8 8 weer bij de internationale schaatstop Verstappen veroordeelt zichzelf tot inhaalrace SPORT 5 S 1 66 Bij het aanremmen van een snelle rechterknik blokkeerde de auto ven en zou niet misstaan hebben bij de Olympische Spelen. „Sotsji was shocktherapie", legde Polta- vets uit. „Er moest heel snel wat gebeuren met heel weinig materi eel. Waarschijnlijk had ik gewoon te weinig tijd om het voor Sotsji al voor elkaar te krijgen. Nu draait het." Pavel Koelizjnikov werd de meest succesvolle Rus met twee gouden (500 en 1000 meter) en één zilveren medaille (500). De jonge sprinter debuteerde in de wereldbeker, nadat hij een schor sing van twee jaar had uitgezeten wegens doping. Zijn laatste wed strijd was - pikant genoeg - ook in Obihiro, toen daar het WK ju nioren werd gereden, en dat hij aanvankelijk won. Behalve het brons op de ploegen- achtervolging greep de Russische equipe ook nog zilver op de 5000 meter (Aleksander Rumyantsjev) en brons op de eerste 500 meter (Roeslan Moerasjov). Poltavets duidde het succes in Japan met de opmerking dat hij volgens de 'Hol landse school' is gaan werken. „De beste onderdelen van het Ne derlandse model heb ik in het Russische schaatsen gebracht." cB Verstappen had graag afscheid van de Formule 3 genomen met een overwinning in de straten van Macau. Maar alle kansen daar op vervlogen zaterdag in de kwali ficatierace, waarvan de eindklasse ring de startvolgorde van de Ma cau Grand Prix bepaalt. De zeven tienjarige Limburger had in de kwalificatierace een voortreffelij ke start en leek op weg naar een resultaat goed voor een plek in de eerste startrij van de hoofdrace. Maar in de vierde ronde ging het mis. „Bij het aanremmen van een snelle rechterknik blokkeerde de auto, waardoor ik de binnenkant van de bocht miste. Ik raakte met het achterwiel de bandenstapel en met het linkervoorwiel de vangrail. Over en uit", aldus Ver stappen. Consequentie was dat de toekom stige Toro Rosso-coureur vanaf startplek 24 aan de hoofdrace moest beginnen. Een kansloze missie, maar daar dacht Verstap pen anders over. Na een uitsteken- de start werkte hij zich op naar de achttiende plek, maar maakte een gigantische kettingbotsing, ver oorzaakt door Esteban Ocon en Tom Blomqvist, een herstart noodzakelijk. „Ik zag de auto's voor me allemaal crashen, dus ik kon netjes op tijd stoppen, maar kon er niet langs. Ik werd wel van achteren geraakt, zodat ik wat schade aan de auto had. Het team heeft dat grotendeels kunnen re pareren, maar ik heb de race niet kunnen rijden met een schade vrije auto." Na de herstart opende Verstap pen, inmiddels op plek zestien rij dend, de jacht op zijn voorgan gers. De een na de ander moest er aan geloven. Links en rechts vloog hij zijn concurrenten voor bij. In de tussentijd reed hij ook nog de snelste raceronde. Felix Ro- senqvist had vooraan dan al een gat met de achtervolgers geslagen en reed onbedreigd naar de over winning. „Jammer dat de herstart plaats vond achter de safety-car. Omdat ik weer op mijn oude positie moest starten, werd het resultaat van die eerste start teniet gedaan. Maar de race zelf liep goed. Zonde van dat foutje op zaterdag, maar uiteindelijk heb ik toch nog een lekker gevoel aan deze race overge houden." Verstappen reist deze week door naar Abu Dhabi, waar hij vrijdag in de Toro Rosso STR9 deelneemt aan de eerste vrije training van de Formule i-Grand Prix. Volgende week dinsdag en woensdag neemt hij dan - ook in Abu Dhabi - nog deel aan de slottestritten van het Formule i-seizoen. Van der Vleuten wint CSI-jumping Springruiter Maikel van der Vleuten heeft gisteren de Grote Prijs van de CSI-jum ping in Maastricht gewon nen. De Brabander was op de rug van Sapphire de snel ste van zeven foutloze com binaties in een barrage met tien. Timothy Hendrix ein digde met Cedrick als twee de. Albert Zoer werd derde en maakte met Gigolo het Nederlandse succes com pleet. Smolders geplaatst voor WB-finale Springruiter Harrie Smol ders lijkt nu al zeker van een startplaats in de finale van de FEI wereldbeker springen, die volgend jaar april in Las Vegas wordt ver reden. De Brabander heeft de leiding in de West-Euro- pese league overgenomen van de Fransman Kevin Staut, na zijn zege in de we reldbekerwedstrijd in Las Vegas. Die overwinning le verde hem 56.000 euro op. Biljartkampioen De Kleine overleden Oud-biljarter Henk de Kleine is afgelopen week op 81-jarige leeftijd overleden. De Helmon der behoorde in de jaren vijf tig, zestig en zeventig tot de nationale top en werd Neder lands kampioen bandstoten in 1956,1967 en 1970. Concur renten waren onder anderen Hans Vultink en Henk Schol- te. Zoon Anno werd na een korte carrière in het betaald voetbal bij Willem II later ook een uitstekend biljarter. Van Klaveren keert terug met brons Turnster Noël van Klaveren heeft gisteren bij de Massilia Cup in Marseille haar ren tree gemaakt na een lange periode van inactiviteit Van Klaveren kwam bij het WK van 2013 voor het laatst in een internationale wed strijd in actie, maar zette haar carrière tijdelijk op een laag pitje vanwege haar zie ke vader. Met de Nederland se afvaardiging behaalde ze de vijfde plaats in de team rangschikking en veroverde ze brons op sprong. Bryan-broers winnen de dubbel De tennissende tweeling broers Bob en Mike Bryan hebben gisteren voor de vierde keer in hun carrière het dubbelspeltoernooi van de ATP World Tour Finals gewonnen. De Amerikaanse titelfavorie- ten versloegen in de finale de Kroaat Ivan Dodig en de Braziliaan Marcelo Melo. De Bryans hadden daar wel een super-tiebreak voor nodig: 6-7 (5) 6-210-7. MAANDAG 17 NOVEMBER 2014 Kjeld Nuis bezig aan zijn 'gouden' rit op de 1500 meter, foto VI Images door Ivo Op den Camp MACAU - Hoezo inhalen onmoge lijk? Het uiterst smalle stratencir- cuit van Macau, een Portugese en clave aan de Chinese oostkust, leent zich op het eerste oog niet voor inhaalmanoeuvres. Max Ver stappen ziet dat anders. De toe komstige Formule 1-coureur maak te gisteren tijdens de Macau Grand Prix maar liefst zeventien posities goed. Vanaf plek 24 gestart wor stelde hij zich in vijftien rondjes door het sterke Formule 3-veld om uiteindelijk op de zevende plaats te stranden. Max Verstappen Max Verstappen rukt na een foutje in kwalificatie op van plaats 24 naar de zevende positie in de hoofdrace. MAASTRICHT LAS VEGAS HELMOND MARSEILLE LONDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37