Jeugd trefzeker bij gehavend Emm Hobbeldebobbelen Dingemanse aan kop dressuurcompetitie DZK dwingt gelijkspel af 66 Voor Nederlandse begrippen is de Hobbeldebobbel loop behoorlijk zwaar 12 SPORT ATLETIEK Tim Pleijte is snel in veertiende editie van Hobbeldebobbelloop. De Zeeuwse trailer blijft collega Huub van Noorden voor. Vrouwen. EMM-Goodflooring/HMC 2 19-16: Het was hard werken om de buit binnen te halen voor de vrouwen van EMM. Op zich niet verwonderlijk, want de Middel burgse eersteklasser wordt geteis terd door een aantal blessures. Zo kwamen Gedroid en Carol hele maal niet in actie. Daar staat te genover dat flankspeelster Mart je Huijben voor het eerst sinds we ken weer enkele speelminuten pakte. De spoeling was dun maar trainer Ron de Waal had alle reden om te genieten aan de kant. Want het vijftienjarige duo Lotte van Hels- land (vijf treffers) en Demy van Strydonck (drie treffers) was gis termiddag goud waard voor EMM. „Je moet lef tonen in je ac ties. Dit is toch schitterend." De trefzekerheid van de jeugd kon EMM hard gebruiken tegen de hekkensluiter. Want die zorg de voor opvallend veel tegen stand. „Het geeft een goed gevoel dat je ook in de breedte sterk bent", zei De Waal vol trots. Scores: Marieke Riemens 6, Lotte van Helsland 5, Lisanne Heijens 4, Demy van Strydonck 3 en Suzannah Cop- poolse. 1 Mannen. Delta Sport-HW70 25-37: De verdediging van de Zierikzeese hoofdklasser ligt de laatste twee duels stevig onder vuur. Zowel het zwalkende DWS als koploper HW'70 toonde eenvoudig aan dat er achterin veel werk te ver richten valt. Geen gemakkelijke missie, want Delta Sport komt met name body tekort. Dat werd gisteren vrij snel duidelijk. De be zoekers doken zonder al te veel moeite op voor keeper Mick Vlees houwer. Het verzet tegen de equipe uit Voorschoten duurde twintig mi nuten: 9-11. Daarna ging het snel bergafwaarts met de gastheer. „Overal hadden ze een antwoord op", verzuchtte speler Tim Vlees houwer. Na de pauze probeerde de equipe van John Jansen via mandekking en wisselingen ach terin het spel van de gasten te ont regelen. Echter zonder succes. Daarvoor was de tegenstander tac tisch te sterk. Via 13-22 snelden de bezoekers naar de verdiende zege. Delta Sport 2-White Demons 2 29-24: Door de verdiende thuisze ge werd de koppositie van de re serves van Delta Sport in de Twee de klasse verstevigd. RAC en HMC volgen op de voet. Delta Sport begon zeer goed, maar de glans was er na een wervelende eerste helft (17-8) snel van af. Aan vallend liep het met de systemen soms volledig spaak. De Brabant se laagvlieger profiteerde gretig, maar moest op het eind toch weer de touwtjes uit handen ge ven. EMM-Heerle 2 14-22: De Middel burgse equipe van Elian Minnaert kwam er op eigen bodem niet aan te pas. Door de vierde nederlaag van dit seizoen werd het stokje onderin overgenomen van de Beuk. Het geeft een goed gevoel dat je ook in de breedte sterk bent Dingemanse liep met de ruin Edison in de warmloopronde met de score van 67,33 procent naar de overwinning. De combinatie sloeg een gat van bijna vier pro cent met de Middelburgse Iris Schunselaar, in het zadel van de merrie Dalia Imani. De score van Jose Dingemanse pakt met een dubbele overwinning de leiding in de Steketee Gouden Ruif-competitie. ZOUTELANDE - Zes weken geleden hing Tim Pleijte volkomen uitge put over de dranghekken in de Langstraat van Zoutelande. De kleur op zijn gezicht was grauw, de wallen onder zijn ogen bijna zwart. Thuis lag hij uren op zijn bed om weer een beetje bij te ko men. De atleet was tot het gaatje gegaan in de Kustmarathon en vond zich terug op een wat tegen vallende zesde plaats. Inmiddels