Mogelijk dividend door voorziene winst Delta Tegenvaller ZEELAND almanak 36 en 37 Ineke Verduijn wordt mogelijk ontslagen: „Straks een dag wachten met douchen na lekken van urine." Drie dagen Robur maar hoe lang nog? Met de Volgend Jaarrekening© geeft Joost inzicht in het verloop van het banksaldo in de toekomst. Joost werkt bij WEAZuid-vV^st j www\ftafiOjüös.tn MIDDELBURG - Energiebedrijf Del ta zal dit jaar winst maken, wat ruimte schept om over een divi dend-uitkering aan de aandeel houders - provincie en gemeen ten - te praten. Dat liet gedeputeerde Kees van Be- veren gisteren in Provinciale Sta ten weten. Volgende week voert hij overleg met algemeen direc teur Arnoud Kamerbeek en presi dent-commissaris Cees Maas van Delta. Vorig week liet het energie bedrijf weten dat de slechte ener giemarkt het zeer moeilijk maakt over 2014, 2015 en 2016 dividend uit te keren. Die verkapte winst waarschuwing sloeg bij de aan deelhouders - waarvan een deel fors moet bezuinigen - in als een bom. De provincie houdt vast aan het overeengekomen dividend-be- leid. Daarin is vastgelegd dat de winst van waterbedrijf Evides en het netwerkbedrijf van Delta wordt doorgesluisd naar de aan deelhouders. Dat zou voor 2013 een kleine 50 miljoen euro zijn, maar Delta kon over dat boekjaar niet meer missen dan 20 miljoen euro. Van Beveren vindt dat 20 miljoen mogelijk moet zijn. „We eisen echter niks op, we gaan hier over rustig in gesprek." De boomlange Zeeuws-Vlaamse ver slaggever toog deze week voor een interview in deze courant naar de uroloog die hem aan het begin van dit jaar op de behandeltafel had voor een sterilisatie. Niet gespeend van een gebrek aan zelfvertrouwen verkondigde hij breed lachend en vol overtuiging dat de mannendok- ter hem vóst nog wel meteen zou herkennen. Want ja, het is natuur lijk niet dagelijks dat de beste man zijn scalpel in de buurt mag zetten van, en dat is een citaat, 'zoiets in drukwekkends'. Na zijn terugkomst was de verslaggever maar stilletjes. De reden: „Hij had echt geen flauw idee wie ik was..." De bakker heeft geen tijd meer om te blussen MIDDELBURG - Of ze wordt ontsla gen, dat weet Ineke Verduijn (59) uit Oost-Souburg nog niet. Zij kan een van de 75 verzorgenden van Zorgstroom zijn die begin ja nuari te horen krijgt dat ze mag vertrekken. Ze werkt samen met elf andere collega's in het wijk team Maïsbaai Middelburg en ie dereen is volgens haar aan het re kenen. Zij werkt al 25 jaar bij Zorg stroom maar ze heeft jaren gele den gekozen voor een onderbre king om thuis te kunnen zijn voor haar opgroeiende kinderen. Sinds vijftien jaar werkt ze weer voor de Walcherse zorgorganisa tie. Ze geeft medicijnen, helpt mensen in- en uit bed, doet steun- kousen aan en zet cliënten onder Moet een 65-jarige haar moeder van 90 onder de douche zetten. Dat kan ze niet de douche. „En soms waak ik of geef ondersteuning bij een termi nale patiënt." Hoewel zij volgend jaar op straat kan staan, gaat het gesprek toch vooral over de gevol gen van de bezuinigingen voor haar cliënten. Die mensen moe ten vanaf volgend jaar er maar voor zorgen dat buren, kennissen of familieleden een deel van haar werk overneemt. Maar ze kent heel wat cliënten die geen men sen in hun directe omgeving ken nen die die mantelzorg kunnen verlenen. „Er zijn flats waar al leen maar ouderen wonen. Die zijn daar gaan wonen toen ze 65 waren. Nu zijn ze zowat allemaal 85. Die kunnen elkaar niet onder de douche zetten." En ze kent ook mensen die zo oud zijn dat hun kinderen al met pensioen zijn. „Moet een 65-jarige haar moeder van 90 onder de douche zetten. Dat kan ze niet." Ze snapt het beleid van de over heid ook niet als het gaat om de zorg. „Mensen moeten steeds lan ger thuis blijven maar er wordt be zuinigd op de thuiszorg en de huishoudelijke hulp. Dat is toch heel tegenstrijdig." Ze geeft aan dat zij en haar collega's ook pre ventief te werk gaan. „Wij zien als iemand aan het uitdrogen is. Wij letten erop af mensen wel hun maaltijden opeten." En ze geeft ook aan dat zij gewend zijn om om te gaan met licht demente rende cliënten. „Dat is helemaal niet zo makkelijk voor familiele den, buren of kennissen om dat te doen." Ze vindt het schrijnend dat de mensen minder zouden kunnen douchen. „Want er zijn cliënten die urine verliezen. Moe ten die dan een extra dag wach ten tot ze kunnen douchen?" door Frank Balkenende Tip? redactie@pzc.nl PZC ZATERDAG 15 november 2014 door Emile Calon Ineke Verduijn Ineke Verduijn weet in januari of ze blijven werken in de thuiszorg of dat ze wordt ontslagen, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29