voelt als een goede vriendin 6i We vallen mensen niet aan. We zijn kritisch, maar het is geen afzeikshow. Het is feelgood Koffietijd nieuwe stijl beleeft volgende week alweer de duizend ste uitzending. Dat wordt met overgave gevierd. Marmara begint de dag graag voor de buis als ze een opkikker nodig heeft. „Als ik even niet lekker in mijn vel zit, kijk ik naar Koffietijd en ben dan al snel weer vrolijk." Diana kijkt om nostalgische redenen: „Koffietijd brengt mij 's ochtends altijd een beetje terug naar vroeger. Dat ik thuiskwam van school en thee dronk met mijn moeder terwijl we keken." Het huis aan kant, de koffie klaar en dan de tv aan: Koffietijd. Het zijn huisvrouwen, oudere dames, maar ook jonge mannen en hippe meiden die hun ochtend voor het programma inruimen. Laatst nog kwam er een type bodybuilder op presentatrice Per nille La Lau af: 'Ik kijk altijd'. Een typische Koffietijd-kijker is er dus niet, zeggen de makers. Maar allemaal willen ze weten: wat maakt tv-kok Caspar vandaag klaar? Wat zijn de trends in make-up of kle ding? Goededoelenacties, een persoonlijk interview met een bekende Nederlander, gesprekjes over een kookboek, een nieuwe cd of de laatste tuintrends: alles komt voor bij, gedoopt in een zonnig feelgoodsausje. Waar mogelijk, want de onderwerpen zijn niet altijd vrolijk. Laatst nog was Leontine Borsato te gast als ambassadeur voor hulp organisatie Cordaid Memisa, die strijdt te gen moedersterfte in Afrika. „Ze zette een wekker op twee minuten, in die tijd was er alweer een moeder overleden. Daarmee geeft ze je op dat moment wel een klap in je gezicht hoor", zegt La Lau, gezeten naast Loretta Schrijver aan een tafel in de voor malige villa van 'realityserie De gouden kooi. Nu wordt Koffietijd er zes dagen per week opgenomen. Quinty Trustfull, de derde pre sentatrice, is vandaag op pad met Eigen huis tuin. De drie presenteren in wisselende samenstelling. Open haard op de achtergrond, kaarsjes, koffie: het voelt haast als een echte huiska mer. Met dit verschil dat het zo net na de uitzending een komen en gaan is van tech nici, redactieleden en gasten. De locatie, ge legen in het bos en omgeven door een rian te, omheinde tuin met zwembad, geeft een meerwaarde aan het programma, stellen ze. Schrijver: „Dit is een plek waar je je ge woon prettig voelt." La Lau: „We arriveren om zeven uur 's och tends, dan hoor je de vogels al. We doen in de zomer vaak uitzendingen buiten, in de winter hebben we weieens een aflevering in de sneeuw gemaakt. En ik heb wateryo- ga gedaan in ons zwembad. We hadden hier een stormbaan, toen hing ik aan de hoogste ladder en werden allerlei onsympa thieke shots van mijn achterwerk ge maakt." Gierend: „Quinty en ik hebben Lo retta nog door Gerard Joling in het zwem bad laten gooien omdat ze niet met ons wil de zwemmen." Schrijver: „Bijna alles wat we bedenken, kan hier ook. Dat is zó leuk." Terugkijken doen ze bijna nooit, daar is de werkdruk te hoog voor. Dat er al bijna dui zend afleveringen zijn gemaakt sinds de start in april 2010, vinden ze haast niet voor te stellen. In werkelijkheid zijn het er veel meer, de uitzendingen van de eerste Koffietijd! (i994 tot 2001) van Mireille Be- kooij en Hans van Willigenburg meege- teld. De soms torenhoge kijkcijfers van wel eer halen ze nu niet meer, al scoort het pro gramma volgens de makers prima in de doelgroep. Nóg steeds zijn er kijkers die via de facebookpagina laten weten met wee moed terug te kijken. „Maar ons program ma is van nü", stelt La Lau. Schrijver: „Het heeft een eigen smoel en heeft niets meer te maken met het oude Koffietijd. Natuur lijk krijgen wij weieens meewarige reacties van: ach, dat Koffietijd. Omdat we mensen hier niet aanvallen. We zijn kritisch, maar het is geen afzeikprogramma. Het is feel good." La Lau: „We zoeken altijd een Koffietijd-in steek. We zitten hier niet om alleen maar nieuwe boeken en cd's te promoten. We kiezen onze eigen kapstok. Menselijk, posi tief en realistisch. Het is heus niet alleen maar lachen en gezellig, we hebben ook oog voor de realiteit. Koffietijd is als het le ven. Het mooiste compliment is als men sen zeggen: Koffietijd voelt als een goede vriendin. Omdat we het programma sa men maken, terwijl we alle drie zo'n ander leven hebben. Je hoéft geen beste vriendin nen te zijn. Het is juist de kracht dat we zo verschillen. Ik zou zeggen, we zijn goede collega's. En we helpen elkaar altijd. We hebben geen fast van egodingetjes." ZATERDAG 15 NOVEMBER 2014 MEDIA 25 Het team van Koffietijd: Pernille La Lau, Loretta Schrijver, Quinty Trustftill (vlnr) en huiskok Caspar Bürgi. foto Nick van Ormondt door Monique Brandt Koffietijd Loretta Schrijver Koffietijd, dagelijks, behalve zondag, op RTL 4 om 10.00 uur. Op donderdag 21 november wordt de duizendste uitzending live gevierd. Voor gese lecteerde fans is er op 16 november een Koffie tijd Pre-Party in Beeld Geluid in Hilversum. reageren? media@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 85