VW'er Maksimenko kan Hiddinks beul worden Caterham start dankzij supporters in Abu Dhabi Inventieve Fanatisme spat ervan af a s '48 SPORT ORANJE Het zou zomaar een historische dag kunnen worden, morgen. Als Nederland verliest, stapt Hiddink naar eigen zeggen op. Hoogstwaarschijnlijk zal hij het morgen in de hoofdstad opnieuw moeten doen met een invalbeurt. „Ik ben er in ieder geval klaar voor. Spelen tegen Arjen Robben en Robin van Persie is speciaal voor mij en de rest van de ploeg. Ik sta bijna nooit tegenover spe- Iers van wereldklasse." Ondanks de crisis bij Oranje ziet Maksimenko Nederland nog al tijd als de grote favoriet in groep A. „Natuurlijk heb ik het nieuws rondom Oranje gevolgd en weet ik dat Guus Hiddink zijn lot heeft verbonden aan dit duel. Wij moe ten echter alleen met onszelf be zig zijn. Dit is voor ons en de Let se bevolking de wedstrijd van het jaar. Nederland is derde gewor den op het WK en kan beschik ken over sterren." Nederland en Letland speelden één keer eerder tegen elkaar. Dat was tijdens het EK van 2004 in Portugal. Tussen de rotsen van Braga had Oranje geen kind aan de Letten. Met een 3-0-zege (twee keer Ruud van Nistelrooij en een treffer van Roy Makaay) bereikte Oranje de kwartfinale. Letland is momenteel de num mer 99 van de wereld, maar heeft in de kwalificatiepoule slechts één punt minder dan Oranje. „Het is een zware groep met Tsje chië, IJsland, Turkije en Neder land, maar wij willen ons even goed plaatsen voor het EK. Win nen van Nederland kan zeker. Niet zozeer vanwege hun laatste resultaten, maar omdat je tegen woordig wel vaker ziet dat de klei nere landen van de grote landen winnen." Het raceteam, dat vanwege de ve le schulden onder curatele staat, heeft genoeg geld opgehaald on der de fans om de trip naar het Yas Marina Circuit te maken. Wie de twee coureurs zijn in de groe ne raceauto's, is nog niet bekend. De bewindvoerders startten vori ge week een inzamelingsactie on der de supporters om de benodig de drie miljoen euro bijeen te krij gen. Dat bedrag is nog niet hele maal opgehaald, maar curator Fin- barr O'Connell acht het voldoen de om de renstal nieuw leven in te blazen. Caterham ontbrak van- wege de financiële malaise in de laatste twee grands prix (Verenig de Staten en Brazilië). Vaste rijder Marcus Ericsson, vol gend jaar in dienst van Sauber, heeft de renstal al verlaten. Of de Japanner Kumai Kobayashi, de an dere wedstrijdrijder, in Abu Dha bi gaat rijden, is niet bekend. „We zijn de fans heel dankbaar. Zij hebben aangetoond dat deze renstal het waard is om te blijven voortbestaan", zei de curator. „Ho pelijk kunnen we de komende da gen ook de toekomst veiligstellen. Er is veel interesse van potentiële kopers." In de Grote Prijs van Abu Dhabi komt sowieso één team minder aan de start. Marussia kon geen koper vinden en is failliet. NOORDWIJK - Het zou zomaar kunnen dat zondag 16 november 2014 slechts een rimpeling wordt in de Nederlandse voetbalge schiedenis. Een doodgewone in terlanddag, zoals er al zoveel zijn geweest. Een bladzijde omslaan en verder maar. Maar wat als het morgen tegen Letland onverhoopt tegenzit? Dan wordt zondag 16 november 2014 de historische dag waarop de gelauwerde bondscoach Guus Hiddink al na zes duels zijn bie zen pakte. Dat scenario is nu eens niet gere gisseerd door de buitenwacht, maar is nota bene door de hoofd persoon zelf aangedragen. Een journalist gaf een week geleden de voorzet en tot verbazing van de aanwezigen kopte Hiddink de bal feilloos binnen. De vraag is of de bondscoach dit scenario van te voren had be dacht, of dat hij in de val is ge- tuind en zich heeft laten verras sen. Dat laatste overkwam Hid dink in zijn beste dagen nooit. Die Hiddink zag al het gevaar van ver aankomen, en zigzagde vervolgens slim en sluw om de kuilen heen. Maar dat beeld heeft Hiddink in zijn tweede regeerperiode nog geen enkele keer opgeroepen. De man die hele verhandelingen kon opvoeren met de wijsheid van een wereldburger, zaait te genwoordig louter verwarring en is de scherpte in zijn antwoor den richting media al een tijdje kwijt. Simpel gezegd komt het er op neer dat Hiddink zijn lot heeft opgehangen aan een balletje bin nenkant paal of een grensrechter die even niet oplet. Wat als Oran je tegen de Letten een dijk van een wedstrijd speelt, maar wordt gevloerd door een dwaling van de scheidsrechter? Ook