ZEEUWS-VLAANDEREN Ski-Snowboardbeurs VINTERSPOKT tube Tegenvaller Opening van zorgsteunpunt almanak z%%tg Goes Zai?&a9 Vlissingen Raad is kritisch over forse verhoging ozb, maar begroting komt erdoor. WD, SP en Progressief Hulst stemmen tegen. 36 en 37 Drie dagen Robur maar hoe lang nog? ZORGSTEUNPUNT HULST - Nee, van harte is de begro ting van de gemeente Hulst don derdagavond niet aangenomen. Maar, zoals Piet van de Kerkhóve van het CDA het samenvatte: „Er moeten nu eenmaal harde keuzes gemaakt worden. De begroting moet gewoon sluitend zijn." Zo dachten meer partijen in de Hulster gemeenteraad erover. Met samengeknepen billen stemde een meerderheid uiteindelijk vóór. Luc Mangnus van Groot Hontenisse: „Dit is de moeilijkste begroting in jaren." Waarmee hij vooral doelde op de verhoging van de onroerende zaakbelasting (ozb). Jarenlang steeg die met drie procent, maar nu komt daar nog drie procent bovenop. Als 'verzachtende' maatregel wordt de jaarlijkse stijging van het riool recht aangepast van twaalf naar zes euro. SP, Progressief Hulst en WD stemden tegen. „De gemeente Hulst heeft zich jarenlang ten on rechte rijk gerekend", stelde Mild- De bakker heeft geen tijd meer om te blussen red van der Poorten van de SP. Ze pleitte voor een investeringsstop voor grote projecten, zoals De Nieuwe Bierkaai. Niet slim, vond wethouder Adri Totté. „Dat zou een enorm verlies betekenen. Gro te projecten moeten we tot een goed einde leiden." Ook René van Domburg (Progressief Hulst) was fel. „Èr zijn twee soorten begrotin gen. Een reële en een waarbij de wens de vader van de gedachte is. Dat laatste geldt voor deze begro ting." WD'er Clen de Kraker kraakte de stijging van de ozb. Op bedrijfspanden stijgt die met 15 procent. De Kraker: „Dat is echt veel te veel." Wethouder Totté trachtte dat te nuanceren. „Met deze verhoging blijven we in 2016 op het Zeeuws gemiddelde van 2010." Hulst loopt met de forse ozb-ver- hoging uit de pas met de twee an dere Zeeuws-Vlaamse gemeen ten. Terneuzen verhoogt in 2015 met 3 procent, Sluis met gemid deld 4 procent, wat in beide geval len nog boven de gemiddelde stij ging van het prijspeil (1,01 pro cent) in Nederland is. l Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Zondag 7 Dec. De boomlange Zeeuws-Vlaamse ver slaggever toog deze week voor een interview in deze courant naar de uroloog die hem aan het begin van dit jaar op de behandeltafel had voor een sterilisatie. Niet gespeend van een gebrek aan zelfvertrouwen, verkondigde hij breed lachend en vol overtuiging dat de mannendokter hem vast nog wel meteen zou herkennen. Want ja, het is natuurlijk niet dagelijks dat de beste man zijn scalpel in de buurt mag zetten van, en dat is een citaat, 'zoiets indrukwekkends'. Na zijn terugkomst was de verslagge ver maar stilletjes. De reden: „Hij had echt geen flauw idee wie ik was..." Met de Volgend Jaarrekening© geeft Joost inzicht in het verloop van het banksaldo in de toekomst Joost werkt bij WEA Zuid-West www.hallojoost.nl TE6EH ZATERDAG 15 november 2014 Hulst loopt uit de pas door Bob Maes GROEDE - In een fonkelnieuwe aanbouw van multifunctioneel centrum 't To rentje in Groede huizen een huisarts, fysiotherapeut, medisch pedicure, psy choloog en thuiszorgmedewerkers onder een dak. Inwoners van Groede en Nieuwvliet kunnen er al sinds september terecht, maar gisteren werd het Zorgsteunpunt Groede officieel geopend, foto Ronald den Dekker 29 Nov. VJV" 7-nj,_ Omnium ^om?ag (0ucje sportpunt) 30 NOV. Zwembadweg 3 Garden Life Style Naast Albert Heijn XL Pr. Rooseveltlaan 745 Goes - Middelburg - Roosendaal - Sluis - Vlissingen Middelburg Goes Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 133