'Probeer origineel te zijn, dat is veel leuker* Domburgers onthutst over afwijzen initiatief WALCHEREN 35 Verbouwingsuitverkoop Met kortingen van 40 tot 80% Badkamemitverkoon.nl mHhrqémk goedkoper?!! Het gaat erom, zo zeggen ze alle bei, dat je probeert origineel te zijn. „Dat is veel leuker." Probeer eens een andere invalshoek, is het advies van de beide vwo-scholie- ren. Frederiko laat een foto zien van een boomblad in tegenlicht met daarop de contouren van een vlinder. „Dat is mijn lievelingsfo to." Allebei houden ze van macrofoto grafie, het fotograferen op korte af stand van onderdelen van planten of dieren. En vlinders, die dieren fotograferen ze allebei heel graag. Drie jaar geleden begonnen de twee vrienden aan hun project met het schrijven en samenstel len van het boek omdat ze ontdek ten dat iets dergelijks nog hele maal niet bestond. In de biblio theek kwamen ze in ieder geval niets tegen dat geschikt was voor kinderen. „Terwijl op de volwassenafdeling van de Zeeuwse Bibliotheek er honderden boeken staan over foto grafie", aldus Quiniver. Toen ze enigszins gevorderd waren met hun project besloten ze dat ze ook maar eens een serieuze uitge ver moesten vinden. Dat lukte en de redacteur en vormgever van KNNV hebben, zo vertellen de Planten en dieren overleven dankzij trucs. Kijk bijvoorbeeld naar de brandnetel twee, maar heel weinig veranderd aan hun oorspronkelijke opzet voor het boek. Quiniver wil later graag professio neel natuurfotograaf worden. Zijn vriend weet nog niet waar zijn ambities liggen. Maar beiden, zo vertellen ze, blijven zich inzetten voor de natuur en natuurfotogra fie. Ze hebben ook samen met KNNV een fotografiewedstrijd uitge schreven waarbij kinderen uitge daagd worden foto's te maken van de manieren waarop planten en dieren overleven dankzij trucs. Quiniver: „Bijvoorbeeld een brandnetel, die plant beschermt zichzelf met brandharen." Het initiatiefvoorstel van de Dom burgers behelst het terugdraaien van een raadsbesluit voor de bouw van het hotel op de KNP-lo- catie aan de Schelpweg. De Dom burgers willen in plaats daarvan betaalbare huur- en koopwonin gen. De raad ging na een felle, soms emotionele discussie, niet mee. Een verdeelde gemeenteraad overigens, want het initiatiefvoor stel ging uiteindelijk met twaalf tegenstemmen en zeven voor, van tafel. Tot onthutsing van de volledig bezette publieke tribune. Gejoel en gejuich wisselden el kaar af tijdens de discussie over het burgerinitiatief waarbij ter men als onbetrouwbare overheid, onbestuurbaar Veere en burgerbe langen de revue passeerden. 'Ver wijten tussen PvdA/Groenlinks (voor) en SGP/CU (tegen) gingen over en weer. Sylvia Arden, inspreekster na mens de Domburgers tijdens de raadsvergadering, heeft er daags na de vergadering 'nog een kater van': „Onbegrijpelijk dat zo'n gro te groep bewoners zo wordt gepas seerd. We beraden ons nu op ver dere stappen. We strijden door. Met dit hotelplan wijkt de raad af van haar eigen structuurvisie waarin wordt gesteld dat 'wonen in de dorpskern uitgangspunt is'. Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoalsKranen, sanitair, douche wanden etc. (6 dagen per week van 11.00 -18.00 uur) RIethll 20,4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040 Sint volgende week op Dorpsplein Sint en zijn Pieten komen volgende week zaterdag, 22 november, naar Koudeker- ke. Alle kinderen wordt ge vraagd om 13.00 uur op het Dorpsplein te verzamelen. Sint wordt rond 13.30 uur verwacht. Onder begelei ding van Harmonie Voor waarts gaat het optocht door het dorp. Om 14.30 uur is het Koekversieren in Het Zeeuws Genot en vanaf 15.00 uur is het Pietendisco in de Couburg voor ieder een tot 10 jaar. Kinderdienst in Hofpleinkerk In de Hofpleinkerk in Mid delburg wordt zondag een 4Mee kinderdienst ge houden. Deze dienst wordt georgani seerd door JOP-Middelburg en de Hofpleinkerk. Het the ma van de dienst is 'zak lamp'. Kinderen van de ba sisschoolleeftijd - liefst met medeneming van een zak lamp - zijn van welkom om 9.30 uur. Nieuwe band Da Vinei De nieuwe Middelburgse band Da Vinei treedt mor gen op in café 't Schutters hof in Middelburg. Da Vinei speelt een mix van blues/rock en funkcovers. De band bestaat uit: Jacco Te- lussa (zang), Jonky Manu- huwa (gitaar), Jona Gaspersz (gitaar), Willem Slaakweg (bas) en Ivo Mans (drums). Aanvang 17.00 uur, entree gratis. Aangepaste kerkdienst Zondagmorgen 16 novem ber zal er om 10.45 uur een aangepaste kerkdienst zijn voor mensen met een beper king. Deze dienst wordt ge houden in de Ontmoetings- kerk, Oosterscheldestraat te Middelburg. Het thema voor deze dienst is Feest! Voorganger in deze dienst is Ds. M. J. van Oordt Een com bo begeleidt de samenzang. Er zal een collecte gehouden worden ten behoeve van vakantieweken gehandicap ten. Koorconcert in Doopsgezinde kerk De Zangroep Noord Beve land geeft zondag onder lei ding van Nico Vlaming een concert in de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noord straat te Middelburg. Mede werking wordt verleend door Celine Daling en Corel- la Nijsse, cello en Bert Gele- ijnse, orgel. Het concert be gint om 15.00 uur en de toe gang is vrij. ZATERDAG 15 NOVEMBER 2014 Frederiko Burger (links) en Quiniver Tuinder, foto Izaak Verkeste door Emile Calon MIDDELBURG - Een dure camera is helemaal niet nodig om mooie na tuurfoto's te kunnen maken, zo be wijzen Quiniver Tuinder en Frederi ko Burger. De twee scholieren (14) uit Middelburg en Kruiningen pre senteerden gisteren in de Drukke rij hun Natuurfotografieboek voor Kinderen met talloze foto's van hen, gemaakt met twee betrekke lijk eenvoudige toestellen. Quiniver Tuinder Informatie: www.nvook.tk Kortingen tot Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbnd, Huppc, Jado. Vola, Sphinx. Villeroy Boch. Duscholux. Sanijura, Hoesch. Oansani. Oorenbracht. Hans Grohe en andere topmerken. door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - „Wij zijn zeer ge schokt, monddood gemaakt". Zo verwoordt David Wisse de gevoe lens van 162 Domburgers, nadat hun burgerinitiatief tegen de bouw van een groot hotel op het KPN-ter- rein in Domburg, door de gemeen teraad niet in behandeling wordt genomen. Kom eens kijken in onze showroom KOUDEKERKE MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG www.kerkbiedtpodium.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35