'Het hoeft voor mij niet altijd tiki-taka te zijn' SPORT 51 ze lachend. Het is de tiende, de avond van de trekking van de staatsloterij. Donderdag 13 november, 16.11 uur. Sportwethouder Jo-Annes de Bat van de gemeente Goes heeft het over 'een monument' dat ver dwijnt. „En dat is jammer. Je kunt een hele analyse maken: hoe heeft het zo ver kunnen komen? Dat voegt niets meer toe. Ze zijn klem komen te zitten en er niet uitgekomen. Ze zijn zó klein ge worden dat het onaantrekkelijk werd om over fusie te praten. In een paar jaar tijd is de spelende kern verdwenen tot er één team overbleef. En één elftal is geen ver eniging." Dat ene elftal speelt al lang samen en heeft uitgesproken om bij elkaar te blijven. Maar is dat haalbaar? Een paar moeten er volgend seizoen naar de senioren, een paar zijn officieel nog B-ju nior. Ze weten echter hoe Roburs vlag erbij hangt, stellen Koens en Geuze. De Bat: „We zijn al weet-ik-niet-hoelang in gesprek met de vereniging over wat de ge meente kan doen om Robur te helpen. Dan kom je er al heel snel samen achter: hoe dan? Wel zijn we al langere tijd bezig om de jeugd op Het Schenge bij elkaar te brengen. Dat is om verschillende redenen lastig: het ligt gevoelig of actuele zaken vragen meer aan dacht, zoals bij Goes. Daar was zó veel aan de hand. Die gesprekken moeten weer op gang komen." Het kunstgrasveld waarop Robur speelt en traint, is eigendom van de gemeente. Het gebruik ervan gaat in overleg met andere ploe gen. Het is dus niet zo dat SSV'65 en Goes er ineens een veld bij krij gen, legt De Bat uit. „En nieuw bouw van de kleedkamers was al opgenomen in masterplan Het Schenge, alleen zal dat nu naar al le waarschijnlijkheid zonder die van Robur zijn. Er waren al plan nen om de kantines van Robur en SSV'65 samen te voegen. Daar gaan we over in gesprek als 'het' eenmaal zover is." 's Avonds is er levendigheid op de velden van Het Schenge. Van de meisjes van Goes tot het vijfde van SSV'65: allemaal trainen ze. Robur Ai niet. De training is afge last: te weinig spelers. Het was in de voorbereiding op het huidige seizoen dat Persoons uitviel met een enkelblessure. „Ik weet nog dat ik gelijk dacht dat ik mijn enkel had gebroken", gaat de nieuweling terug in zijn gedach ten. „Er kwam er een verdediger in met een tackle, die ik in eerste instantie nog ontweek. Maar met zijn tweede been raakte hij me vol op mijn enkel." Dat gewricht bleek uiteindelijk niet gebroken, het was het sprong- been (aan bovenkant van de voet) dat er het ergst aan toe was. „Ik kon vijf weken niet lopen", zegt hij. „Dan ben je dus sowieso al heel je voorbereiding kwijt. Dat was extra lastig, omdat ik nieuw bij de club was." De aanvaller kwam deze zomer over van het Belgische Bornem. En van een (valse) spits worden doelpunten verwacht. Maar hij te kende twee weken terug pas voor zijn eerste competitiedoelpunt. In de tweede minuut zette hij zijn -ploeg tegen Rijnsburgse Boys (2-0-zege) op voorsprong. Een week later tekende hij voor de ge lijkmaker tegen SC Genemuiden (2-1-winst), waardoor Hoek voor de vierde keer op rij ongeslagen bleef. „Dat geeft vertrouwen, al moeten we oppassen voor over moed", waakt hij voor al te veel ho sanna. „Ons spel is nog niet geweldig, maar spirit en inzet vormen het begin van alles. Het hoeft voor mij niet altijd tiki-taka te zijn. Als je in de topklasse bijvoorbeeld te veel naar voren loopt, krijg je een klets om je oren. En wij hebben geen spelers in de selectie die een wedstrijd in hun eentje voor ons kunnen beslissen. Daarom moe ten we het van 'het team' heb ben." „Ook tegen Spakenburg zal dat zo zijn", voorspelt hij zelf. „Zij heb ben veel spelers die aanvallend denken en daar hun verdedigende taak wel eens voor durven verge ten. Dan zullen wij als blok moe ten verdedigen, net zoals we dat te gen Rijnsburgse Boys hebben ge- Of Kenny Verhoene van daag weer als eindverant woordelijke langs