijd durfde aan te gaan met Sleeckx. Maar ook nu moest hij zich ge wonnen geven. Zijn tweeling broertje Mick (ze zijn pas veer tien jaar) moest al eerder lossen en daardoor moest hij strijden om de derde podiumplaats. De twee de stek was dus voor Tim van Dij ke en achter diens rug vochten de Belgen Bart Claeijs en David Thie- len in de laatste meters om de der- de plaats. Na een aantrekkelijk ge vecht haalde thuisrijder Thielen het net voor Claeijs. Mick van Dij ke kon zich uiteindelijk niet be moeien met de strijd om de derde plaats en werd vijfde. Meervoudig winnaar van het eindklassement Edzard van Ewijk reed naar de zes de plaats. Bij de vrouwen blijft Simone Cor- nelisse heersen. De Middelburgse keek een paar ronden de kat uit de boom om vervolgens verwoes tend uit te halen. Zij reed haar concurrenten Emma Verloop (Wissenkerke) en Marjolein Gern- ler-van Westen (Kattendijke) naar de plaatsen twee en drie. Bij de mannen 40+ kon Kees Reijn- hout (Wolphaartsdijk) ook dit maal geen passend antwoord vin den op de solotocht van Franky Taelman in zijn eigen woonplaats Zelzate. Meer dan de tweede plaats zat er daardoor niet in voor de Zeeuw. HARFSEN - Casper Ovaa uit Oost-Souburg heeft tijdens de 36e Hamac-rit in het Gelderse Harfsen bij de Inters E2 de finish niet gehaald. Na de eerste proef was de wedstrijd klaar voor hem. Endurorijder Peter Maranus uit Aagtekerke is bij de Nationalen in de klasse veteranen 40+ vierde ge worden. In de klasse Inters Ve teranen 40+ werd Kees Zuidhof uit Hoedekenskerke zevende. Het was de achtste wedstrijd voor het kampioenschap. Terwijl in Zeeland de regen met bakken uit de hemel kwam, bleef het in Harf sen op een enkele bui na droog. Drie ronden van 72 kilometer moesten worden afgelegd, met daarin telkens drie proeven die voor de onderlinge tijdsverschil len moesten zorgen. Casper Ovaa werd niet beloond voor de reis die hij moest afleg gen naar Gelderland. Al na de eer ste proef gaf zijn Beta de geest en was niet meer aan de praat te krij gen. „Waarschijnlijk iets met de elektronica", zei hij teleurgesteld. Wel bleef hij achtste in de stand. Kees Zuidhof, nog steeds in de strijd om de derde plaats in zijn klasse, deed slechte zaken. Zuid hof zakte weg naar de vijfde plaats, maar zijn achterstand op Davids, die derde staat, bedraagt slechts twee punten. Peter Maranus werd in de 40+ ca tegorie van de nationalen vierde en staat in die klasse stevig op de derde plaats. Die positie zal hij naar alle waarschijnlijkheid ook bezetten als over veertien dagen de titelstrijd eindigt met de twee daagse kampioensrit in het Twent se Enter. Beide dagen worden daar afzonderlijk geteld. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Natasja Vink en Jessica Nijpjes scoorden gisteren voldoende voor een ticket voor de finale van het Zeeuws ka- pioenschap klasse ZZ-Licht. In de strijd om de dagprijzen wisselden het duo in het Hippisch Sportcen trum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland stuivertje. door Wim de Vos ZELZATE - Het leek opnieuw een spannende wedstrijd te worden, za terdagmiddag op de terreinen van PC Sint-Jan-Baptist in Zelzate. Daar werd de vijfde wedstrijd in het ka der van de Zeeuwse ATB Cup ge houden. De Belg Danny Sleeckx liet er echter geen twijfel over be staan wie de beste was. De Belg Danny Sleeckx wint ook de vijfde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup. Het was zijn derde overwinning. Ovaa staakt strijd door Herman Heuvink GOES - Het internationale Gabriels Open 9-ball pooltoernooi is gisteravond na een bloedstollende finale gewonnen door de Duitser Kevin Becker uit Krefeld. Hij was in de finale net te sterk voor de Nederlander Mare Bijsterbosch uit Emmen. Van de Zeeuwse deelnemers reikten Marcel Mouwen en Atong Wu tot de zestiende finale. Mouwen verloor van Sydney Florissen (7-8) en Wu van de nummer twee van vorig jaar Marco Teutscher uit Eindhoven. Teutscher strandde nu in de halve finales tegen Mare Bijsterbosch uit Em men. Winnaar van vorig jaar en Europees kampioen Nick van den Berg vloog er in de kwartfinale uit foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46