Ski-Snowboardbeurs VINTERSPOKT tube 34 BEVÊLANDEN en THOLEN In de rij om burgervader uit te zwaaien Workshop taal en tekenen in 's-H Arendskerke Verbazing over uitspraak Henny van Kooten dat zijn opvolger de laatste burgemeester van Noord-Beveland wordt. Oj 8i~ToQi}i\ng Giovanni G. (21) zou in de Walst- raat, met vrienden, een jongen hebben beroofd. Tijdens het ver hoor door de rechtbank vertelde hij enkele malen dat hij de details van die avond niet meer wist, 'want het is al zo lang geleden'. Raadsman Mark Dunsbergen he kelde ook de lange duur tussen het oppakken van de verdachte en de zitting van de rechtsbank. Hij zei dat de schuld niet bij zijn cliënt noch bij hem lag. Vervolgens gaf hij een doorkijkje naar de gang van zaken bij het Openbaar Ministerie waaruit blijkt dat het daar nog steeds niet echt perfect loopt. Want tot enke le malen toe was een definitieve zitting gepland en had hij zijn cliënt daarop voorbereid. Maar meerdere keren ontving hij geen dagvaarding. Navraag bij het OM leerde hem telkens dat medewer kers daar waren vergeten te bel len dat de zaak weer was uitge steld. Een reden kreeg hij niet. In ieder geval was er al die tijd geen extra onderzoek gedaan door de politie. De verdachte zelf ontken de dat hij die beroving had ge pleegd. Officier van justitie Jo Valente kon geen reden geven vöor de lan ge duur tussen het melden van het misdrijf en de zitting. Wel eis te hij acht maanden gevangenis straf, waarvan drie voorwaarde lijk. Daarbij, zo zei hij, hield hij re kening met het feit dat de Vlissin ger lang heeft moeten wachten op zijn berechting. Ook moet de Vlissinger een werkstraf van 40 uur en 46 dagen cel uitvoeren en uitzitten, aldus de officier. Hij stel de dat er wel een celstraf moest volgen omdat het niet zo kan zijn dat een onschuldig iemand 's op straat wordt beroofd. Dunbergen vroeg wat het doel is van bestraffen: „Dat is toch vooral om te voorkomen dat iemand nog eens in herhaling valt." De afgelo pen twee jaar. Al die tijd is zijn cliënt niet in contact gekomen met de politie. „Hij wordt binnen kort voor de tweede keer vader, hij heeft een huisje, is dat aan het opknappen." Volgens hem heeft zijn cliënt aangetoond dat hij zijn leven aan het beteren is. WISSENKERKE - De uitspraak van scheidend burgemeester Henny van Kooten - dat zijn opvolger waarschijnlijk de laatste burge meester van een zelfstandig Noord-Beveland wordt - is niet door iedereen goed ontvangen. Van Kooten deed zijn uitspraak deze week in een interview met deze krant. Hij denkt dat zijn op volger nog maximaal anderhalve termijn zal volmaken. Daarmee sorteert hij voor op een mogelijke herindeling, waarbij Noord-Beve land zijn zelfstandigheid verliest. „Het is een slechte gewoonte om over je graf heen te regeren", WISSENKERKE - Wie Henny van Kooten gisteren de hand wilde schudden, moest geduld oefenen. Want dat wilden namelijk heel veel mensen tijdens de afscheids receptie van de scheidend burge meester van Noord-Beveland in zaal Onder de Toren in Wissen- kerke. Collega-bestuurders, bekenden uit het bedrijfsleven, maar vooral ook veel inwoners. 'Gewone' men sen die Van Kooten nog even wil de laten weten dat ze het jammer vinden dat hij weggaat. Want hij had aandacht voor iedereen, zei ook commissaris van de koning Han Polman tijdens de buitenge wone raadsvergadering vooraf gaand aan de afscheidsreceptie. Van Kooten was zeseneenhalf jaar burgemeester en begint 21 novem ber als eerste burger van de ge meente Maasdriel, maar vertrekt wel met gemengde gevoelens. Toch maakte hij er op zijn karakte ristieke joviale manier een geintje van „Veni, vidi, foetsie." Van Kooten wordt tijdelijk opge volgd door Marcel Franzel. vindt CDA-fractievoorzitter Joop de Nooijer. „Ik was dan ook zeer