6 B02- event van Junior Kamer: Ons kent ons in Zeeuws-Vlaande- ren. Dat vormt een rijke voe dingsbodem voor het jaarlijkse B2B-event van Junior Kamer, voor het derdejaar onder het the ma B02 -Business Opportunities in het kwadraat. Horen, zien en gezien worden, daar gaat het op de laatste dag van oktober om in de glazen stad van Zeeuws-Vlaan- deren. Netwerken tussen de paprika's. Toch is er een kente ring waarneembaar. Oud maakt stilletjes plaats voor jong. Tekst: Peter Oggel Foto's: Manon Koopman en Mark Neelemans TERNEUZEN - Ondernemend Zeeuws-Vlaanderen ontmoet onder nemend Zeeuws-Vlaanderen. 'Het is net een reünie', zegt een jongedame met een glimlach, na een serie gescha kelde begroetingen met relaties. Hé, hallo -zoenzoenzoen. Haar kwalifica tie duidt precies wat Junior Kamer als organisator van de grootste zakelijke netwerkbijeenkomast van Zeeuws-Vlaanderen ambieert. B02 illustreert elk najaar de onderne mingszin van het Zeeuws-Vlaamse be drijfsleven -voor de 22e keer alweer, memoreert commissievoorzitter Ri chard Reyniers in zijn welkomst woord. Ruim vijfhonderd regionale ondernemers en (aankomende) mana gers ontmoeten elkaar in een bijzon dere omgeving -ditmaal in het decor van de paprikakwekerij De Wester- schelde, met behoud van de glascul tuur voor de "gelegenheid omge bouwd tot partycentrum, inclusief wall of fame, podia en keukens. Om die laatste gaat het deze avond. Met horeca als leidmotief voor B02 zijn de restaurateurs van Hemelrijk in Hulst, De Vijverhoeve in St.-Anna ter Muiden en het Arsenaal in Terneu- 'Op een avaond als deze laat ik de zaak even de zaak.' zen genomineerd voor de BO-kaal 2014, de businessprijs van JK Zeeuws-Vlaanderen. Niet alleen ver zorgen zij gedrieën het traditionele walking dinner, nog belangrijker voor het trio koks is de presentatie en aansluitend de blinde proeverij van drie exquise gerechtjes -op basis waar van de gasten interactief de winnaar kiezen. Het is na tienen als Reyniers Thomas d'Hooghe van Hemelrijk tot winnaar uitroept: D'Hooghe is de jongste van het stel, staat in Hulst als opvolger van zijn vader Frank nauwelijks twee jaar achter de kachel, niettemin voor spellen kenners hem een grote toe komst. Met een luchtsprong en een 'super' verwelkomt Thomas de BO-kaal. Reyniers complimenteert ook Bart Grahame (Vijverhoeve) en Leon Pronk (Arsenaal) voor hun pres tatie. "Alle restaurants zijn absolute aanraders." De BelgJef Staes heeft ondernemend Zeeuws-Vlaanderen dan al bij hand genomen op een tocht door de driedi mensionale wereld van internet en so ciale media. De boodschap van Staes is duidelijk: de ondernemer die zich niet op de digitale snelweg begeeft als bron voor informatie- en kennisuit wisseling, valt af. Traditionele werk en denkwijzes moeten plaats maken voor een nieuwe generatie denkers en doeners met innovatie als grootst gemene deler. Maar daarna is het hoog tijd voor een hapje eneen drankje. "Natuurlijk komen we el kaar voortdurend tegen", erkent een ondernemer. "Maar toch is dit heel nuttig. Een avondje uit in een onge dwongen sfeer. Geanimeerd, losjes. Je praat eens met elkaar over andere on derwerpen; op een avond als deze laat ik de zaak even de zaak. Dat is toch de persoonlijke toets van deze bijeen komst." Opvallend is het groeiende aantal jonge (re) ondernemers en ma nagers -waarmee de verjonging van zakelijk Zeeuws-Vlaanderen zich aan dient. Dat is, concludeert Reyniers, goed voor de continuïteit. De ten dens, zegt hij, heeft hij ook gemerkt in de acquisitie van sponsors. "Meer jonge ondernemers en bedrijven. Voor Zeeuws-Vlaanderen is dat een goed teken. We moeten het hier toch gezamenlijk zien te rooien." Voor hem en zijn team kan de riem er eindelijk af. "Naarmate de datum nadert, voel je toch de verantwoorde lijkheid. Bedrijven leggen veel geld neer voor deze netwerkbijeenkomst. En daar wil je iets moois voor neerzet ten. Persoonlijk had ik deze ervaring nooit willen missen. En ik denk met mij alle commissieleden. Natuurlijk zijn er altijd verbeterpunten, maar ik heb een goed gevoel. B02 geeft een boost aan je persoonlijke ontwikke ling." Johan van Westen (links) zorgde er met van Westen mannenmode voor dat de BO2 Ondernemend Zeeuws- Vlaanderen verjongt, commissie strak in het pak is verschenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 98