dan is er dus geen weg meer terug. Hiddink kan voor zichzelf tot de conclusie komen dat er geen draagvlak meer voor hem is, maar dat gevoel had hij ook over de wedstrijd van morgen kun nen tillen. Terwijl het de afgelo pen dagen over het voetbal en de spelers had moeten gaan, komt iedereen maar terug op die ene uitspraak van de bondscoach. Hiddink is het thema in de pers en dewedstrijd tegen Letland komt daar achteraan. Zijn eventuele vertrek leidt al leen maar af van de kern waar al les om draait en heeft de druk nog maar eens onnodig opge voerd. Bovendien getuigt het ook niet van een lange termijn visie. Zijn voorganger Louis van Gaal staat'bekend als een strateeg die altijd in processen denkt. Hid dink heeft met dit signaal laten weten dat het hem om overleven gaat. Wat nou visie en toékomst? De spelers zeiden in de afgelo pen week dat ze ook verrast wa ren door de uitspraak van Hid dink. Van hen had dat geflirt met het noodlot niet gehoeven. Het komt ook niet standvastig over en dat terwijl deze groep juist schreeuwt om duidelijkheid. Hiddink had zijn overdenkingen daarom beter voor zich kunnen houden. Want ook als het mor gen gewoon goedkomt, heeft hij een groot deel van zijn geloof waardigheid op het spel gezet. Of heeft hij de buitenwacht nu al voorbereid op datgene wat ko men gaat en trekt hij ongeacht het resultaat sowieso de deur ach ter zich dicht? Echt gelukkig komt hij in zijn huidige functie immers niet over. Zondag 16 november, Letland thuis. Niemand had op voorhand kunnen bevroeden dat de laatste interland van 2014, na al die eufo rie op het WK, zo spannend zou worden. NOORDWIJK - Als het aan de leer lingen van de Katholieke Dalton- school Sint Walfridus in Bedum ligt, wordt Arjen Robben over en kele jaren trainer van FC Gronin- De Junior League is een nieuwe competitie voor scholenteams. Ge bouw A van het Scheldemond College, Gebouw B van het Schel demond College, CSW Bestevaer, CSW Vandeperre, CSW Toorop, Nehalennia Breeweg en Nehalen nia Kruisweg hebben teams in de klasses 'jongens onder vijftien jaar', 'jongens vanaf vijftien jaar' en 'meisjes'. In totaal tweehon derd leerlingen werken op de vrij dagavonden toe naar het slot van de competitie in mei. Er worden dan zelfs play-offs gespeeld. Op de eerste speeldag spat het fa natisme ervan af. Teams willen in de Baskensburg niet voor elkaar onder doen en in de meeste wed strijden gaat het dan ook lange tijd gelijkop. Je pikt wel gelijk de pleintjesvoetballers eruit; met hun sleepbewegingen, makkelijke passeeracties en knappe passjes nemen zij hun minder bedreven ploeggenoten op sleeptouw. Als ze ook nog scoren, zijn ze even he lemaal het mannetje. Groene Ster, waarvan het eerste team in de afgelopen jaren op klom naar de eredivisie, wilde ei genlijk al in 2013 beginnen met de Junior League. Toen werd de sub sidieaanvraag bij Sportimpuls (een overheidsregeling om meer mensen aan het bewegen te krij gen) niet gehonoreerd. Maar dit jaar was het wel raak. In septem ber kreeg de Vlissingse club te ho- S door Qasim Hakim VENLO - VW-verdediger Vitalijs Maksimenko verdraaide eind sep tember zijn knie in de bekerwed strijd tegen FC Eindhoven. „Ik was bang dat ik de wedstrijd tegen Ne derland niet zou gaan halen. Geluk kig zit ik bij de selectie", bekent 'Maksi'. Hij maakte afgelopen zon dag tegen NEC (2-1 verlies) pas zijn rentree als invaller. LEAFIELD - De noodlijdende Formu le 1-renstal Caterham komt aan de start met zijn twee bolides in de slotrace van het jaar in Abu Dhabi. Gaat Hiddink historie schrijven? door Leon ten Voorde 16 Zondag 16 november zou zo maar de dag kunnen worden dat Hiddink zich aan zijn eigen woorden moet houden. Verliest Oranje van Letland, dan houdt de bondscoach het voor gezien. door Roel Wiche -\v :'-\- door Roeland van Vliet De ploegen van Gebouw A van het Scheldemond College (oranje hesjes) en CSW Bestevaer in actie in de eerste speelronde, foto Izaak Verkeste VLISSINGEN - Bij het Nehalennia werd er zelfs een selectiedag ge houden. Zo veel aanmeldingen wa ren er bij die Middelburgse middel bare school voor deelname aan de Groene Ster Junior League. „Het is lullig voor de kinderen die afvie len", zegt Thomas Arendts, die de competitie heeft opgezet. „Maar het is wel mooi voor ons. Het geeft aan dat het zaalvoetbal op Walche ren leeft."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 132