Special: Rabobank faciliteert ondernemers 16 O www.zeeuwse ondernemersclub.nl Rabobank te jndernemer Dienstverlening Rabobank Zeeuws-Vlaanderen Contactgegevens Bedrijvendesk: Tel: 0115-678400 bedrij ven z vl .rabobank .nl ww w.rabobank .nl/z vl www.twitter.com/rabozvl ZO! maakt je netwerk Zeeuwse ondernemers willen meer uit het netwerken halen dan tot nu toe het geval was. Reden voor vijf Zeeuwse ondernemers om de 'Zeeuwse Ondernemers club' op te richten, die deze mogelijkheid wel biedt. Onder de titel 'ZO! maakt je netwerk!' is de club medio oktober 2014 officieel van start gegaan. Tekst: Loes van der Hoeven Foto: Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG - De Zeeuwse On dernemersclub drinkt op de tweede en laatste woensdag van de maand tus sen 10.00 en 12.00 uur koffie met el kaar in het Van der Valk Hotel, res pectievelijk in Middelburg en in Goes. Deze informele bijeenkomsten bieden ondernemers de mogelijkheid om contacten te leggen met mede-on dernemers, een netwerk op te bou wen en om gebruik te maken van eik aars kwaliteiten. Want waarom exper tise zoeken buiten Zeeland als dezelf de kennis en vaardigheden ook ge woon in de provincie te vinden zijn. Het enige watje daarvoor nodig hebt is een gedegen netwerk: ZO! biedt dat netwerk via diverse kanalen en ook nog eens voor een bijna 'vooroor logse' prijs. Voor slechts 10 euro per kondigden en onze vrienden uitnodig den voor die koffieochtenden met het verzoek ook hun vrienden hier over te informeren. Dat leverde di rect al een aardige opkomst op. Als moderne netwerkorganisatie zijn wij vanzelfsprekend ook op Twitter ac tief. Vervolgens hebben wij onze web site www.zeeuwseondernemers- club.nl gebouwd. Deze is medio okto ber 2014 gelanceerd, waarmee ZO! officieel van start is gegaan. Op de website kunnen ondernemers deelne mers van het netwerk worden. Voor de eerdergenoemde prijs van 10 euro per jaar kunnen zij in het netwerk hun bedrijfsprofiel plaatsen en aan de bezoekers van de website laten zien wie zij zijn en wat zij voor hen kun nen betekenen. Op die manier weten belangstellenden direct wie de experti se bezit die zij zoeken en kunnen zij direct contact opnemen met de betref fende ondernemer. Ook kunnen de deelnemers gebruik maken van het virtuele prikbord om hun vraag en aanbod te publiceren. Sinds kort is ZO! eveneens actief op Linkedin. Ook op de interactieve Linkedin pagi na staan alle nieuwsitems en andere wetenswaardigheden vermeld. jaar zijn ondernemers namelijk lid van het netwerk en kunnen zij ge bruik maken van de website waarop de club zich profileert. De kosten van de bijeenkomsten zijn ook zeer prijs- vriendelijk: ieder betaalt zijn eigen consumptie(s). Twee jonge starters, Ramon van Ingen en Eugène Blom- maert zijn de 'kartrekkers' van de nieuwe netwerkclub. Zij worden bij gestaan door drie ervaren onderne mers: Kees Kramer, Sigrid de Wit en Loes van der Hoeven. "Om meer be kendheid te krijgen voor ZO! zijn wij voortvarend te werk gegaan", ver tellen Ramon en Eugène. "We zijn gestart met een Facebook pagina, waarop wij onze bijeenkomsten aan- De jonge ondernemers komen regelmatig bij elkaar. MRKÜHBMH TERNEIJZEN - De drie Rabobanken in Hulst, Sluis en Terneuzen zijn op 1 oktober 2014 officieel gefuseerd tot Rabobank Zeeuws-Vlaanderen. Wij zijn financieel marktleider in de regio. Met een team van ongeveer 250 mensen zijn we groot genoeg om een professionele uitstraling te hebben en klein genoeg om dicht bij onze klanten te staan", aldus Adri van de Laar, directeur Bedrijven van Rabobank Zeeuws-Vlaanderen. De Rabobank vervult zowel voor de particuliere als de zakelijke markt een belangrijke financiële functie. „Wij kijken naar de kwaliteit van de ondernemer. Met een goed onderbouwd plan en goede prognoses, zijn we gaarne bereid om die ondernemer met onze financiële producten te ondersteunen. Mooie plannen die prima te financieren zijn: daar gaan we voor. Zo willen we een steentje bijdragen aan het helpen verwezenlijken van de droom van de ondernemer Lokaal De Rabobank Zeeuws-Vlaanderen is lokaal geworteld en vervlochten met de maatschappij, met korte communi catielijnen tussen de accountmanagers en de Zeeuws-Vlaamse ondernemers. „Een ondernemer die' zijn nek durft uit te steken, in zijn businessplan gelooft en dat ook overtuigend op ons weet over te brengen, ondersteunen wij om het te helpen uitvoeren. Wij zijn genegen om te investeren in dat plan", aldus Tonny Drijdijk, manager Grootzakelijk Rabobank Zeeuws- Vlaanderen. Succesfactor Crisis of geen crisis, Rabobank Zeeuws-Vlaanderen heeft alle ver trouwen in de toekomst. „Wij gaan niet zitten somberen. Natuurlijk heb ben bepaalde sectoren het best lastig, zoals de bouw en de binnenvaart. Diverse bedrijven doen het echter ook onder de huidige omstandigheden prima, bijvoorbeeld in de voedings middelen- en de recreatiesector. In ieder geval liggen er veel kansen in de regio Zeeuws-Vlaanderen. De kritische succesfactor is de kracht van de ondernemer, die het succes kan maken. Ben je als ondernemer in staat om te anticiperen, om te veranderen? Stil blijven zitten heeft geen zin. Wij helpen graag bij het stimuleren van het economisch klimaat in de regio en het ondersteunen van bestaande en startende ondernemers met innova tieve ideeën. We faciliteren zowel met financiële middelen als met kennis. We geven niet zomaar een zak met geld, maar zijn graag een volwaardige partner in business voor de lange termijn", verklaart Van de Laar. Benchmark Rabobank Cijfers Trends biedt via de digitale snelweg per kwartaal de meest actuele informatie over branch es in het Nederlandse bedrijfsleven, verspreid over een brede waaier aan sectoren. Met Rabobank Cijfers Trends is het mogelijk om bedrijfspre- staties te vergelijken met branchegen oten door middel van een benchmark - Het Grootzakelijk team van Rabobank Zeeuws- Tonny Drijdijk, manager Grootzakelijk. tool. Via dit referentiekader kan er een goede inschatting worden gemaakt. Wat zijn de verwachtingen in de branche? Zijn er nieuwe producten op de desbetreffende markt? Zijn er nieuwe toetreders? „De actuele benchmarkgegevens zijn ook interes sant voor de Rabobank adviseurs, in verband met het beoordelen van een financieringsaanvraag. We hebben alle kennis in huis van alle marktsectoren, variërend van haven industrie tot horeca leisure. Onze klanten wordt aanvullende informatie verschaft waar ze echt wat aan hebben", aldus Drijdijk. Adri van de Laar, Directeur Bedrijven Vlaanderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 108