PZC op zaterdagavond Hij komthij komt... 4 KIJKTIP zaterdag 12.00 uur Lg ¥r..' ::r iHSU foto Gordon Heuckeroth (46) ontvangt in zijn feelgoodtalkshow Goor draait door het liefst mensen met een gezonde dosis zelfspot. „Ik moet een klik hebben met mijn gasten." Een eigen zaterdagavondtalkshow. Natüürlijk is het een droom die uit komt, zegt Gordon. „Elke presenta tor heeft toch stiekem een persona lity show op zijn verlanglijstje staan. Het is helemaal van jezelf, je kunt er je ei in kwijt." Vijftien jaar geleden had hij bij Veronica de talkshow Gordon doorgedraaid. Maar toen was het te vroeg, zegt de presentator nu. „Ik was zo groen als gras, een puppy. Nu ben ik door de wol geverfd en heb ik alle bakken stront al over me heen gehad. Ook een groot verschil: dat programma werd vóór mij gemaakt, ik schoof alleen maar aan als presentator. Goor draait door komt voor een groot deel uit mijn koker." Juist daarom voelt hij daags voor de start de spanning stijgen. „Ik slaap maar vijf uurtjes per nacht, vanmorgen zat ik al om zes uur teksten te schrijven." In Goor draait door ontvangt Gordon wekelijks drie bekende gasten uit binnen- en buiten land. „Ik ga niet met iemand op de bank zitten die ik niet leuk vind", zegt Gordon stellig. „Ik moet een klik hebben, wat raakvlakken. Geeft Wilders hoeft bijvoorbeeld niet aan te schui ven. In mijn show wil ik mensen die zichzelf niet zo serieus nemen en genoeg zelfspot heb ben." Gordon staat natuurlijk bekend om zijn scher pe tong. Schrikt dat gasten niet af? „Ja, wat Paul de Leeuw vroeger had, daar heb ik nu ook een beetje last van. Veel gasten die we uitnodi gen, zeggen angstig dat ze liever de eerste afle vering afwachten. Ik begrijp het wel. Met de ja ren heb ik, vooral door het jureren van talen tenjachten, een imago opgebouwd. Maar die angst is nergens voor nodig. Ik zit daar niet om Nu ben ik door de wol geverfd en heb ik alle bakken stront al over me heen gehad mijn gasten onderuit te halen. Het moet vooral een feelgoodshow worden. Luchtig en gezellig. Een grapje mag, maar het moet niet kwetsend zijn." Mensen met wie Gordon nog een appeltje te schillen heeft, kunnen hun borst wél natma ken, waarschuwt hij grinnikend. Met Connie Breukhoven vocht hij vorig jaar een publieke rel uit. Zij liet een opgenomen telefoonruzie op de radio horen, hij deelde als tegenzet haar mobiele nummer in de liveshow van Effe geen cent te makken. Ter herinnering aan dat akkefietje reikt Gor don nu elke aflevering 'de gouden Connie' uit: een prijs voor iemand die niet zo heel erg fris in het nieuws is gekomen. „Je piest in je broek als je dat beeld ziet, zo lelijk", giert hij. „Ach ja, ik kan het dan toch niet laten." Dat soort 'flauwe toe standen' moeten er natuurlijk wel in, om het 'des Gordons' te maken. „Het is wel mijn speeltuin op de zaterdag avond." In de eerste aflevering van Goor draait door ontvangt Gordon Pam Ann. Dat is een typetje van de Australische comédienne Caroli ne Reid, die Madonna en Elton John tot haar fans mag rekenen. Uit eigen land schuiven Ru ben Nicolai en Nicolette Kluijver aan. Gordon, trots: „Nicolette is twee weken geleden beval len van een tweeling en zit gewoon bij mij op de bank." De entertainmentshow biedt ook een podium aan onontdekt talent in het vaste program maonderdeel 'de draaischijf. „Dat varieert van iemand die zijn papegaai op commando dood kan laten liggen tot iemand die heel mooi kan zingen. Met een druk op de knop kan ik ie mand afserveren." Voorlopig staan er vijf afleveringen van Goor draait door in de programmering van RTL 4. „En met potlood nog eens vijf voor eind februa ri, afhankelijk van het succes." Voor minder dan een miljoen kijkers doet Gordon het niet. „Onder die grens duiken op zaterdagavond om tien uur, dat zou echt heel vervelend zijn. En 1,1 miljoen kijkers zou ik ook al teleurstellend vinden. Ik hoop - met Ik hou van Holland als voorafje - dat we 1,3 of 1,4 kunnen halen." Media William Rutten Gordons speeltuin door Rivka Groenier Gordon Goor draait door. Vanaf zaterdag 15 november op RTL 4, 22.00 uur. reageren? media@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 83