de lijn zal staan is nog maar de vraag. daan. Maar goed: het verschil op de ranglijst is in punten niet al te groot. Zij hebben achttien punten, wij twaalf, terwijl zij toch een van de kampioenskandidaten zijn. Dat bewijst wel dat ook een minder voetballende ploeg punten kan sprokkelen." Of trainer Kenny Verhoene van daag weer als eindverantwoordelij ke langs de lijn zal staan is nog maar de vraag. De Belgische coach is herstellende van een buik operatie en de nasleep daarvan lijkt langer te duren dan verwacht. Hij reist apart van de groep mee naar Spakenburg en zal daar kij ken wat voor rol hij zichzelf pre cies aan gaat meten. „Hij zal niet langs de kant staan schreeuwen", verzekert Persoons. „Wat mij betreft is het ook geen must dat hij er bij is. Kenny moet nu aan zijn gezondheid denken. Dat is even belangrijker. Maar hij is oud en wijs genoeg om daar zelf een besluit over te nemen." Kerkhove strandt in halve finale Tennisster Lesley Kerkhove is er gisteren niet in ge slaagd de finale te bereiken van het 25.000 dollartoer- nooi in Minsk. De 23-jarige Zierikzeese, als derde ge plaatst, kwam tekort tegen de Russin Ekaterina Alexandrova: 6-4 en 6-1. Een derde finaleplaats in 2014 - na Aschaffenburg en Bang kok - zat er dus niet in. Kerk hove reist nu door naar Po len voor een challenger. Nancy van de Ven in nationale selectie Nancy van de Ven (17) uit West-Souburg is opgeno men in de nationale selectie van motorsportbond KNMV. Zij is in een gezelschap van vijf het enige meisje dat ge selecteerd is. Zij zal nu haar (inter)nationale wedstrij den rijden zonder de ver trouwde begeleiding van haar broer Rinus en vader Giel. „Alle puzzelstukjes val len nu in elkaar", aldus Giel. „Nancy heeft nu de A-status van NOCNSF, een contract bij Yamaha en dit" Groene Ster 2 staat nu naast koploper In de titelstrijd van de top klasse van het zaalvoetbal bewees Groene Ster 2 zich een voortreffelijke dienst door met 6-7 bij koploper ZVG te winnen. In de laat ste seconde maakte Mourad Azzanagui de winnende tref fer. De ploegen staan in pun ten gelijk. Voor Groene Ster 2 scoorden verder Moham med Alhajaji, Len Eversdijk (2x), Amine Elbekkaoui en Morad Bobouh (2x). Tegenvaller voor poolers Blues Er was stiekem op meer ge rekend dan het 3-3-gelijk- spel dat Roadhouse Blues moest toestaan aan Dis Ti me with Chickies uit Roosendaal. De overwinnin gen voor de Blues van Mar- tien Neumann en Ivo Leen- ders waren royaal. De neder lagen van Neumann en Bas Berg waren nipt. Patrick Gil de won het 8-ball van Joey van Gils, maar die nam in het 10-ball revanche 1-6. Geschorste violiste Mae naar tribunaal De wereldberoemde violiste Vanessa Mae stapt naar het internationale hof van sport- arbitrage CAS om haar schor sing door de skibond aan te vechten. De Britse noemt de beschuldigingen van vals spel 'nonsens'. De internatio nale federatie FIS ontdekte dat de violiste heeft gesjoe meld met wedstrijden in Slo venië. Ze heeft daardoor on terecht meegedaan aan de Spelen in Sotsji. S.V. ROBUR ZATERDAG 15 NOVEMBER 2014 door Mitchell Minnaard HOEK - „Oké, het spel is misschien nog niet geweldig, maar spirit en in zet zijn het begin van alles." Mattis Persoons (28) is misschien wel de verpersoonlijking van die twee ei genschappen die een speler van topklasser Hoek nu nodig heeft. De aanvaller stond geruime tijd aan de kant met een enkelblessure, maar in aanloop naar het duel met Spa kenburg van vandaag is het wel dui delijk: Persoons heeft zich terugge- knokt tot de vaste basiself. MINSK VLISSINGEN GORINCHEM MIDDELBURG LAUSANNE ST)CMTIH& VRSÜtOEM S.V.ROBUR De voetbalclub Robur is op sterven na dood. Sportwethouder Jo-Annes de Bat van de gemeente Goes heeft het over 'een monument' dat verdwijnt. „En dat is jammer. Je kunt een hele analyse maken: hoe heeft het zover kunnen komen? Dat voegt niets meer toe." foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51