Ski-Snowl boardbeurs i r - tube 'Wat is na twee jaar zin van straffen?' VINTERSPORT 34 WALCHEREN GroenLinks: Mag iedereen nu zijn winkel op zondag openen? Brand in schip Vandaag Humanistisch Café Verbazing over uitspraak Henny van Kooten dat zijn opvolger de laatste burgemeester van Noord-Beveland wordt. z2a9eNdoav9 Goes WISSENKERKE - De uitspraak van scheidend burgemeester Henny van Kooten - dat zijn opvolger waarschijnlijk de laatste burge meester van een zelfstandig Noord-Beveland wordt - is niet door iedereen goed ontvangen. Van Kooten deed zijn uitspraak deze week in een interview met deze krant. Hij denkt dat zijn op volger nog maximaal anderhalve termijn zal volmaken. Daarmee sorteert hij voor op een mogelijke herindeling, waarbij Noord-Beve land zijn zelfstandigheid verliest. „Het is een slechte gewoonte om over je graf heen te regeren", vindt CDA-fractievoorzitter Joop de Nooijer. „Ik was dan ook zeer verbaasd toen ik het las." Ook Mark Faasse (BEN) en Dirk Hage (WD) vinden dat Van Koot en beter zijn mond had kunnen houden. Volgens hen zou de uit spraak kunnen worden opgevat als zouden ze zich op Noord-Beve land al hebben neergelegd bij een toekomstige herindeling. Niets is minder waar. „Samenwerken met andere gemeenten is prima, maar ik zie voldoende mogelijkheden om als gemeente zelfstandig te blijven", stelt Faasse. Hage wijst erop dat Noord-Beve land er financieel prima voorstaat en dus uitstekend de eigen broek kan ophouden. Ariekees Oudshoorn (NBB) tilt wat minder zwaar aan de woor den van Van Kooten. „Je weet hoe dat gaat tijdens zo'n interview, dan floep je er wel eens iets onver standigs uit." Volgens Oudshoorn komt de gedachte over herinde ling ook weer niet helemaal uit de lucht vallen. „Toen Van Koot en zijn vertrek bekendmaakte, wa ren we allemaal bang dat er geen nieuwe meer zou komen." De raadsprimus is er allerminst zeker van dat Noord-Beveland nog lang zelfstandig blijft. Hij is bang dat commissaris van de ko ning Han Polman snode plannen heeft. „Bovendien zijn we een ge wilde prooi voor andere gemeen ten vanwege de 1,4 miljoen aan toeristenbelasting die hier elk jaar binnenkomt. Mede daardoor zijn we kerngezond." Ook buiten de gemeentegrenzen is de uitspraak van Van Kooten op gevallen. De Goese burgemeester René Verhulst keek ervan op. „Het is in een glazen bol kijken, want voorspellingen over bestuur lijke organisaties zijn lastig", zegt hij. Verhulst zou zelf zo'n uit spraak niet hebben gedaan. „Je kunt bij een vertrek achteruit kij ken, maar niet vooruit." Volgens Verhulst is de huidige commissa ris van de koning duidelijk over het feit dat hij wat ziet in samen werking tussen gemeenten. „Wij zijn daar op de Bevelanden al heel ver in", doelt hij op de GR De Be velanden waarvan deze week de begroting is goedgekeurd. „Maar je ziet het in het hele land, je bent bijna gedwongen tot samenwer king uit oogpunt van kosten en deskundigheid. Wat er over ze ven, acht jaar gebeurt, dat durf ik niet te voorspellen." Han Polman laat via een woord voerster weten dat herindeling op dit moment helemaal niet aan de orde is. Hij wil geen oordeel ge ven over de uitspraak van de scheidend burgemeester van Noord-Beveland. De partij stelt schriftelijke vragen aan B en W naar aanleiding van de ophef rond de voorgenomen zondagssluiting van de Goese bak kerij. Die mag, na aanvankelijke dreiging met bestuursdwang, tot nader order openblijven op zon dag. Ondertussen wordt op het stads kantoor gewerkt aan é*en oplos sing, maar de kwestie is 'juridisch complex', gaf burgemeester René Verhulst aan. GroenLinks wil weten of het college niet eer der heeft onderzocht of mogelijk heden zouden bestaan waarmee 'In de Bakkerij' op zondag geo pend zou kunnen zijn en zo ja: waarom het college die mogelijk heden toen niet, maar nu klaarblij kelijk wel ziet. GroenLinks stelt 'In de Bakkerij' - net als alle andere bedrijven in Goes - 'van harte te gunnen' dat het ook op zondag haar winkelde uren zal kunnen openen, maar