Special: i 18 .Ondernemer Dienstverlening Tips voor ondernemers in 2015 Buiten is het nog niet echt merkbaar, maar inmiddels nadert de Kerstperiode en is het ook zo weer oliebollentijd. Zo rond dat einde van het jaar blikken we terug en kijken we hoopvol de toekomst in. Ondernemers doen er goed aan dat moment naar voren te schuiven. Want met enige kennis en voorbereiding kunt u de komende weken goed gebruiken om mogelijkheden op timaal gebruik te benutten. Daar voor doet DRV Accountants een aantal tips aan de hand. Voordelen die alleen nog gelden in 2014 Jaarlijks worden er faciliteiten geïntro duceerd en eindigen er faciliteiten. De meest in het oog springende facili teiten die eindigen en waar u moge lijk dit jaar nog van kunt profiteren, zijn voor u op een rijtje gezet. Schenken voor de eigen woning Schenken met een warme hand is leuk en daarnaast vaak ook fiscaal voordelig om te doen. Tot 1 januari 2015 kunt u van zowel een familielid als een derde belastingvrij een schen king ten behoeve van de eigen wo ning ontvangen van maximaal 100.000 euro De schenking voor de eigen woning moet zijn voor de aan koop, verbetering of onderhoud van de eigen woning of voor de aflossing van de (rest)schuld eigen woning. Op www.drv.nl kunt u het kennisdo cument 'Schenk belastingvrij in 2014. Nieuwe kansen en mogelijkheden' downloaden met alle in's- en outs over schenken. Benutten verlaagd aanmerkelijk belang tarief In 2014 is het tarief van box 2 in de inkomstenbelasting 22 procent. Het tarief geldt voor een resultaat uit aan merkelijk belang (onder andere divi dend en verkoopwinst aandelen) tot en met 250.000 euro. Met uw fiscaal partner kunt u-nog meer voordeel be halen, want dan is maximaal 500.000 euro belast tegen 22 procent. Keer overigens niet zomaar dividend uit. Gaat u eerst na of de B.V. vol doende vrij uitkeerbare reserves heeft en of de B.V. ook na de dividenduit kering haar verplichtingen kan blij ven nakomen. Via www.dividenduit kering. nl kunt u op een eenvoudige manier onderbouwen of er een divi denduitkering gedaan kan worden. Keert u toch dividend uit, terwijl dit niet verantwoord is, dan kunt u bij een onverhoopt faillissement als be stuurder aansprakelijk gesteld wor den. Afkoop stamrechten Alleen in 2014 kunt u gebruikmaken van de regeling om tegen 80 procent van de waarde uw gehele stamrecht af te kopen. U bent overigens geen revi sierente verschuldigd. Nog dit jaar actie ondernemen Binnen de bestaande wet- en regelge ving is het nog steeds mogelijk om uw vermogen en bedrijfsresultaat zo te^ plannen dat u zo min mogelijk be lasting betaalt. Wanneer u nog dit jaar actie onderneemt kun u daar voor dit jaar of voor volgend jaar uw voordeel mee doen. Verlaag het vermogen van box 3 Nu de spaarrentes histo risch laag staan, vraagt u zich misschien af hoe u de belastingheffing over uw vermogen kunt beperken. U kunt die doen door uw vermogen om te zetten naar vermogen dat voor de heffing van box 3 is vrijgesteld. Dit moet u voor 1 januari 20-15 doen, aangezien de waardepeildatum van box 3 vermogen 1 januari is. Een laag vermogen in box 3 is ook van belang voor het verkrijgen van toeslagen, kindgebondenbudgetten en de hoogte van uw eigen bijdrage bij verblijf in een AWBZ instelling. Maak optimaal gebruik van investeringsregelingen De overheid stimuleert investeringen. Door uw investeringen te plannen kunt u optimaal gebruikmaken van de investeringsaftrek. De drempel om in aanmerking te komen is 2.300 en boven de 306.931 euro bestaat er geen aftrek meer. Investeert u in milieuvriendelijke be drijfsmiddelen vraag dan aan een van onze subsidieadviseurs of u in aanmer king komt voor de milieu- of energie- investeringsaftrek of willekeurige af schrijving op milieubedrijfsmiddelen. Voorkom betaling van belastingrente Door de invoering van de belasting rente is het nog belangrijker gewor den dat de hoogte van de vastgestelde voorlopige aanslag juist is vastgesteld. Verwacht u over 2014 inkomsten- of vennootschapsbelasting bij te moeten betalen, vraagt u dan een (gewijzigde) voorlopige aanslag aan. Zo voorkomt u dat u belastingrente met betalen. De hoogte van de belastingrente voor inkomstenbelasting bedraagt 4 pro cent en voor de vennootschapsbelas ting 8,15 procent. Meld uw eigen woninglening tijdig bij belastingdienst Heeft u in 2013 een nieuwe (annuitair/lineair aflossende) lening voor de eigen woning afgesloten bij uw eigen B.V. of bij een familielid derde? Houdt u er dan rekening mee dat u deze lening uiterlijk 31 decem ber 2014 aanmeldt bij de belasting dienst. Heeft u dit niet gedaan, dan kan dit betekenen dat u geen renteaf trek heeft. Bereidt u voor op 2015 Voor 2015 staan twee nieuwe regelin gen in de startblokken, die een goede voorbereiding vragen in dit jaar. Werkkostenregeling Vanaf 1 januari 2015 is de werkkos tenregeling voor iedere werkgever verplicht. Om te voorkomen dat u in 2015 wordt geconfronteerd met extra belastingheffing over personeelsvoor zieningen zult u moeten inventarise ren wat u allemaal aan uw personeel verstrekt. Met een'goede inventarisa tie en op grond daarvan wellicht een andere verdeling uw personeelskos ten, kunt u een kostenverhoging voorkomen. Veranderingen in het arbeidsrecht Vanaf 1 januari 2015 is het zover en gaan er veranderingen plaatsvinden in het arbeidsrecht door de invoering van de Wet werk en zekerheid. Zo zal een werkgever rekening moeten houden met een aanzegtennijn, mag in een arbeidsovereenkomst die kor ter dan 6 maanden duurt geen proef tijd worden overeengekomen, zijn de regels voor het opnemen van een rela tie- en of concurrentiebeding in ar beidsovereenkomsten voor bepaalde tijd aangescherpt en - als laatste- wijzi gen de regels rondom de loondoorbe talingsverplichting van oproepkrach ten. Naast deze wijzigingen worden er per 1 juli 2015 ook nog veranderin gen doorgevoerd. Bent u werkgever dan zult u uw ar beidsovereenkomsten moeten scree nen en wellicht uw personeelsbeleid aan moeten passen, om onverwachte kosten te voorkomen. Op de website van DRV Accoun tants kunt u veel meer lezen en we- binars volgen over gevolgen van de in voering van de Wet werk en zeker heid, de werkkostenregeling en de eindejaarstips. Ook staan onze advi seurs voor u klaar om uw vragen te beantwoorden en samen met u zo op timaal mogelijk 2014 af te sluiten en u voor te bereiden op 2015. «HMIWiinlil- 1" Schenking voor een huis kan alleen nog dit jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 110