TOPAANBIEDING! Boko Haram verovert het dorp van eerder ontvoerde meisjes in Nigeria Topmodel dood in bad gevonden immigranten legaliseren BUITENLAND 11 SMiM^fustdlBur^èwM. 3 dagen superdeluxe kasteel inclusief 2 x 3-gangendiner Volgens ooggetuigen vielen strij ders van Boko Haram in de nacht van donderdag op vrijdag wild om zich heen schietend Chibok binnen. Een onbekend aantal be woners werd gedood. De meesten konden vluchten. Veel inwoners waren al vertrokken, omdat ze vinden dat ze niet goed worden beschermd. Overlevenden zeiden tegen de BBC dat het in het dorp gelegerde veiligheidspersoneel de benen nam toen de extremisten aanvielen. Intussen houdt Boko Haram de ontvoerde meisjes nog steeds ge vangen. De ontvoering van de scholieren veroorzaakte interna- tionaal veel verontwaardiging. Bo ko Haram leed deze week een ne derlaag na de verovering van het dorpje Maiha in het oosten van Nigeria, aan de grens met Kame roen. Jagers uit de streek waren ontzet over de slachting die de ex tremisten aanrichtten en besloten terug te slaan. Ze lieten de strij ders in een hinderlaag lopen en doodden er zo veel mogelijk, zo meldt de lokale krant Premium Ti mes. Zeker 75 extremisten wer den vermoord. Volgens de jagers is het tijd dat 'de mensen wakker worden en het gevecht aangaan met deze smeerlappen'. Oud-burgemeester nu moordverdachte Een ex-burgemeester van de Mexicaanse plaats Iguala, José Luis Abarca Velazquez, is gisteren officieel beschul digd van moord en dood slag. In Iguala werden in sep tember zes mensen doodge schoten en er verdwenen 43 studenten. De Mexicaanse justitie denkt dat Abarca als burgemeester het brein was achter de schietpartij en de verdwijning. Minder voedsel VN voor vluchtelingen Wegens geldgebrek bij het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN krijgen een half miljoen vluchtelin gen in Kenia vanaf vandaag kleinere voedselpakketten. De vluchtelingen moeten het voortaan doen met ruim duizend in plaats van twee duizend calorieën per dag. In september nam het WFP een zelfde besluit voor de voedselrantsoenen in Syrië. Auto explodeert door deo en sigaret Twee Duitse vrouwen in Möhnesee zijn donder dagnacht gewond geraakt door een ontploffing, toen ze eerst deodorant opspoten en daarna een sigaret opsta ken in hun geparkeerde au to. De twee zijn met brand wonden afgevoerd naar een ziekenhuis. De explosie was volgens Duitse media in de wijde omtrek te horen. Ambtenaar had 37 kilo goud in huis De Chinese autoriteiten heb ben een opmerkelijk vondst gedaan bij een ambtenaar: 37 kilo goud en omgerekend meer dan 15 miljoen euro aan baar geld. De vondst werd gedaan bij de voormali ge baas van een drinkwater bedrijf van het district Bei daihe. De man wordt be schuldigd van omkoping, misbruik van publiek geld en verduistering. werken en niet langer bang hoe ven te zijn om van hun familie te worden gescheiden. Volgens de New York Times zou het bij deze groep om 3,3 mensen miljoen mensen gaan. De president zou ook illegalen met andere familie banden in de VS tegen uitzetting willen beschermen. Hij zou op dracht willen geven om deporta tie zo veel mogelijk te beperken tot criminelen, mensen die een veiligheidsrisico vormen of illega len die de grens pas onlangs zijn overgestoken. Immigratie was twee jaar geleden een groot thema bij de presidents verkiezingen. Er wonen en wer ken miljoenen illegalen in de VS. Hun legalisatie betekent voor de Democraten van Obama vermoe delijk een groot aantal kiezers er bij. Aanvankelijk was er sprake van wetgeving voor 12 miljoen mensen. Het voorstel van Obama gaat