verbaasd toen ik het las." Ook Mark Faasse (BEN) en Dirk Hage (WD) vinden dat Van Koot en beter zijn mond had kunnen houden. Volgens hen zou de uit spraak kunnen worden opgevat als zouden ze zich op Noord-Beve land al hebben neergelegd bij een toekomstige herindeling. Niets is minder waar. „Samenwerken met andere gemeenten is prima, maar ik zie voldoende mogelijkheden om als gemeente zelfstandig te blijven", stelt Faasse. Hage wijst erop dat Noord-Beve land er financieel prima voorstaat en dus uitstekend de eigen broek kan ophouden. Ariekees Oudshoorn (NBB) tilt wat minder zwaar aan de woor den van Van Kooten. „Je weet hoe dat gaat tijdens zo'n interview, dan floep je er wel eens iets onver standigs uit." Volgens Oudshoorn komt de gedachte over herinde ling ook weer niet helemaal uit de lucht vallen. „Toen Van Koot en zijn vertrek bekendmaakte, wa ren we allemaal bang dat er geen nieuwe burgemeester meer zou komen." De raadsprimus is er allerminst zeker van dat Noord-Beveland nog lang zelfstandig blijft. Hij is bang dat commissaris van de ko ning Han Polman snode plannen heeft. „Bovendien zijn we een ge wilde prooi voor andere gemeen ten vanwege de 1,4 miljoen aan toeristenbelasting die hier elk jaar binnenkomt. Mede daardoor zijn we kerngezond." Ook buiten de gemeentegrenzen is de uitspraak van Van Kooten op gevallen. De Goese burgemeester René Verhulst keek ervan op. „Het is in een glazen bol kijken, want voorspellingen over bestuur lijke organisaties zijn lastig", zegt hij. Verhulst zou zelf zo'n uit spraak niet hebben gedaan. „Je kunt bij een vertrek achteruit kij ken, maar niet vooruit." Volgens Verhulst is de huidige commissa ris van de koning duidelijk over het feit dat hij wat ziet in samen werking tussen gemeenten. „Wij zijn daar op de Bevelanden al heel ver in", doelt hij op de GR De Be velanden waarvan deze week de begroting is goedgekeurd. „Maar je ziet het in het hele land, je bent bijna gedwongen tot samenwer king uit oogpunt van kosten en deskundigheid. Wat er over ze ven, acht jaar gebeurt, dat durf ik niet te voorspellen." Han Polman laat via een woord voerster weten dat herindeling op dit moment helemaal niet aan de orde is. Hij wil geen oordeel ge ven over de uitspraak van de scheidend burgemeester van Noord-Beveland. zaterdag Vlissinoen Pilj1 J llfflj ïl 'S-HEER ARENDSKERKE - Voor kinde ren uit groep 7 en 8 van de basis school begint maandag om 15.30 uur de workshop Surprise Letters in atelier In-perspectief in 's-Heer Arendskerke. Kinderen leren wat ze met tekst, taal, tekenen en schilderen kun nen doen. Deelname kost negen euro. Voor meer informatie: www.in-perspectief.nl Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Boomkwekerij en Groenbedrijf De Fruittuin v.o.f. £anra 'Van Kooten moet niet «'rrffen? over graf heen regeren' MIDDELBURG - Ruim twee jaar na dato stond deze week een jonge Vlissinger voor de Middelburgse rechtbank omdat hij destijds, vol gens het Openbaar Ministerie, be trokken was bij een straatroof. door Rob Paardekam en Luc Oggel I Henny van Kooten en zijn vrouw namen gisteren afscheid van Noord-Beveland. foto Marcelle Davidse Zaterdag 29 Nov. 6 Dec. Garden Life Style 7r»nH»g Naast Albert Heiin XL 7 Dec. Pr- Rooseveltlaan 745 Omnium (oude sportpunt) 30 NOV. Zwembadweg 3 T0Q Goes - Middelburg - Roosendaal - Sluis - Vlissingen Middelburg Goes Het is NU planttijd. Wij zijn het adres voor al uw tuinplanten, sierheesters en (fruit)bomen. Oude fruitbomen in soorten en maten. Tevens bezor,ging en plaatsing mogelijk. Ook voor tuinaanleg en renovatie Geopend op donderdag vrijdag en zaterdag van 8.30 tot 1630 Wemeldingse zandweg 10, Kapelle, Tel. 0113-342944, Mob. 0611395456, www.defruittuin.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 126