Sinterklaasvers van wildvreemde Waar gaat u heen in 2015? mÊÊÈê. Gescheiden werelden 539 689 899 Rondreizen 999 1399 HET NIEUWS 5 Kras.nl/rondreizen of bel 0900-9697i5cPm De wereld is Kras 100% vertrekgarantie 8 dagen al v.a. IR! ■Hfl Via pakjesavondvooriedereen.nl kan, de naam zegt het al, iedereen een sinterklaascadeautje geven en krijgen. Koop voor 1,50 euro een lootje, vul je gegevens in op de si te en ontvang per mail een lootje met wat gegevens van iemand an ders voor wie je iets van rond de 5 euro koopt en een gedicht maakt. Het lootjestrekken is deze week begonnen. Binnen een paar dagen kwamen er meer dan 120 aanmel dingen, nadat het bericht op Twit ter en Facebook was verschenen. De initiatiefnemers pretenderen er niet de eenzaamheid mee op te lossen. „Het is een kans voor ie dereen op een sinterklaascadeau tje. Je kunt natuurlijk ook mee doen omdat je benieuwd bent Wat zet je in een gedicht voor een onbekende? Om je te helpen staat op de loot jes wat persoonlijke info wat een vreemde voor jou ver zint", vertelt Wout Arets. Samen met Ingmar Larsen en Ben Langeveld bedacht hij de landelij ke pakjesavond. Creatief zijn is hun vak: de heren werken in de reclamewereld. „Maar dit is een privé-initiatief', benadrukt Arets. Het idee borrelde 'een beetje laat' op, maar ze wilden er toch dit jaar al mee aan de slag. „Er kan nog van alles gebeuren. Misschien willen deelnemers wel een reac tie krijgen op hun gedicht of wil len ze elkaar ontmoeten. Dat moet nog blijken." Wat schrijf je in een gedicht voor iemand die je niet kent? Om je een beetje op weg te helpen staat op de lootjes wat persoonlijke in formatie: studente Spaans, 25 jaar, Amsterdam, net verliefd. Of: moe der van twee kinderen, 40 jaar, le rares, zingen onder de douche. Verder komt het aan op creativi teit. Overigens hebben zich tot nu toe vooral vrouwen en studen ten aangemeld. De opbrengst van de trekking gaat naar een goed doel. „Wij ko pen er cadeautjes van en geven die aan de stichting Kinderen van de Voedselbank." Met het vragen van een klein bedrag voor een lootje hopen de organisatoren meteen te voorkomen dat men sen zich inschrijven en verder niets doen. Bij het zien van het pijnlijke gekronkel van de Partij van de Arbeid kun je je af vragen of de parle mentaire democratie nog wel het meest geschikte vehikel is voor haar. Wat zou het rustig en fijn zijn voor de PvdA als ze ge woon een abonnement kreeg op een bepaald aantal zetels en burgemeesterschappen. Een soort erfrecht op een paar minis ters en commissievoorzitters zonder afhankelijk te zijn van volksgunst en verkiezingsuit slag. De PvdA is namelijk zeer veel beter in het voortbrengen van bestuurders dan enthousias te kiezers. Maar de partij moet er zijn voor de mensen, en niet andersom, stelde Diederik Samsom deze week. De partij wil haar be stuurdersimago afschudden en weer idealistisch smoel krijgen. Maar waarom toch, vraag je je soms in gemoede af. De PvdA doet het eigenlijk helemaal nog niet zo slecht, gezien haar impo pulariteit. Ze neemt deel aan het kabinet en levert bijna ne gentig burgemeesters - vooral in de grote steden. En dat ter wijl bijna niemand meer van haar houdt. De relatie tussen de PvdA en haar doelgroep kunnen we be schouwen als een soort haat-liefdeverhouding: de partij wil van het volk houden maar het volk haat haar. Ze wil men sen vertegenwoordigen die niet of niet meer door haar vertegen woordigd willen worden, en je kunt dan ook te doen hebben met de PvdA-politici die nu ver plicht langs de deuren moeten van de partijtop. Een kwart van hun werktijd moeten ze op straat doorbrengen. Ondraaglij ke zelfkastijding. Dat humeuri ge, sarrende volk