is verbaasd over de procedure waar op dit tot stand lijkt te komen. De partij zou graag zien dat winke liers zelf kunnen bepalen of zij hun winkeldeuren op zondag ope nen of niet. YERSEKE - In Yerseke heeft giste ren een brandje gewoed in het ruim van een vissersschip. Het schip lag bij de scheepswerf. Het vuur ontstond even na drie uur. De brandweer zette twee blusvoertuigen in. De brandweer kon al vrij snel het sein 'brand meester' geven. middelburg - In het Wachthuisje van de Kloveniersdoelen in Mid delburg wordt vandaag van 15.00 tot 17.00 uur een Humanistisch Café gehouden. Aan een tafel van twaalf praten deelnemers over t/f/f/, - jj! zaterdag Vlissingen 30nNov (o^eTpn^unt) 0:R.TiiiMiC! vier actuele thema's. Onder meer de dreigende tweedeling tussen hoog- en laagopgeleiden en het 'roeptoeteren' via social media staan op het programma. Aanmel den: jalauret @zeelandnet.nl. Giovanni G. (21) zou in de Wal- straat, met vrienden, een jongen hebben beroofd. Tijdens het ver hoor door de rechtbank vertelde hij enkele malen dat hij de details van die avond niet meer wist, 'want het is al zo lang geleden'. Raadsman Mark Dunsbergen he kelde ook de lange duur tussen het oppakken van de verdachte en de zitting van de rechtbank. Hij gaf ook aan dat de schuld daar voor niet bij zijn cliënt noch bij hem lag. Vervolgens gaf hij een doorkijkje naar de gang van zaken bij het Openbaar Ministerie waaruit blijkt dat het daar nog steeds niet echt perfect loopt. Want tot enke le malen toe was een definitieve zitting gepland en had hij zijn cliënt daarop voorbereid. Maar meerdere keren ontving hij geen dagvaarding. Navraag bij het OM leerde hem telkens dat medewer kers daar waren vergeten te bel len dat de zaak weer was uitge steld. Een reden kreeg hij niet. In ieder geval was er al die tijd geen extra onderzoek gedaan door de politie. De verdachte zelf ontken de dat hij die beroving had ge pleegd. Officier van justitie Jo Valente kon geen reden geven voor de lan ge duur tussen het melden van het misdrijf en de zitting. Wel eis te hij acht maanden gevangenis straf, waarvan drie voorwaarde- lijk. Daarbij, zo zei hij, hield hij re kening met het feit dat de Vlissin- ger lang heeft moeten wachten op zijn berechting. Ook moet de Vlissinger een werkstraf van 40 uur en 46 dagen cel uitvoeren en uitzitten omdat die nog achter zijn naam staan als voorwaardelij ke straffen, aldus de officier. Hij stelde dat er wel een celstraf moest volgen omdat het niet zo kan zijn dat een onschuldig ie mand 's avonds laat op straat wordt beroofd. Dunbergen vroeg wat het doel is van bestraffen: „Dat is toch vooral om te voorkomen dat iemand nog eens in'herhaling valt." De afgelo pen twee jaar. Al die tijd is zijn cliënt niet in contact gekomen met de politie. „Hij wordt binnen kort voor de tweede keer vader, hij heeft een huisje, is dat aan het opknappen." Volgens hem heeft zijn cliënt aangetoond dat hij zijn leven aan het beteren is. Uitspraak 27 november. 'Van Kooten moet niet over graf heen regeren' door Rob Paardekam en Luc Oggel GOES - Het Goese college is klaar blijkelijk bereid de mogelijkheden tot zondagsopenstelling voor 'In de Bakkerij' te onderzoeken, maar kunnen ook andere bedrijven in Goes die hun deuren op zondag willen openen op medewerking van de gemeente voor zo'n onder zoek rekenen? Dat vraagt de Goe se GroenLinks-fractie zich af. Henny van Kooten en zijn vrouw namen gisteren afscheid van Noord-Beveland. foto Marcelle Davidse j j imu Zwembadweg 3 Garden Life Style Zondag Naast Albert Heijn XL 7 DeC. Pr- Rooseveltlaan 745 Goes - Middelburg - Roosendaal - Sluis - Vlissingen Middelburg Goes MIDDELBURG - Dik twee jaar na da to stond deze week een jonge Vlis- singer voor de Middelburgse recht bank omdat hij destijds, volgens het Openbaar Ministerie, betrok ken was bij een straatroof. Openbaar Ministerie ver geet enkele malen te mel den dat strafzaak tegen Vlis- singer wordt uitgesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34