O 2 Dilemma Evenement Contacta.nl Column FOTO VOORPAGINA: Contacta.nl 2014 was ook nu weer een groot succes. Deze drie dames proosten daar op. Colofon Finish Tour de France m S m Storytellers Ik sta in dubio. Ga ik vanmiddag met mijn kinderen (32 en 30 jaar) en mijn kleinkinde ren (allebei ongeveer anderhalf) kijken naar de aankomst van Sinter klaas of meld ik me bij een reünie van mijn oude middelbare school (gemiddelde leeftijd iets boven de zestig). Ik ben er nog niet uit. Het is kiezen tussen verleden en toekomst, dat is duidelijk. Kies ik voor de reünie, dan kom ik geheid een hoop mensen tegen die verhalen vertellen die ik eigenlijk niet meer wil ho ren. Zo van: weet je nog dat jij dit deed, dat zei, die schof feerde en bij hem werd buiten gezet?. Oude koeien, u kent dat wel. Kies ik voor het kinderfeestje- ik ben eigenlijk nog steeds een groot kind- dan zie ik de toekomst van onze maatschappij. Mensen die mij alleen maar aanspreken met: ha opa. En eigenlijk ben ik ook wel een beetje nieuwsgierig hoe de organisatoren omgaan met de Pietendiscussie. Zoals velen heb ik dat niet zo heel goed begrepen. Ik vond het vroeger niet gek dat die Piet zwart was, dat kon nu eenmaal niet anders als je net uit een schoorsteen kwam. Je wist niet beter. Ik verbaasde me meer over het feit dat al die mannen Piet heetten. Bankiers heten toch ook niet allemaal Jan-Wil lem? Ik denk toch dat ik kies voor de reünie. En wel hierom. Ik heb op de lijst met deelnemers heel veel bekende namen ge zien. Ik wil weieens weten of al die gasten net zo'n oude kop hebben gekregen als ik. En bovendien: ik kan altijd nog naar Sinterklaas gaan kijken met mijn kleinkinderen. Een vol gende reünie zit er niet meer in. Tenminste, ik was niet van plan om op mijn tachtigste nog eens in de schoolbanken te klimmen. Ik denk dat ik dan niet eens meer weet op welke school ik gezeten heb. Ron Gregoor Foto: Dirk-Jan Gjeltema deOndernemer is een uitgave van Wegener Media deOndernemer heeft een bereik van 175.600 lezers Erik van Gruijthuijsen VORMGEVING: Angela van Eek Bianca Beekers ADRESGEGEVENS: Postbus 91 4330 VB Middelburg E: deondernemer@pzc.nl REDACTIE: Ron Gregoor T: 088-0137114 COMMERCIE: Ivo van der Velde Marcel Schreur salescoördinatie WEBSITE: Moe Contacta.nl heeft haar status als hét Businesss event van het jaar meer dan waar gemaakt. Het 'wij gaan ervoor' gevoel tijdens de driedaagse Contacta.nl in de Zeelandhallen groeit. Voor de bezoekers was het moeilijk kiezen uit het grote aanbod aan exposanten, interessante presenta ties in de E-Academy, de borrel van DRV Accountants en Adviseurs en de Zeeuwse Connectie of de presentatie over het ondernemersplan van Rabobank Oosterschelde en Walcheren/Noord-Beveland. Tekst: Annet van de Ree Foto's: Dirk- Jan Gjeltema GOES - Tot en met alles wat met E-business te maken heeft, van robot demo's, curling, ludieke eyecatchers, trendy stands, mooie beursaanbiedin- gen, feestelijke prijsuitreikingen en netwerkborrels krijgt het meer en meer een 'Businessfestival'. En dat is wat organisator LMG ieder jaar op nieuw voor ogen heeft. Tot net voor de opening was het on duidelijk wie de opening zou gaan verrichten. Na binnenkomst van Ge deputeerde Ben de Reu en sportver slaggever met Zeeuwse roots Maarten Ducrot. werd al snel duidelijk hoe de vork in de steel stak. De Tour de France finish op 5 juli 2015 