Delta dividend kan gat slaan van 175.000 euro Inwoners Kapelle zijn verbaasd over streng optreden provincie I 1 DELSCHER. IWINTERIAIRI HEINKENSZAND I NOVEMBER I Gedeputeerde Van Beveren maakt met toezicht geen uitzondering voor Kapelle 32 BEVELANDEN en THOLEN PREVENTIEF TOEZICHT Brandje in vissersschip Yerseke 10% 20% 30% 40% 50% Boodschap op vloer voor praathuisje od'sW e.v.a^ F GOES Stoere planten in tropisch bos Omnium In het Tropisch bos van Om nium in Goes gaan vandaag de Anthuriumweken van start. In de plantensymboliek staat de anthurium symbool voor na tuurlijke stijl en luxe. Zo'n veertig variëteiten van de ze tropische Amerikaanse plan ten zijn tot en met 30 novem ber te zien. Vandaag zijn er rondleidingen om 11.00 en 14.30 uur BAARLAND Lezing onontdekt Griekenland Emiel André Vanrysselberghe, oud docent Grieks en Latijn, tolk-vertaler, kenner van de By zantijnse beschaving en reizi ger, geeft zondag om 15.00 uur een lezing over het onontdekte Griekenland. De lezing is bij G achttien 88, Oude Polderdijk 2 te Baarland. De entree voor deze lezing be draagt zes euro, inclusief con sumptie. KATS Chimaera Trio speelt in Kerkje Het Chimaera Trio speelt zon dag in het Kerkje van Kats. Het trio bestaat uit Annemiek de Bruin (klarinet), Irene Kok (cel lo) en Laurens de Man (piano). Hun repertoire bevat werken van Bach tot Dvorak en van Ro ta tot Piazzolla. Het concert begint om 14.00 uur. Toegangsprijs voor leden is tien euro. Niet-leden betalen twaalf euro. SINT-ANNALAND Film over leven na een beroerte Het Steunpunt Mantelzorg van de gemeente Tholen houdt van daag, zaterdag, van 14.30 uur tot 16.30 uur een CVA-trefpunt in zorgcentrum de Schutse in Sint-Annaland. De documentai refilm 'Mijn tweede leven' wordt vertoond. De film geeft een beeld van het leven van Toon Willemse uit Roosen daal, die zes jaar geleden een hersenstambloeding kreeg. Huybregt de Hasestraat 31 Middelburg - Ruime gezinswoning - Garage op eigen grond - Extra grote tuin - Kindvriendelijke buurt Vraagprijs 149.000,- k.k. WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland gaat vanaf boek jaar 2016 en verder het Delta divi dend voor honderd procent als in cidenteel bestempelen. Dat meldde wethouder Piet de Putter eerder deze week naar aan leiding van een vraag van Yvonne van der Maas van Noord-Beve- lands Belang. Of de gemeente Noord-Beveland in de knel komt met de begroting voor 2015 hangt af van de bereidheid van Delta als- KAPELLE - Wethouder Jon Hersel- man van de gemeente Kapelle ver raste deze week vriend en vijand met de mededeling dat Kapelle onder preventief toezicht staat van de provincie. Dat komt door een tekort van acht tot negen ton in de meerjarenraming tot en met 2018. Onder preventief toezicht staan betekent dat Kapelle voor iedere begrotingswijziging eerst toestem ming moet hebben van de provin cie. Volgens gedeputeerde Kees van Beveren is dit een gebruikelij ke procedure voor gemeenten die rode cijfers schrijven. „Regels zijn nu eenmaal regels. Als Kapelle er in slaagt dekking te vinden voor het tekort kan het toezicht er weer af. Dat hoeft geen jaar te du ren." Van Beveren noemt de financiële situatie van Kapelle niet drama tisch. „Het is geen financieel onge zonde gemeente. Alleen zijn de te korten in de meerjarenraming niet ingevuld. Ik vertrouw erop dat het goed komt met Kapelle. Het geeft natuurlijk wel wat extra last voor de gemeente. Voor iede re begrotingswijziging is toestem ming nodig van de provincie. De ze procedures hoeven echter niet lang te duren. Het is Zeeland. Wij kennen elkaar." Herselman uitte deze week ook kritiek op de provincie. Hij voelt zich gestraft. „Andere gemeenten nemen taakstellende bezuinigin gen op in de meerjarenraming zonder zekerheid dat deze doel stellingen ook worden gehaald. Wij doen dat bewust niet om met open vizier de gesprekken met be trokken partijen over mogelijke bezuinigingen in te gaan. Onze re servepositie is goed, onze grond- positie uitstekend. Je kunt Kapel le daarom ook niet vergelijken met Vlissingen waar de financiële problemen veel groter zijn." Herselman vroeg gedeputeerde Van Beveren een jaar respijt om met met concrete bezuinigings voorstellen te komen. „We hoe ven