Barbier in ere hersteld 12 O info@natural-beauty.nl De starter Nu... De startertoen Waar Bedrijf Begonnen Meevaller Tegenvaller E-mail Een passie voor hout Het oude ambacht van barbier is in ere hersteld. Het traditionele Engelse scheren door een barbier wordt door de moderne man in toenemende mate omarmd. SLUIS - Dat blijkt bijvoorbéeld in de dagelijkse praktijk bij NB Barbers van Nicolle Wieme en haar dochter Dieu- wertje Prins uit Sluis. Op zondag 30 november komen beide dames spe ciaal in actie voor de Movember Foundation, die geld genereert voor de Prostaatkanker Stichting. In de nieuwe barbershop van hun Schoon heidsinstituut Natural Beauty, zullen Nicolle en Dieuwertje die dag vanaf 13.00 uur de mannen, gratis van hun snor ontdoen. Als tegenprestatie schenken de deelnemers, die zich van te voren hebben opgegeven voor de Movember actie, een bijdrage voor het goede doel. „Ze zijn op 1 november glad gescho ren gestart, verzamelen mensen die hen sponsoren en bewaren het geld in een pot. De mannen ervaren die dag gratis een Old Dutch Shave met En gelse colognes en hot towels", aldus Nicolle en Dieuwertje. Ze behaalden beiden het officiële barbiersdiploma na het volgen van de cursus 'klassiek scheren' aan het Barber College in Buren. Dieuwertje zal haar kennis extra ver breden bij de Old School van Scho rem te Rotterdam. Ze neemt in 2015 deel aan de grootste wedstrijd van American Crew in Rome, waar ze gaat strijden om de titel van beste bar bier en American Crew Specialist. Moeder en dochter bieden het hele jaar door een totaalconcept op het ge bied van uiterlijke verzorging, inclu sief kapsalon en (sinds juni) barbers hop. Bij de vrouwelijke barbiers wor den mannen echt in de watten ge legd. Een mooie beleving met als eindresultaat een echt gladgeschoren gezicht. Niet de vlugge dagelijkse scheerbeurt van thuis, maar een ver wenbehandeling door een lieftallige vrouwelijke barbier, die weet hoe ze het gezicht tot rust brengt met warme handdoeken en perfect glad scheert. „In verband met de Movember actie op 30 november hebben we een extra stoel. We hebben berekend dat we die dag in totaal tweeëntwintig mannen kunnen scheren. Daarnaast mikken we natuurlijk ook op zoveel mogelijk andere belangstellenden, zo wel mannen als vrouwen. We hopen dat iedereen een geste doet voor het goede doel. Om 18.00 uur zal een no taris bekendmaken welk eindbedrag is gedoneerd." Tijdens de sfeervolle happening is er een wijn- en whisky proeverij, worden er lekkere hapjes rondgedeeld en is er een leuke prijs voor de deelnemer met de mooiste snor. Onno Jongman is onlangs gestart met zijn eigen bedrijf, gespeciali seerd in het ontwerpen en maken van houten design accessoires. Onder de vlag van Onno Design vervaardigt de 21-jarige Bressiaander multomappen, notitieboekjes, wijnkaarten, tassen, krukjes, tafels en bureaus van hout. Hij werkt voornamelijk met houtsoorten met 'een meer luxe uitstraling' zoals noten en eiken. Daarnaast werkt hij ook met leder en stoffen materialen. Tekst: Henk van de Voorde Foto: Peter Nicolai BRESKENS - Hij is echt iemand die nog met zijn handen kan werken. „Ik ben een creatieveling, geen student. Tekenen en knutselen zat er al vroeg in bij mij. Gaf mij een zaag en een blok hout en ik maakte bijvoorbeeld een vogelhuisje. Hout is mijn passie. Het is geen kunststof, maar puur na tuur. Hout leeft", aldus Onno. Na de middelbare school in Oostburg, waar hij het diploma Vmbo Bouwkunde behaalde, ging hij studeren aan het Hout- en Meubileringscollege in Rot terdam. Afgelopen juni rondde de West Zeeuws-Vlaming deze oplei ding voor meubelmaker en scheepsin terieurbouwer feilloos af. Met zijn ei gen Design Bureau als afstudeerpro ject won Onno Jongman zelfs de Meubëlvakprijs. „Eind van het school jaar werden alle examenmeubelen ge presenteerd, van in totaal zo'n zestig studenten. De vakjury beloonde mij met de eerste prijs. Een onderdeel hiervan was deelname met mijn De sign Bureau op de stand van de school aan de Hout Pro Plus beurs, Nicolle Prins en haar dochter Dieuwertje. van 3 tot en met 7 november in de Brabanthallen te 's Hertogenbosch. Het was een mooie ervaring, waarbij ik mijn eigen bedrijf goed kon promo ten." Inmiddels is het Design Bureau Onno Jongman (DBOJ) weer terug in de Eetboetiek te Sluis, in het pand van het voormalige driesterrenrestaurant Oud Sluis. Daar opende Michel Her man, de broer van topchef Sergio Herman, medio 2014 een restaurant met een woonwinkel. Daarmee her leeft de nostalgie. De zaak doet name lijk weer denken aan de winkel uit de tijd dat de opa van de broers er een kapperszaak annex souvenirwinkel leidde. „Ik werd door Michel Her man benaderd om mijn Design Bu reau daar te plaatsen. Het is voor mij een uitdaging om van Onno Design een eigen label te maken. In opdracht van de Eetboetiek heb ik inmiddels di verse houten ordners gemaakt. Die multomappen worden afgewerkt met plantaardige olie, waardoor ze niet glad maar natuurlijk aanvoelen. Bo vendien is het milieuvriendelijk. Op de houten ordners kan desgewenst een bedrijfslogo of een foto worden afgedrukt. Momenteel ben ik met al lerlei accessoires bezig voor de 'ca deauperiode', zoals houten mappen, notitieboekjes en agenda's." Voor de door barbier Dieuwertje Prins georganiseerde Movember bij eenkomst op zondag 30 november bij NB Barbers in Sluis, waarbij mannen zich door de barbier kunnen laten scheren voor een goed doel ten bate van de Stich ting .Prostaatkanker, schenkt Onno Jongman een fraaie houten accessoire voor de deelnemer met de mooiste snor. Deelnemers voor de Movember bijeenkomst kunnen zich inschrijven via d-prins@live.nl Breskens Onno Design September 2014 Bestaand netwerk Geen onno_j ongman@hotmail .com Onno Jongmans: 'Geen kunststof, maar puur natuur.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 104