ZEELAND Einstein almanak Kweekvijver voor korpsen en 19 24 en 25 Provincie moet 8 miljoen bezuinigen en wil cultuur niet uitzonderen, ook al lopen subsidiecontracten tot eind 2016 door. Herdenking slachtoffers verkeer in Zeeland Ecoscope was een project vol rampspoed MIDDELBURG - Zeeuwse cultuurin stellingen en organisatoren van culturele evenementen moeten re kening houden met een tussen tijdse korting op hun budget en subsidies. De kans bestaat dat de provincie de kaasschaaf over haar culturele uitgaven haalt. In maart volgend jaar is bekend of zo'n algemene korting er komt en hoeveel pro cent Provinciale Staten er vanaf schaven. De mogelijke korting is het ge volg van een compromis tussen gedeputeerde Ben de Reu en Pro vinciale Staten. De provincie moet bezuinigen, mede omdat ze minder geld van het Rijk ontvangt. Alle afdelingen hebben de opdracht gekregen om voor in totaal 8 miljoen euro aan besparingen te zoeken. Volgende maand wordt duidelijk of dat is gelukt. Aanvankelijk leek de cultuursec tor de bezuinigingsdans te ont springen. Gedeputeerde Staten stelden voor om de cultuurnota, die tot en met 2015 liep, met een jaar te verlen gen. De looptijd van de cultuurnota was eerder om financiële redenen met een jaar ingekort. Een jaar ver lenging zou betekenen dat de nieuw gekozen Statenleden vol gend jaar niet worden opgezadeld met acute cultuurbezuinigingen. Ze krijgen veel meer tijd om af te wegen waar ze het mes inzetten. Dat ging veel Statenfracties vrij dag te ver. Ze willen niet dat cul tuur wordt uitgezonderd van de nieuwe bezuinigingsronde. Gedeputeerde Ben de Reu kan wel leven met een eventuele alge mene korting op de cultuuruitga ven. Daarbij wordt niet per instelling of organisator een bezuinigings- doel gesteld. „Dat zou op dit mo ment niet netjes zijn tegenover de betrokken instellingen", aldus De Reu. Wel kan hij leven met een kor tingspercentage. Die handreiking trok een ruime Statenmeerder heid vrijdag over de streep. De Reu omarmde ook een breed ge dragen motie van SP en PvdA om kinderen in arme gezinnen gratis toegang te geven tot instellingen die de provincie subsidieert, zoals de bibliotheek en het Zeeuws Mu seum. De gedeputeerde wil met de in stellingen bekijken welke moge lijkheden daarvoor zijn. In Zee land groeien 8500 kinderen op in armoede. Thuis is er zelden of nooit geld om naar evenementen te gaan of lid te worden van de bibliotheek. Daardoor missen ze volgens SP en PvdA veel mooie ervaringen en lo pen ze een achterstand op. WEDSTRIJD JEUGDBRANDWEER IlillKSISft Executieverkoop Belastingdienst Meer nieuws zie: www.pzc.nl Opa en oma hadden hun wekelijkse oppasdag, elders in het land waar ze de weg niet kenden. Oma maakte schoon, streek en deed de boodschappen in de tijdelijke nieuwe woonplaats. Ze wilde daarna perfiets naar de su permarkt rijden, maar ze het lukte haar in de verste verte niet om win kels te ontdekken. Toen kwam er hulp uit onverwach te hoek. Vanuit z'nfietsstoeltje wees kleine Martijn met zijn vingertjes, want praten kon de kleine dreumes nog niet, en stuurde oma de goede kant uit. En die was 'natuurlijk trots als een aap met zeven staarten, op de klei ne Einstein. i MAANDAG 17 november 2014 17 Kans op korting cultuursector door Frank Balkenende Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Tip? redactie@pzc.nl GOES - Er is nog voldoende belangstelling van de jeugd voor de brandweerkorpsen in Zeeland. Dat leerde de wed strijden van de jeugdbrandweer zaterdag in Goes waar achttien teams aan deelnamen. „Door dit soort wedstrij den maak je de jeugd enthousiast later door te stromen naar de 'echte' brandweer", zei Leo de Jonge, coördine rend jeugdleider jeugdbrandweer Zeeland, team Goes. „Ze vormen de kweekvijver voor de korpsen." De oefenin gen bootsten echte situaties nauwgezet na, inclusief de protocollen die daarmee samenhangen. De wedstrijden vonden plaats op het terrein van de Stoomtrein Goes-Bor- sele, volgens De Jonge een ideale locatie voor dit soort wedstrijden. In de leeftijdscategorie 12-15 won de ploeg Goes, gevolgd door Vlissingen en Westerschouwen. In de categorie 15-18 was Bruinisse de sterkste, gevolgd door Terneuzen en Middelburg, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17