langs, dat van puur chagrijn rechts is gewor den en vergeten is dat ze haar re latieve welvaart vooral aan de socialisten te danken heeft. Aan de tandem Samsom-Spekman is het gespieten wezen van de PvdA het beste af te zien Het rapport Gescheiden werelden van de WRR en het SCP conclu deerde onlangs dat de boven kant en de onderkant in Neder land steeds verder uit elkaar drijven: „Hogeropgeleiden mij- deij lageropgeleiden en trekken zich terug in hun eigen homoge ne netwerken." Het is stilaan requ geworden om te denken dat achtergestelde mensen hun situatie toch eigenlijk aan zich zelf te danken hebben. Er is zo veel voor ze gedaan, en nog al tijd ruiken ze naar oud frituur vet en hebben ze al voor hun tiende levensjaar onherstelbaar overgewicht - dan maken ze het er ook zelf naar. En dan je mond vol tanden openlachen en een roos aanbieden. Aan de tandem Samsom-Spek- man is het gespleten wezen van de PvdA het beste af te zien. De zoon van een internist en de jongen uit een arbeidersmilieu. De intellectueel en de volksjon gen, de een ingenieur en de an der gesjeesd; zet ze naast elkaar op de foto en je ziet een knar send verstandshuwelijk, ternau wernood bijeengehouden door een paar sleetse antieke strijd kreten. Alleen de kiezer kan die gescheiden werelden uit hun lij den verlossen. TOMMY WIERINGA Koningssteden Marokko Cultuur natuur! Met Casablanca, Rabat, Meknès, Fès, het Midden-Atlasgebergte, Marrakech en méér. i ✓Vele maaltijden Centrumhotels in steden ✓Verlenging mogelijk Klantbeoordeling 8,1 Zie: Kras.nl/74728 Toscane, Umbrië Rome Florence, antiekstad Arezzo, pausenstad Orvieto, Rome, Assisi, Bologna, Bagnoregio en méér. ✓Ontbijt en 5 x diner Hotel aan het meer van Trasimeno Klantbeoordeling 8,2 Zie: Kras.nl/38625 8 dagen v.a. Parels van Portugal Een parel van een rondreis. Met Porto, Coimbra, keramiekstad Alcoba^a, Évora, Sintra, Braga, Nazaré, Lissabon en méér. Ontbijten 6xdiner ✓Talloze hoogtepunten Klantbeoordeling 7,9 Zie: Kras.nl/35623 10 dagen v.a. Grand Tour Ierland Dé highlights van Ierland met Belfast, Giant's Causeway, Ring of Kerry, Cliffs of Moher, Dublin en méér. ✓Scherp geprijsd Zeer goede hotels ✓Volop natuur Klantbeoordeling 8,3 Zie: Kras.nl/38691 Grand Tour Andalusië Alle hoogtepunten van Andalusië met Granada, Ronda, Sevilla, Córdoba, Baeza, Ubeda en méér. Mtm m Ontbijt en 4 x diner Incl. entree Alhambra B ✓Vrije stranddagen Klantbeoordeling 8,6 1 Zie: Kras.nl/38125 Grandioos Griekenland Prachtige route met Athene, de Meteora kloosters, Dodoni, schiereiland Pelion, Vergina, Thessaloniki en méér. Ontbijt en 9 x diner Met vrije dag in Athene Vele hoogtepunten Zie: Kras.nl/38890 12 dagen v.a. -VA,-' liv; Baltische Staten St. Petersburg Met Vilnius, Riga, Tallinn, Sigulda, Trakai, twee volle dagen in St. Petersburg en méér. Uitgebreide stadsbezoeken Nieuw bij Kras! Zie: Kras.nl/38879 Eilandhoppen Azoren 10 dagen v.a. Ontdek de eilanden Terceira, Faial, Pico en Sao Miguel. Een must voor natuurliefhebbers! Nieuw en uniek bij Kras! ✓Tip: walvisspotten ✓Zéér compleet ✓Alle hoogtepunten Zie: Kras.nl/38875 11 dagen v.a. Sevilla ZATERDAG 15 NOVEMBER 2014 door Marieke Serruys AMSTERDAM - Schrijf een sinter klaasgedicht voor een onbekende ergens in Nederland, koop er een cadeautje bij en stuur het op. Voor 5 december krijg je dan van een an dere wildvreemde een gedicht en cadeautje opgestuurd. Deze Kras-rondreizen zijn inclusief: Vlucht, hotels, ontbijt Nederlandssprekende reisleiding Fantastische excursies Al deze rondreizen worden ook aangeboden met gegarandeerde vertrekdata. Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfond-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5