Zangvereniging Asaf viert jubileum met cd Thoolse bibliotheken blijven nog minimaal een half jaar open BEVELANDEN en THOLEN 35 GroenLinks: Mogen nu ook andere zaken open op zondag? Concert Verbouwingsuitverkoop Badkameruitverkoop.nl Met kortingen van 40 tot 80% Asaf (vernoemd naar de Leviti- sche priester Asaf als leider over de liturgische gezangen in de tem peldienst en oorspronkelijk een Hebreeuwse jongensnaam die 'be waarder' of 'verzamelaar' bete kent) werd opgericht op 12 novem ber 1954. Het koor begon met 36 leden onder leiding van wijlen de heer C. Nieuwenhuijzen. Inmid dels is het koor ongeveer drie keer zo groot geworden en be staat nu uit zo'n 120 leden. Vooral de laatste jaren is er een ge stage groei te zien. Opvallend is dat er veel jongere mensen bijko men. Hoewel het koor onder de Gereformeerde Gemeente Goes valt, is het grootste deel van de le den afkomstig van buiten Goes. Wekelijks wordt in de Sionkerk gerepeteerd. Het koor mag regel matig meewerken aan uitvoerin gen in monumentale kerken in de regio en daarbuiten. Ook wordt jaarlijks gezongen in een verzor gingshuis en uiteraard in de eigen kerk. Het koor heeft sinds haar bestaan al heel wat dirigenten gehad. Na C. Nieuwenhuijzen volgden res pectievelijk R.J. Rijkse, J. Slinger, W. Hoorweg, C. Kodde, A. Kot, R. di Bella, H. Weekhout en J.C. van der Slikke. André Overbeeke (1964) uit 's-Gravenpolder is nu ruim elf jaar dirigent van het koor. Jacco Goud uit Yerseke is de organist, vóór hem was dat lange tijd Henk Guiljam. Ter gelegenheid van het zestigja rig jubileum is een cd opgeno- men. De titel, Wat de toekomst brengen moge, probeert de vereni ging uit te dragen in het zingen van de psalmen, gezangen en gees telijke liederen. Het koor zingt uit sluitend Nederlandstalig, zodat goed verstaanbaar is wat er wordt gezongen. De cd is opgenomen in Grote Kerk in Tholen en is ver krijgbaar bij het bestuur van Asaf, telefoon 0113-323551 of e-mail: gijs- sel2@gmail.c0m a 15,- exclusief verzendkosten. Aan de jubileumzangavond, die om 19.30 uur begint, verlenen ook het Duivelands mannenkoor en het jeugdkoor Jong Asaf hun me dewerking. De cd is eveneens van avond verkrijgbaar. De partij stelt schriftelijke vragen aan B en W naar aanleiding van de ophef rond de voorgenomen zondagssluiting van de Goese bak kerij. Die mag, na aanvankelijke dreiging met bestuursdwang, tot nader order openblijven op zon dag. Ondertussen wordt op het stads kantoor gewerkt aan een oplos sing, maar de kwestie is 'juris- disch complex', gaf burgemeester René Verhulst aan. GroenLinks wil weten of het college niet eer der heeft onderzocht of mogelijk heden zouden bestaan waarmee 'In de Bakkerij' op zondag geo pend zou kunnen zijn en zo ja: waarom het college die mogelijk heden toen niet, maar nu klaarblij kelijk wel ziet. GroenLinks stelt 'In de Bakkerij' - net als alle andere bedrijven in Goes - 'van harte te gunnen' dat het ook op zondag haar winkelde uren zal kunnen openen, maar is verbaasd over de procedure waar op dit tot stand lijkt te komen. De partij zou graag zien dat winke liers zelf kunnen bepalen of zij hun winkeldeuren op zondag ope nen of niet. MIDDELBURG - De Zanggroep Noord Beveland geeft zondag een concert in de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat te Mid delburg. Medewerking wordt ver leend door Celine Daling en Co- rella Nijsse, cello en Bert Geleijn- se,orgel. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is vrij. De gemeenteraad besloot donder dag dat het afgelopen is met de traditionele bibliotheek. Lekker rondsnuffelen tussen honderden boeken is er straks niet meer bij. Elke kern krijgt een servicepunt waar boeken besteld en opge haald kunnen worden. In die voor ziening is nog slechts een kleine wisselcollectie met honderd boe ken aanwezig. De gemeente wil op deze manier 275.000 euro per jaar besparen. „Leuk is het natuur lijk niet, maar we zijn blij dat de raad nu een besluit heeft geno men", stelt Jannie van Vugt. Volgens haar is het een spannen de tijd voor de personeelsleden die in de Thoolse vestigingen wer ken. Voor hen ls in de nieuwe structuur op Tholen waarschijn lijk geen plaats meer, omdat in de servicepunten vrijwilligers ko men te werken. Dat wil niet zeg gen dat ze hun baan verliezen. „We kijken altijd naar het grote geheel", zegt Van Vugt. „Dat bete- kent dat deze mensen waarschijn lijk op een andere plek binnen de Bibliotheek Oosterschelde komen te werken." Per saldo zullen na tuurlijk wel wat banen verloren gaan. Het doel is dat op te lossen zonder gedwongen ontslagen. Volgens Van Vugt staat haar orga nisatie voor een grote uitdaging op Tholen. De komende maanden zal in samenwerking met de ge meente onder meer worden ge zocht naar geschikte locaties voor de servicepunten. Ze denkt daar bij aan zorginstellingen of dorps huizen. „Dat zijn plekken waar mensen het leuk vinden om el kaar te ontmoeten." Van Vught zegt blij te zijn dat de gemeente wel volop blijft inzet ten op de zogeheten leesconsulen- ten op scholen, zodat kinderen ook in de toekomst tot lezen wor den gestimuleerd. Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc. RIethil 20,4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040 ZATERDAG 15 NOVEMBER 2014 Christelijke Gemengde Zangvereniging Asaf afgelopen donderdagavond tijdens de generale repetitie in de Sionkerk. foto Johan van der Heijden GOES - De Christelijke Gemengde Zangvereniging Asaf in Goes be- staat zestig jaar. Dat wordt van avond gevierd met een jubileum zangavond in de eigen Sionkerk én met een cd. is het aantal leden dat koor Asaf mo menteel telt. De afgelopen jaren zijn er veel jongere zangers en zangeres sen bijgekomen. www.asafgoes.nl GOES - Het Goese college is klaar blijkelijk bereid de mogelijkheden tot zondagsopenstelling voor 'In de Bakkerij' te onderzoeken, maar kunnen ook andere bedrijven in Goes die hun deuren op zondag willen openen op medewerking van de gemeente voor zo'n onder zoek rekenen? Dat vraagt de Goe se GroenLinks-fractie zich af. door Rob Paardekam THOLEN - Inwoners van de gemeen te Tholen hebben nog even de tijd om te wennen aan het idee dat de bibliotheken in hun huidige vorm zullen verdwijnen. „Mensen kun nen in elk geval de eerste helft van 2015 nog gewoon terecht in de be staande vestigingen", zegt direc teur Jannie van Vugt van Biblio theek Oosterschelde. De personeelsleden van de Thoolse vestigingen kunnen elders bij de Bibliotheek Oosterschelde aan de slag. Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe, Jado. Vola. Sphinx. Villeroy Boch, Duscholux. Sanijura. Hoesch, Oansani, Dorenbracht. Hans Grohe en andere topmerken. Kortingen tot Kom eens kijken in onze showroom (6 dagen per week van 11.00 -18.00 uur)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 127