wordt een feestje voor heel ondernemend Zeeland en de Contacta.nl was een uitlezen moment voor de presentatie van het sponsorprogramma en de mo gelijkheden om als 'founding partner' deelgenoot te zijn van een van de grootste sportevents ter wereld! Het verhelderende college van Maar ten Ducrot'over 'Het Peloton' bij opening van Contacta.nl was zonder meer vermakelijk. De prachtige beel den van Zeeland op de achtergrond la ten er geen twijfel over bestaan; Zee land komt fantastisch in beeld tijdens een Tourrit van Utrecht naar Neeltje Jans, en het wordt uitgezonden in 200 landen! Deze free publiciteit voor onze prachtige provincie is meer dan z'n geld waard, zo meent Ducrot. Diverse oud-wielrenners in de zaal, maar ook enkele startende ta lenten lieten er geen misverstand over bestaan. Het 'nieuwe' wielrennen kan in het peloton weer passie en strijd terug brengen, diverse sugges ties werden daarvoor aangedragen; geen oortjes meer en kleinere teams. Mocht je nog geen wielerliefhebber zijn, een college van Maarten Ducrot zou dat zomaar kunnen veranderen. Jack van Gelder, John van Zweden en Derk Sauer bleken rasechte 'story tellers'. De ervaringen en geschiede nis van deze populaire heren trok tel kens een volle Arena, maar ze hadden hierbij wat meer in 'beeld' mogen brengen. Hoe ziet zo'n studio emit tij dens WK-voetbal bijvoorbeeld, of in welke staat waren de kleedkamers van Swansea City toen de club bijna fail liet was. Het kantoor en de omgeving van Derk Sauer in Moskou in zijn be ginjaren was, zeker in het licht van 25-jaar muur volop in het nieuws, een welkome toevoeging geweest. In T:advertenties: 088-0139997 www.deondernemer-pzc.nl Zeeland is al helemaal in de greep van de Tour de France. Wielrenners op Contacta.nl editie 2014. 'De nieuwe wereld' is beeld een wel kome prikkeling voor de luisteraar en het decor van het woord van een boeiende spreker. Alexander Klopping is als jonge inter netgoeroe als geen ander bekend met beeld. Zijn verhaal was ook nu weer boeiend, de nieuwe virtuele econo mie knokt zich een weg ten koste van óf als aanvulling op de oude eco nomie. Die zgn. disruptie gaat razend snel, en wordt aangestuurd door com- puternerds uit Sillicon Valley, die kunnen leven op astronautenvoedsel. Zoyer zal het voor de meeste gewone ondernemers onder ons niet komen, maar het gaat niet zonder stevig pro test van diegenen die van de oude economie moeten leven. Google glass is al bijna passé. Het nieuwste gadget heet Oculus, een soort 3D ski bril, waarmee je een volledig nieuwe wereld kunt creëren en in je eigen 3D-scene kunt vliegen. Klopping kon zich voor Contacta.nl overigens maar ternauwernood vrij maken, druk als hij is met zijn afspra ken in Berlijn, Parijs en New York. Na de investering van uitgever Alex Springer in 'Blendle' is deze nieuwe vorm van publiceren enorm hot en zijn krantenuitgevers uit heel Europa geïnteresseerd. Zondermeer knap ge daan van deze jonge ondernemers, die door crowdfunding het startkapi taal binnen haalde en nu een slordige 3 miljoen op de bankrekening bijge schreven hebben gekregen. Beeld als ondersteuning van zijn ver haal over hersenen was magnifieke bij de presentatie van professor Eric Scherder. Met een enorm enthousias me legt hij alles uit over de fasciculus longitudinalis superior, de cognitieve

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 94