is Pleijte weer helemaal de oude. Zaterdag verpulverde hij in de veertiende editie van de loodzwa re Hobbeldebobbelloop in diezelf de Langstraat het parkoersrecord. Luisteren naar je lichaam is na een inspanning als in de Kustma rathon het beste recept. Dat deed de 29-jarige inwoner van Zoute lande. Hij hield even de benen stil, begon daarna voorzichting aan zijn trainingsopbouw, rende wat bergen op tijdens zijn vakan tie op de Azoren en zat vooraf gaand aan de Hobbeldebobbel loop alweer aan zes trainingen per week. Die brachten hem op een onver wacht hoog niveau. Vorige week werd hij derde in de Mosselloop en zeven dagen later was hij in de Hobbeldebobbelloop met zijn 41 minuten en 28 seconden 35 secon den sneller dan vorig jaar, toen hij ook al het parkoersrecord verbeter de. Pleijte stapte twee jaar geleden over van het crossen naar het trai- len. Op dat vooral in Zuid-Europa immens populaire atletiekonder- deel maakt hij snel progressie. Ko mend jaar wil hij een nieuwe stap zetten. Tot nu toe liep hij relatief korte af standen: vijftig kilometer was het verst. Nu wil hij richting tachtig kilometer gaan, of verder. Het WK in Annecy, eind mei over 84 kilometer, wordt een hoofddoel, als hij van de Nederlandse bond tenminste een startbewijs krijgt. Een alternatief is de Transvulca- nia, begin mei op La Palma. Dat is een trail die in vijf jaar uitge groeid is tot een wedstrijd met mythische proporties. Huub van Noorden kocht zater dagavond vliegtickets om er voor het tweede jaar op rij naar toe te gaan. De Goesenaar werd eerder op de dag op 52 seconden van Ple ijte tweede en liep ook een tijd die in de veertien Hobbeldebob- bellopen zelden is neergezet. Van Noorden is al een stapje ver der dan Pleijte. Hij liep wedstrij- den van ver over de honderd kilo meter. Maarten Harthoorn uit Ka- pelle finishte als derde. Van Noorden en Pleijte beschouw den de Hobbeldebobbelloop als een mooi opstapje naar het trail- seizoen. „Elf kilometer is niet ver, maar voor Nederlandse begrippen is hij heel zwaar", vond Pleijte. „Er zitten natuurlijk geen lange klimmen in als in de Alpen. Met al die duinovergangen en het vele zand is hij toch behoorlijk pittig. We maakten zo'n 220 hoogteme ters in elf kilometer. Da's voor hier best veel." In de door Lein Lievense en het comité van de Kustmarathon ge organiseerde loop moeten de deel nemers vijftien keer de duinen oversteken. Die zware activiteit wordt gelardeerd met stukken over zacht zand op het strand en geaccidenteerde paden over de duinen. Ondanks al die ongemak ken haalde Tim Pleijte een gemid delde snelheid van zestien kilome ter. Bij de vrouwen won Hanne Boog aard uit Heerhugowaard. Ze werd 63e overall in 55.43. Gertrud van Noorden, de vrouw van Huub, eindigde als tweede. Anita Jozias- se uit Goes werd derde. Er kwa men 328 atleten over de finish, een record. Er gingen ook zo'n 250 wandelaars van start, ook een record. Prijzen zijn er in de Hobbeldebob belloop niet te verdienen. De nummer laatst is net zo belang rijk als de winnaar. Na de finish krijgt elke deelnemer een glas glühwein en de inmiddels wijd en zijd bekende Hobbeldebobbel- banketletter. Lein Lievense bestel de er vrijdagavond bij de bakker vanwege de onverwachte grote toeloop vijftig bij. Vierentwintig uur later had hij er nog maar een paar over. Dingemanse was ook nog goed voor een startbewijs in de finale van het Zeeuws indoorkampioen schap dat eind januari wordt ge houden. In de herkansing stuurde Dingemanse de Oscar-zoon met 67,66 procent naar zijn tweede ze ge op rij. Iris Schunselaar wist het verschil tot één procent te beper ken. Jose Dingemanse: „Edison liep su per. Ik