-■ Tafelridders winnen op karakter Walcheren krijgt geen loon naar werken Belgische titel voor karters Veersedam Het kartteam van Veerse dam Auto/Kastaci Auto is kampioen geworden in het Belgian Endurance Kart Championship. Dit kampioenschap bestaat uit een zestal twee uurswed strijden en twee drieuurs- wedstrijden en wordt verre den op verschillende circuits in België, Nederland en Duitsland. Al voor de start van de laatste wedstrijd in Genk had het team voldoen de punten voor de titel. Zeeuws podium bij schaatsmarathon In de vijfde schaatsmara thon die meetelt voor de re giocompetitie werd het po dium zaterdag volledig door Zeeuwen bezet. Op de baan in Breda reed Laurent Janse uit Yerseke naar de overwinning. Zijn plaatsgenoor Rico van Dam me werd tweede, terwijl Joe- rec Cijsouw uit Oostburg als derde over de streep kwam. Janse boekte al zijn tweede zege van het seizoen. Francke en Boogaard wisselen stuivertje Kees Francke en Perry Boo gaard wisselden in de wed strijd van de Zeeuwse Men vereniging in Nieuwland in de dressuur klasse L enkel- span paarden stuivertje. Francke (Grijpskerke) won met de ruin Winston de eer ste omloop, Boogaard Zou- telande) greep met Won- dernboy de tweede. Ciska Janse uit Vlissingen won met Jacky de klasse enkels- pan pony's klasse L. Twee keer brons voor Goese sjoelers Twee teams van sjoelvereni ging De Goese Schuivers hebben zaterdag het po dium gehaald op het Neder lands kampioenschap voor teams. In Voorthuizen speelde het eerste team van De Schui vers zich naar een derde plaats in de derde klasse. Het tweede team van de Goesenaren presteerde het zelfde, maar deed dat twee niveaus lager, in de vijfde klasse. De Bree negende op NK ankerkader 47/2 Peter de Bree uit Middelburg is teleurstellend negende ge worden op het Nederlands kampioenschap ankerkader 47/2 ereklasse. De titel ging naar Gert Jan Velthuizen uit Wageningen. De Bree won nog wel de eer ste en derde ronde, maar de drie andere partijen gingen verloren. Met vier punten en 20.25 sloot hij af. „Wat heb ik slecht gespeeld", was de nuchtere reactie van De Bree. Bottles/De Parel-Bevelandse Ta felridders 0-8: De zege was ver diend maar tegelijk enigszins ge flatteerd. De Bevelandse bezoe kers verkregen voor de pauze een voorsprong van 0-4 dankzij Jan Westdorp, die John Bakker ruimschoots achter zich liet, en een minimale zege van Rinus Rijk. De 's-Heerenhoekenaar voltooide een huzarenstukje me de door falen van zijn tegenstan der Peter Snelders. Die leidde na zestig beurten met 28-20 en verspeelde in de laatste achttien beurten zijn riante voorsprong door daar slechts één punt toe te voegen. Rijk deed het met tien heel wat beter en pakte de winst alsnog. Na de pauze leek dit scenario zich te herhalen bij de partij tus sen Rob Claerhoudt (namens de thuisploeg) en Rinus Kramer, maar dan in omgekeerde rich ting. Kramer leidde met 19-27 maar zag Claerhoudt in de na- beurt nog terugkomen tot 29-30. André Karelse versloeg vervolgens Theo Plat jouw waar mee het feestje voor de bezoe kers compleet was. De Posthoorn 2-Kaderteam 's Lands Welvaren 2 2-6: De Beve landse kadristen, hekkensluiter in poule Zuid-West, zorgden voor een stunt tegen de nummer drie van de ranglijst. De rode lantaarn werd daardoor overgedragen aan Honky Tonk. Pierre van den Berg en Jos Breas wonnen met gering verschil (110-105 en 110-102) en Ronald van Geyt won royaal met 110-70. Phuc Nguyen verloor kansloos van Piet Stolk, 60-110. ZEVENBERGEN - De vrouwen van Walcheren verdienden meer dan het 2-1-verlies tegen Zevenbergen in de de derde klasse van de ho- ckeycompetitie. In de eerste twintig minuten had de thuisploeg het betere van het spel en kwam het in de tiende mi nuut via een van richting veran derd schot op 1-0. Nauwelijks tien minuten later zorgde een from melgoal voor 2-0. Daarna toonde Walcheren veerkracht. In het res tant van de eerste helft was het ge lijkwaardig aan Zevenbergen en na de doelwisseling domineerde Walcheren zelfs. Geheel in de lijn van het spelbeeld scoorde het dan ook de aansluitingstreffer via Ca- ro Schuiteman. In de laatste mi nuut ontsnapte Zevenbergen aan de gelijkmaker. Een inzet van Schuiteman werd met kunst- en vliegwerk van de lijn gehaald. 1 MELIS 1 GENK BREDA NIEUWLAND VOORTHUIZEN HAAR LO De deelnemers bezig aan één van de afdalingen van de Hobbeldebobbelloop in Zoutelande. foto Ruben Oreel door Joop van den Oudenhoven SAS VAN CENT - Het driebanden team van Bevelandse Tafelridders versloeg in poule D van de derde divisie driebanden hekkensluiter Bottles/De Parel met 0-8. De ka- dristen van Kaderteam 's Lands Welvaren 2 waren net te sterk voor De Posthoorn/RBS 2 in Maas dam, 2-6. Kaderteam 's Lands Welva ren 2 verlaat de laatse plaats door een onverwach te overwinning. De Bevealndse Tafelridders boekten een overtuigende zege tegen hekken sluiter Bottles/De Parel. In Sas van Gent werd het 0-8 voor de Beveland se bezoekers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45