IS claimt executie van Peter Kassig 1 Verrassend Madeira %WARTE PIET IS BACISME I IN HET NIEUWS 3 -f:*m, of, bel 0900-9697 ürnirui - AÊÊÊê ^«ippp Ga haar Kras.nl/madeira KRAS De wereld »s Kras» Zonvakanties In de video lijkt de onthoofding wederom te zijn uitgevoerd door 'Jihadi John', die zich opnieuw tot de Amerikaanse president Barack Obama richt. Amerikanen en Brit ten onderzoeken of de videobeel den echt zijn. De Britse krant The Mail on Sun day berichtte gisteren dat de ver onderstelde Britse beul gewond is geraakt bij luchtaanvallen van de VS. Het is onbekend hoe hij eraan toe is. Ook is niet bekend wan neer de onthoofdingsvideo met Kassig is opgenomen. 'Jihadi lohn' dook in eerdere video's op met twee Britse en twee Ameri kaanse gijzelaars. Kassig werd ruim een jaar gele den ontvoerd toen hij onderweg was naar Deir al-Zour in Oost-Sy- rië. Begin vorige maand dreigde IS dat Kassig het volgende slacht offer zou zijn. De ouders van Kassig smeekten anderhalve maand geleden in een video om zijn vrijlating. Daarin benadruk ten ze dat Kassig in Syrië was om te helpen en dat hij is bekeerd tot de islam. Hij heeft tijdens zijn ge vangenschap de naam Abdul Rah man aangenomen. Kassig is een veteraan uit de oor log in Irak. Hij diende in 2007 vier maanden als commando en verliet het leger daarna op medi sche gronden. Na zijn terugkeer in de Verenigde Staten volgde hij een opleiding tot ambu lancebroeder, waarna hij vanuit Libanon de slachtoffers van de Sy rische burgeroorlog ging helpen. „Laat ze los! Ze doen toch niets?" Basabose beseft dat hij met zijn stille protest een kinderfeest ver stoort. „Het is niet anders. Het ra cisme, het geweld dat ons wordt aangedaan, moet stoppen. Ik wil helpen Nederland beter te ma ken; ik ben er altijd trots op ge- In de discussie krijg ik nu te horen dat ik moet oprotten naar mijn eigen land weest Nederlander te zijn. Maar in de discussie over Zwarte Piet krijg ik nu te horen dat ik moet oprotten naar mijn eigen land." De Zwarte Pietenband beklimt het bordes van het stadhuis om de kinderen op te zwepen voor de komst van sint. Terwijl de liedjes braaf worden meegezongen, ontstaat tussen de demonstranten en de politie een kat- en muisspel. Weer duikt een politiemacht, ogenschijnlijk zon der aanleiding, op een stel donke re mensen. De overblijvers begin nen de politie uit te dagen. Onder hun jassen komen bordjes, span doeken en T-shirts met anti-Zwar te Pietleuzen tevoorschijn. Ineens is daar ook een groep van het pro-Zwarte Pietenkamp. De sfeer wordt grimmig. „Pak ze toch allemaal op man!", maant een man, die zich Bernard van Ouds- heusden noemt, de agenten. „Ze hebben geen vergunning om op deze plek te demonstreren. Wij moesten van jullie onze pro-piet speldjes zelfs af doen!" Ineens ontstaat er groot tumult. Kinderen schrikken. Van twee kanten duiken hordes agenten op, die veel aanwezigen afvoeren. Net op tijd: 50 meter verderop be treedt Sinterklaas het bordes. Alle camera's zijn op dat moment op hem gericht. Na een opvallend kort optreden verdwijnt hij naar binnen. De demonstranten zijn niet allemaal verdwenen. Arm in arm staat de Anti Zwarte Piet- groep rond een groot spandoek. Op zoek naar sensatie trekt het ta fereel een groeiende horde alloch tone jochies aan. Lang hoeven die niet te wachten: twee politiepaarden draven de Markt op. Ouders met kinderen maken zich uit de voeten. „Rot toch op jullie!", roept een boze va der naar de demonstranten. „Het had zo'n leuke dag kunnen zijn!" Later op de dag blijkt dat er negen tig mensen zijn opgepakt. Het contrast met de intocht in Amsterdam, een dag later, is groot. Hoewel ook daar wordt ge demonstreerd en veel agenten op de been zijn, blijft het bij één aan houding. Een deel van de Goudse arrestanten krijgt een boete van 220 euro. Premier Rutte noemt het 'heel triest' dat de landelijke intocht in Gouda onrustig is verlopen. „Ik doe aan Nederland een oproep om de komende weken van Sin terklaas een groot feest te ma ken." «r TURJSMO DC 8 dagen v.a. 8 dagen v.a. - Prijzen petpêrsoón 8 dagen v.a. 8 dagen al v.a MAANDAG 17 NOVEMBER 2014 DAMASCUS - Terreurorganisatie Isla mitische Staat (IS) heeft naar eigen zeggen de Amerikaan Peter Kassig (26) onthoofd. In een gisteren naar buiten gebrachte video is te zien hoe de gegijzelde hulpverlener en ex-militair wordt vermoord, tegelij kertijd met een grote groep 'alawi- tische piloten en officieren' van het Syrische regime. Amerikaanse hulpverlener onthoofd, Amerikanen en Britten onderzoeken of de beelden echt zijn I In Amsterdam werd gevreesd voor onrust, maar de sint kreeg er een vreedzaam welkom, foto Herman Wouters/HH leuk kunnen zij n' Olave Basabose, tegenstander van Zwarte Piet L madeira islands Melia Madeira Mare***** Super-de-luxe hotel Nabij het centrum van Funchal Binnen- en buitenzwembad en gratis wifi Klantbeoordeling 8,3 Zie: Kras.nl/31640 Pestana Madeira***** Verblijf in één van de luxe hotels Dichtbij het centrum van Funchal Zwembad, restaurants, fitness en een spa Klantbeoordeling 8,3 Zie: Kras.nl/31118 Bij Kras zijn uiteraard de vliegreis, het hotel, het ontbijt, de transfers én de reisleiding inbegrepen! Appartementen Royal Orchid**** Populair complex direct aan zee Binnen- en buitenzwembad Restaurant, bar en gratis wifi Klantbeoordeling 8,3 Zie: Kras.nl/31281

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3