onze bezuinigingsdoelstel ling pas in 2019 te halen, maar we rusten niet op onze lauweren. Zijn al volop bezig met het beden ken van oplossingen om het te kort weg.te werken. De jus gaat er wel een beetje af in Kapelle. Van Beveren hield echter voet bij stuk. Daar ben ik teleurgesteld over." Van Beveren zegt dat de provincie nu eenmaal geen uitzonderingen kan maken. Gemeenten die een meerjarenraming of begroting presenteren zonder dekking van tekorten, komen onder preventief toezicht. Of nog meer Zeeuwse ge meenten onder preventief toe zicht kömen te staan, wilde Van Beveren gisteren nog niet zeggen. „We verwachten volgende week de begrotingen van alle gemeen ten binnen te hebben. Dat wet houder Herselman zijn gemeente raad eerder informeerde, is zijn verantwoordelijkheid." Van Beveren vindt de kritiek van Herselman ook onterecht. „Door geen dekking aan te geven voor de tekorten, is zijn eigen afwe ging geweest. Je kunt Gedeputeer de Staten niets verwijten. De re gels zijn er niet voor niets. Ik vind ook niet dat wethouder Hersel man zich moet vergelijken met an dere gemeenten. Daarnaast beoor delen wij ook taakstellende bezui nigingen van andere gemeenten. Als wij die niet verantwoord vin den, grijpen we ook in." nog dividend uit te keren. De aan deelhouders dringen aan op beta ling van tenminste de helft van het bedrag. De gemeente Noord-Beveland heeft 50 procent van het dividend dat ze verwacht te (circa 350.000 euro), ingeboekt op de gemeentebegroting; ofwel 175.000 euro. Komt Delta nu over de brug dan is Noord-Beveland voor even gered. Voor de begrotin gen daarna moet wel een oplos sing worden gevonden. KAPELLE - Inwoners van de ge meente Kapelle reageerden giste ren vrij verbaasd op het nieuws dat de gemeente door de provin cie Zeeland onder financieel toe zicht is gesteld vanwege een te kort van acht tot negen ton in de meerj arenraming. „Ik sta er een beetje van te kij ken", zei Magda van Koeveringe bij de ingang van de plaatselijke supermarkt aan de Weststraat. „Ik dacht dat alles op rolletjes liep in Kapelle. We leven toch netjes. Ik hoop niet dat wij de dupe worden van de bezuinigingen van onze ge meente." Andere inwoners weten ook niet hoe het zo ver heeft kunnen ko men. „Nog niet zo lang geleden is Kapelle uitgeroepen tot de ge meente met de grootste welvaart. Vorig jaar was alles nog koek en ei en nu opeens niet meer. Hoe zal dat toch komen? Zou het echt niet weten." De forse investering in de nieuwe brede school aan de Vroonlandse- weg wordt als mogelijkheid ge noemd. „Maar daar is toch dek king voor gevonden. Dat kan het probleem toch niet zijn." De meeste inwoners, waarmee de krant gisteren sprak, maken zich echter niet zo druk over de finan ciële situatie. Ze haalden hun schouders erover op. „Het zal vast en zeker weer goed kómen met onze gemeente", was gisteren de vaste overtuiging. YERSEKE - In Yerseke heeft giste ren een brandje gewoed in het ruim van een vissersschip. Het schip lag bij de scheepswerf. Het vuur ontstond even na drie uur. De brandweer zette twee blus- voertuigen in. Het vuur woedde tussen de ruimwanden van het schip. De brandweer kon al vrij snel het sein 'brand meester' ge ven. Etro Hogan Burberry B.Cucinelli MaxMara Escada Tod's WINKEL MAKE-OVER Verbouwingsopruiming dOdH Grote Markt 11-13* Goes www.delscher.nl SINT-MAARTENSDIJK - Inwoners van Sint-Maartensdijk kunnen volgende week donderdag hun persoonlijke wens voor het dorp schrijven op een plank die wordt gebruikt voor een nieuwe vloer in het praathuisje. Dat huisje, waarin de Dorpstafel elke maand spreekuur houdt, is dringend aan een opknapbeurt toe. Inwoners kunnen donderdag 20 november tussen 18.00 en 21.00 uur bij de Fixet een plank ko pen en daarop hun boodschap achterlaten. Over tien jaar haalt de Dorpstafel de vloer er weer uit om te kijken welke wensen ze heeft kunnen realiseren. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl X.S. ZWAK! 7 [BLOEMISTERIJ WISSE! alle informatie ziE: wlnkelcentrumlieinkenszand.nl F j - Dicht bij winkelcentrum - Open haard Kijk voor meer info op: www.M2Makelaars.nf De jus gaat eraf door Frank van Cooten door Frank van Cooten i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 124