heb heel wat met het paard afgezien, maar de klik is er nu. Hij werkt goed mee en gaat ervoor." Denise Klap was in L2 met Stal PD's Rixst de beste. De amazone uit Serooskerke stuurde de zwarte Friese merrie in beide proeven met 63,00 procent naar de over winning. In de eerste omloop eis te de Middelburgse Corneli Lange- beeke met de hengst Prooyens Dark Felix de tweede plaats (61,00 procent) voor zich op. In de tweede proef eindigde de Ritthemse Angelina Cevaal met Jerom op de tweede (61,66 pro cent) stek. DZK-Nayade 8-8: DZK speelde zaterdag een erg goede wedstrijd tegen koploper Nayade dat in de eerste minuut een i-o-voor- sprong nam. DZK bleef rustig, zocht naar kansen en sloot de eer ste periode met een 2-1 -voor- sprong af. Daarna maakte DZK te veel fouten, waardoor de ploeg uit Eindhoven snel uitliep naar 2-5. Toch maakte DZK vlak voor het einde van de tweede periode de 3-5. Maar in het begin van de der de periode was het snel 3-6, waar na beide ploegen slordig gingen spelen. Pas halverwege de derde periode was net DZK dat slim spe lend de kansen wel benutte en langzaam dichterbij kwam tot 6-6. Negen seconden voor het einde van de derde periode nam Nayade weer een voorsprong door een slordigheidje aan DZK-kant: 6-7. Er volgde een spannende laatste periode waarin DZK snel een man minder kreeg, maar Nayade kon niet scoren. Dat deed DZK wel: 7-7. Toch was het weer Naya de dat een 8-7-voorsprong nam en zo leek de wedstrijd voor DZK verloren te gaan. Maar Nayade maakte een grove overtreding en DZK kreeg 56 seconden voor tijd een strafworp die werd binnenge schoten. Nayade kreeg nog een overtalsiuatie maar DZK verdedig de goed en behaalde verdiend een 8-8-gelijkspel. HellasGlana-DZK 10-2: De vrou wen van DZK speelden een goede wedstrijd maar konden in de eer ste periode niet profiteren van een overtalsiuatie en kwamen daarna snel achter: 1-0. Daarna ging het snel. DZK kon weinig kansen creëren en het was Hellas Glana dat uitliep naar 5-0 halver wege de wedstrijd. Er zat geen be weging in het spel van DZK, dat erg voorspelbaar speelde en ook in de derde periode niet kon im poneren, zodat het 9-0 was bij het ingaan van de laatste periode. Coach Pim Bekkers moest zich kwaad maken omdat hij de nul weg wilde hebben van het bord. Dat lukte in de laatste periode, die wel gewonnen werd met 2-1 waardoor er een forse 10-2-neder- laag werd geleden. VLISSINGEN - De handbalvrouwen van EMM hebben goede zaken ge daan. In eigen huis werd hekken sluiter Goodflooring/HMC 2 met 19-16 verslagen. De mannen van Delta Sport hadden het zwaar te gen koploper HW'70, zij verloren met 25-37. De reserves van die vereniging deden het met een 29-24-overwinning op White De mons 2 een stuk beter. In dezelf de klasse liepen de mannen van EMM tegen een 22-14-nederlaag aan. Ron de Waal door Lucien Roelandt VLISSINGEN - Jose Dingemanse deed zaterdag in de dressuurcom petitie om de Steketee Gouden Ruif van de ruiterclub Scheldestad in Vlissingen goede zaken. De ama zone uit Koudekerke schreef in de klasse M2 beide proeven op haar naam en nam de leiding in het klas sement. met zestien per uur door Koen de Vries Tim Pleijte door Ko Mechielse VLISSINGEN - De mannen van DZK speelden zaterdag een goede wed strijd tegen koploper Nayade. De Walcherse waterpoloërs behaalden een 8-8-gelijkspel. De DZK-vrou- wen speelden weer onder de maat en moesten in HellasGlana hun meerdere erkennen met 10-2. Scores DZK: Sjakko Bekkers en Mar- tijn Mechielsen 2, Sjoerd Leijnse, Jas per Razenberg, Wouter Stap en Alex Breel allen 1. Scores DZK: Eline Bekkers en Joyce Piek beiden 1 maal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44