Vlissingen mag nu uitkijken naar Quick GPC kan geen potten breken tegen IFC SPORT 7 tinu twee tegen vier", keek Vande- pitte later terug op zijn rol als breekijzer. „Met tien man was het op den duur gewoon moeilijk aan te lopen." Daar betaalde Hoek achterin de tol voor. Bij afwezigheid van de centrale verdediger kreeg Hoek namelijk nog twee doelpunten om de oren, en dat binnen een mi nuut. In eerste instantie was het doelman De Jonghe die het schot van Kees Tol nog kon keren, maar uit de daaruit voortgevloeide hoekschop vanaf de rechterkant werkte Salim Amerzgiou de bal achter zijn standbeen binnen. Zo'n veertig seconden later zorg de invaller Peter de Lange met een kopbal via de onderkant van de lat voor de 4-0-eindstand. „Het is direct zo'n grote uitslag hè", somberde Wilson. „We wa ren bezig aan een goede serie en dan krijg je hier op je ballen. We wisten dat zij een goede aanval hadden, met Kees Tol in de spits als topscorer van de topklasse. Die loopt continu op zijn kansjes te loeren en heeft niet veel nodig om te scoren. Dan kun je er twee man op zetten, maar je wil toch ook zelf wat uitrichten." De optie van een dubbele man dekking verwierp Verhoene daar om ook direct. „Dat is een spel van voor de Tweede Wereldoor log", zei hij, waarmee hij ook indi rect aangaf dat hij ook zaterdag te gen Sparta Nijkerk - waar Frank Tervoert al elf doelpunten op zijn naam bijschreef - niet voor die speelwijze zal kiezen. Vandepitte: „Je moet gewoon je eigen ding doen. Natuurlijk, je moet wel reke ning houden met zulke spelers. Maar je moet je er niet volledig aan aanpassen." Uitgaan van je eigen krachten is dus het devies. „Er komen voor de winterstop nog vier cruciale duels aan", verwees Wilson naar de wedstrijden tegen achtereen volgens Sparta Nijkerk, FC Lisse, Kozakken Boys en ONS Boso Sneek. „Het is belangrijk dat we nog wat puntjes sprokkelen en ik denk dat dat de komende weken mogelijk is. Want iedereen ver liest in deze klasse van iedereen." Voor Van Trijp, die tot vorig sei zoen deel uitmaakte van de selec tie van Kloetinge maar daar nooit een vaste waarde werd, was het op treden in Vlissingen geen lastig karwei. Vanuit zijn strafschopge bied vervulde hij veelal de rol van toeschouwer. „Ik heb inderdaad weinig te doen gehad, maar dat zijn misschien wel de moeilijkste wedstrijden." Ook in Hendrik-Ido-Ambacht moet de momenteel in de Rand stad studerende en woonachtige Van Trijp strijden om de vaste stek onder de lat. Bij GPC is, sinds Max Leijer gebles seerd is, Steven Manz de eerste doelman. Hij kreeg in het duel met de zondag-eersteklasser - IFC is klassegenoot van Goes - op het kunstgras veel meer werk te ver richten dan Van Trijp. „Het was ze ker na rust meer eenrichtingsver keer", oordeelde Manz. „We pro beerden nog wel. wat, gingen wat meer risico nemen, maar eigenlijk mogen we nog blij zijn dat het bij 3-0 is gebleven." Toch zag trainer Karl Vergouwen, ondanks de uitschakeling in de derde bekerronde, met name in de eerste helft nog wel de nodige lichtpuntjes. Zijn ploeg trad aan zonder Matthijs Lugtenburg en Robin de Pagter - het duo zat niet eens bij de wedstrijdselectie - en mede daardoor kregen Martijn Blommaert en Michael Wille- boordse een basisplek. „Wij speel den bewust op de counter en wachtten op onze kansjes. Er za ten bij IFC ook wat slordigheden in het spel, maar de bal viel een paar keer net niet goed voor ons", aldus Vergouwen. Van meet af aan bleek IFC een team met veel snelheid en bewe ging in de ploeg. Binnen tien mi nuten testte Maarten Broos Manz al, werd een inzet van Brian Leons door Mitch van Dijk uit de doel- mond gered en schoot Danny Slin gerland in de rebound voorlangs. GPC zakte - al dan niet bewust - ver in, maar kwam steeds minder onder de druk uit. De momenten van balbezit duurden te kort. In blessuretijd, nadat Ufïik Akkanog- lu uit een vrije trap de paal trof en Emelina van dichtbij miste, ging het alsnog fout voor GPC. Dylan Schalier liet bij een - overi gens goedkoop gegeven - vrije trap zijn man lopen, Mitch van Dijk kwam tegen een overmacht te staan en Stephen Emelina kopte eenvoudig de 0-1 