NAC-trainer Hellemons gelooft in van alles SPORT 53 j 's Avonds, afgepeigerd na een dag zwoegen, helpt hij SC Gastel een handje. De zondagvierdeklasser bij hem om de hoek. De hoop op een terugkeer in de profvoetbalwereld is zo goed als vervlogen. Eén tele- 1 foontje leidt een opeenvolging van gebeurtenissen in, die zijn leven verandert. „Een jaar langer uit beeld en ik was in de vergetelheid beland." Eric Hellemons (43) gelooft in iets. De man die als speler een leven lang bij RBC speelde en tot meer dan vijfhonderd wedstrijden kwam voor de Roosendalers was c in 2012 nog actief als hoofdtrainer van HSV Hoek. „Ik geloof in iets, maar wat precies weet ik niet. Maar geloven doe ik wel." Hij ge looft in zichzelf. Hij gelooft ook dat toeval en geluk is af te dwin gen door te blijven geloven in je ei gen droom. „Ik ben bevoorrecht dat ik bij een club als NAC mag starten. Daar moet je een beetje ge luk mee hebben." Een dag na zijn definitieve benoeming tot hoofd trainer van NAC, praat hij over zijn ervaringen in de bouw. Het is niet zijn wereld. Geef hem liever de bal en al het oeverloze gezwets eromheen dat je er gratis bij krijgt. „De bouw staat vreselijk onder druk. Als montagebedrijf, waar ik voor werkte, sta je bijna onderaan de ladder. Ik heb het zien gebeu ren. Grote bedrijven die mensen in vaste dienst aan de kant zetten om de arbeidskosten te drukken. ZZP'ers worden vervolgens tegen elkaar uitgespeeld omdat er weinig werk is. Daar kan ik niet tegen. Zo zit ik niet in elkaar. Ik ben een mensen-mens en kan slecht tegen onrecht. Op 2 juni zei ik tegen me zelf: 'Ik stop ermee. Ik kan hier niet meer tegen.' Thuis snapten ze me gelukkig." Drie weken later belt Geert Brusselers hem op. Het hoofd opleidingen van NAC heeft een probleem en schakelt de hulp van Hellemons in. „Geert was ik een jaar eerder er gens tegengekomen. Toen heb ik hem gevraagd aan mij te denken in de toekomst. 'Ik val gelijk met de deur in huis', begon hij. 'We hebben een trainer voor de Cl no dig, voor twintig uur in de week. Je kunt maandag beginnen.' 'Doen', dacht ik meteen. Geen se conde over getwijfeld. Mijn nadeel is dat ik een klein netwerk heb. Het gaat er niet om wat je kunt, maar wie je kent Helaas is dat vaak zo Daar heb ik nooit tijd in gestoken. Ik merk nu dat het heel belangrijk is. Vanaf nu zal ik me vaker bij bij eenkomsten laten zien en mezelf profileren. Dat is toch bepalend voor je carrière. Zoals ze zeggen: 'Het gaat er niet zozeer om wat je kan, maar wie je kent.' Helaas is dat vaak zo", aldus Hellemons. „Ik geloof in hiërarchie, respect, normen en waarden. Ik geloof in de goedheid van mensen. Dat je te rugkrijgt wat je aan een ander geeft. Normaal gedrag, dat verlang ik van spelers. Kenny (van der Weg) was Kenny niet met zijn baard, dus zeg ik dat tegen hem. Bij Pirlo past het wel. Hij is een we reldster en heeft dat flamboyante over zich. Bij mij zijn er vaste re gels. De kleedkamer moet schoon zijn: bekertje opruimen, tape net jes in de prullenbak doen. Ga je er beter door voetballen? Ik denk het niet. Het schept wél goede voor waarden om als team beter te func tioneren." Assist Nieuwkoop tegen Schotland -19 Tholenaar Bart Nieuwkoop kwam vrijdag met Oranje -19 niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen de Schot se leeftijdsgenoten. Bonds coach Aron Winter stelde de aanvoerder van Feyenoord Ai in Falkirk op als basisspe ler en liet hem negentig mi nuten staan. De Zeeuw ver zorgde de assist bij het doel punt van Jari Schuurman, die daarmee de enige treffer van Nederlandse makelij op zijn naam kreeg. Mancini vervangt Mazzarri bij Inter Roberto Mancini keert na ruim zes jaar terug bij Inter- nazionale. De Italiaanse club stelde gisteren de 49-jarige Italiaan aan als opvolger van de ontslagen trainer Walter Mazzarri. Die moest na een dienstverband van ander halfjaar vertrekken, vanwe ge de tegenvallende start van dit seizoen. Met zestien punten uit elf duels neemt Inter een bescheiden negen de plaats in de Serie A in. Carlsen en Anand gaan gelijk op Magnus Carlsen en Viswana- than Anand gaan voorlopig gelijk op in de schaaktwee kamp om de wereldtitel. De Noorse titelverdediger en de Indiase grootmeester kwa men gisteren tijdens de vijf de partij in Sotsji remise overeen. Daardoor is de stand nog steeds in even wicht: 21/2-21/2. Anand speelde vrijdag met de wit te stukken, Carlsen heeft die in de komende twee par tijen. Arnemuiden-trainer De Jonge tekent bij Zaterdag-tweedeklasser Ar- nemuiden en trainer Carlos de Jonge hebben besloten nog een jaar langer samen door te gaan. „In principe verlengen wij altijd maar met één jaar", aldus voorzit ter Jacco Schroevers. De par tijen zijn een contractverlen ging voor één jaar voortgeko men. De Jonge is bezig aan zijn tweede seizoen bij Arne- muiden en promoveerde de ze zomer naar de tweede klasse. HW24 verlengt contract met Zegers De Hulster voetbalvereni ging H1W24 heeft het con tract met trainer Ralph Ze gers met een jaar verlengd. Dat heeft voorzitter John van der Hoeven gisteravond bekendgemaakt. Zegers is bezig aan zijn eerste seizoen bij de jubilerende zon dag-tweedeklasser. De ploeg promoveerde eind vo rig seizoen van de derde naar de tweede klasse. ZATERDAG 15 NOVEMBER 2014 Sven Kramer begint aan zijn 5000 meter tijdens de Wereldbeker-wedstrijden in de Meiji Hokkaido Tokachi Oval in Obihiro, Japan, foto VI Images door Yadran Blanco BREDA - In mei van dit jaar stuurt hij op de steiger ergens in Delft Poolse bouwvakkers aan. Kabelgo- ten en lichtlijnen monteren, pla fond weghalen. Dat werk. Een nieuw ziekenhuis verrijst. Eric Hellemons FALKIRK MILAAN SOTSJI ARNEMUIDEN HULST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53