minder ver. Per boeking een GRATIS wikkelarmband van EXOAL S BURGBROHL MEER INFORMATIE BOEKEN Netolicka werd dinsdag door haar broer gevonden. Pas gisteren werd het nieuws bekendgemaakt. Haar twee hondjes lagen dood naast haar. De broer was gaan kij ken omdat hij telefonisch geen contact met haar kreeg. Toen hij bij het huis aankwam, werd er niet' open gedaan en besloot hij bij zijn zus in te breken. De beroemde vrouw woonde in Tsjechië samen met ijshockeyer Ja- kub Petruzalek (29). Ze had met hem al vijfjaar een relatie. De top sporter was op het moment dat Netolicka gevonden werd in Rus land, waar hij speelt voor Avtomo- bilist Yekateringburg. „Ik heb niets om te vertellen, ik zal daar om geen verklaring geven", zei Pe truzalek in een telefonisch inter view met Tsjechische media. Netolicka zat al tien jaar in het modellenvak. Ze zou al langer kampen met depressies. Een colle ga die zeven jaar geleden met haar samenwoonde in New York, verklaarde gisteren: „Soms leek het alsof er twee verschillende personen in haar lichaam zaten. Het ene moment was ze heel vro lijk en het andere moment deed ze zichzelf pijn." De Tsjechische politie liet gisteren weten een au topsie op haar lichaam te willen laten verrichten. ZATERDAG 15 NOVEMBER 2014 door onze redactie buitenland ABUjA - De islamitische terreur groep Boko Haram heeft het dorp Chibok in het noorden van Nigeria ingenomen. In april ontvoerden de extremisten 200 meisjes uit dit dorp. Eerder deze week doodden jagers 75 leden van Boko Haram. Overlevenden van de overval zeiden dat in het dorp gelegerd veiligheids personeel de benen nam MEXICO-STAD NAIROBI MÖHNESEE PEKING Arrangement: 2 overnachtingen inclusief ontbijtbuffet, gebruik wellness, 2 x 3-gangendiner en u ontvangt per boeking een wikkelarmband van EXOAL. 89 p.p. in een 2-persoonskamer. Geldig t/m 31 maart 2015 o.b.v. beschikbaarheid. Boekingskosten 15 per boeking. Kijk op www.nuwegexclusief.nl Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info(a)nuwegexdusief.nl door onze redactie buitenland HAMR - Tsjechisch topmodel en kickbokster Katerina Netolicka (26) is dood in bad gevonden in haar appartement in de Tsjechische stad Litvinov. In haar vaderland is geschokt gereageerd op het overlij den. De oorzaak is nog niet be kend. De vrouw was nationaal kam pioen in haar sport en tevens een van de bekende gezichten van cosmeticahuis l'Oreal en kleding merk Prada. Doodsoorzaak van model en kickbokskampioene Katerina Netolicka is nog onduidelijk Burgbrohl ligt tussen Bonn en Koblenz. De heuvelachtige omgeving van Burgbrohl biedt veel veel natuurschoon en bijzondere bezienswaardigheden. Trek de wandelschoenen aan en ontdek de beroemde 'Traumpfaden' in het Brohttal. Met de Vulkaan Express reist u met een treintje door het Brohttal naar een hoogte van 400 meter. en de belangrijkste factie daarbinnen, al-Fatah. De PLO streefde in eerste in stantie naar bevrijding van Palestina door gewapende strijd tegen Israël. Na on dertekening van de Oslo-akkoorden in 1993, waarbij Arafat de staat Israël er kende, kreeg hij samen met mede-ondertekenaars Yitzak Rabin en Shimon Pe res in 1994 de Nobelprijs voor de Vrede, foto Polaris/HH Katerina Netolicka foto HH Schloss Burgbrohl is idyllisch gelegen op een heuvel in het dal van de Rijn. Met oog voor detail is het hotel de afgelopen jaren gerestaureerd tot een goede combinatie van 'Barok meets Modern'. De zeer smaakvol ingerichte kamers bieden allen een hoge kwaliteit en zorgen ervoor dat u zich helemaal op uw gemak zult voelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 11