binnen. Na rust kwam Schalier niet meer terug. „Die wissel had niets met de goal te maken", ontkrachtte Vergou wen een mogelijk verband. Na rust kon GPC niets meer uitrich ten. De rappe Ricardo de Nooijer viel al snel geblesseerd uit en daar mee verdween de angel uit de aan- valslusten van de thuisploeg. IFC zette aan en besliste in de 61e minuut via Leons het duel. Elf mi nuten later veroorzaakte Wille- boordse een strafschop, die Leons feilloos binnen schoot. Met zijn tweede treffer van de middag zorg de hij voor de 0-3-eindstand. GPC Vlissingen kan zich daardoor volledig gaan richten op de compe titie, waarin komende zaterdag in de tweede klasse E de topper te gen Bruse Boys op het programma staat. „Het was niet best", was in een zin de analyse van Ruud Pen nings van het bekerduel. „We heb ben in een te laag tempo gespeeld en te weinig afgedwongen." Het leek een rustig middagje te wor den in Breda, toen Etienne Mallie nog voor rust voor een i-o-voor- sprong zorgde. De middenvelder werkte een vrije trap tegen de tou wen. Na rust leek het duel al snel be slist, toen de bezoekers op 2-0 en even later op een 3-0-voorsprong kwamen via Hoessein Bouzam- bou en Abdoe Abdenbi. Maar de thuisploeg knokte zich terug in de wedstrijd via twee standaardsi tuaties. Het was Landy Martina die als eerste reageerde bij een hoekschop en daarmee voor de 1-3 zorgde. Even later pikte Jordy Pas de bal op nadat een vrije trap door de muur van de Vlissingers was gestuit, baande zich een weg door de verdediging van de bezoe kers en bleef oog in oog met doel man Joan van Belzen rustig: 2-3. „Maar we zijn niet in de proble men gekomen, al doet de uitslag dat wel vermoeden", meende Pen nings. „We hadden alleen verder uit moeten lopen toen we op een 3-0-voorsprong stonden." Maar uiteindelijk is het het gevoel van de overwinning dat beklijft. De ploeg plaatste zich dankzij de 3-2-overwinning op de derdeklas ser voor de vierde ronde van de districtsbeker, waarin het DIA treft, en daarom is het binnen de selectie van Vlissingen nu gerecht vaardigd om zich te focussen op de topper van komende zondag. „Enerzijds kwam deze wedstrijd dan ook ongelegen, omdat je merkte dat iedereen uitkeek naar het duel met Quick", zei Pen nings. „We waren bezig aan een goede serie wedstrijden, staan op de tweede plaats, en wilden eigen lijk direct doorgaan in de hoofd klasse. Anderzijds was dit een wel kome rustpauze voor sommige spelers, die toch wat last hadden van wat kleine pijntjes. Het had al met al zijn plussen en zijn min nen. Maar ik heb jongens op kun nen stellen die de laatste weken niet heel veel gespeeld hebben, we zijn het duel goed doorgeko men en we bekeren door. En daar gaat het uiteindelijk allemaal om." KARAKTERISTIEK MAANDAG 17 NOVEMBER 2014 door Mitchell Minnaard BREDA - Het bekerduel met TVC Breda was voor VC Vlissingen een tussendoortje, terwijl de spelers van de hoofdklasser eigenlijk al met hun gedachten bij de wed strijd van komende week zaten. Zondag wacht namelijk de topper tegen koploper Quick. „We zijn het duel gelukkig goed doorgekomen en bekeren verder; daar gaat het om", vatte trainer Ruud Pennings de 3-2-zege summier samen. Spakenburg-verdediger Adil Mahdadi (links) en Kyle Doesburg strijden om de bal. Ook de spits van Hoek kon een afgetekende 4-0-nederlaag van de Zeeuws-Vlamingen niet voorkomen, foto Caspar Huurdeman Orange Pictures door Klaas Verspoor VLISSINGEN - De enige Zeeuw die zaterdagmiddag in het bekerduel tussen GPC Vlissingen en IFC wat te vieren had, was de doelman van de bezoekers. De 27-jarige Lorenzo van Trijp hield de nul en zag dat zijn IFC GPC Vlissingen op een 3-0-nederlaag trakteerde. GPC Vlissingen-IFC 0-3 (0-1). 45+1. Stephen Emelina 0-1, 61. Brian Leons 0-2, 72. Brian Leons 0-3. Scheidsrech ter: N. Elderson (Zaamslag). Gele kaart: Sven Ronde en Remon de Vlie ger (beiden GPC). Aantal toeschou wers: 90. TVC Breda-VC Vlissingen 2-3 (0-1). Etienne Mallie 0-1, Hoessein Bouzambou 0-2, Abdoe Abdenbi 0-3, Landy Martina 1-3, Jordy Pas 2-3. Scheidsrechten J.H. Bezemer. Gele kaart: Eljay Hoed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39