Beweging in bedrijventerreinen Middelburg ÜC 8 O www.mvoloont.com P. VAN EIJZEREN B.V. mm Prijs Maatschappelijk verantwoord bedrijf Lef en Durf Streekproducten dealer voor Zeeland! KAgrtmarta Agrimarkt wint MVO-prijs Goes Tijdens Contacta.nl in de Zee landhallen Goes is supermarkt Agrimarkt Goes op 5 november uitgeroepen tot 'De Beste Maat schappelijk Verantwoorde Onder neming van Goes 2014'. Uit han den van wethouder Jo-Annes de Bat ontving commercieel direc teur Wilfred van Elzakker een duurzame trofee van de Brabant se kunstenaar Guus Voermans. Tekst: Loes van der Hoeven Foto's: Dirk-Jan Gjeltema GOES - De MVO-prijs Goes is een initiatief van Stichting Switch en de gemeente Goes. De prijs is dit jaar voor de tweede keer uitgereikt en is bedoeld voor bedrijven die duurzame winst voor milieu en maatschappij we ten te combineren met goede bedrijf seconomische resultaten. Naast de award krijgt Agrimarkt Goes regiona le publiciteit énjnag zich de komen de twee jaar de beste Maatschappelijk Verantwoorde Ondernemer van Goes noemen. De andere twee finalisten waren Cleanmaster Biolux, de winnaar van 2012, en Groentehandel De Winter. Een vakjury selecteerde uit vijftien aanmeldingen de zes meest aanspre kende bedrijven en keken vooral haar innovatiekracht, impact en uitstraling. De bedrijven Agrimarkt Goes, Clean master Bioloux en Groentehandel De Winter behaalden verreweg de mees te stemmen van het publiek en gin gen door naar de finale. De vakjury bestond uit Ira von Har ras, coördinator duurzaamheid van Scalda, Hans Goovers, voorzitter MKB Zeeland en Eddy de Seranno, docent en onderzoeker bij de HZ University of Applied Sciences. Ira von Harras namens de jury: "MVO is een proces. Ondernemen in tijden van economische crisis is al een uitda ging. Maar ondernemen met zo wei nig mogelijk impact op je directe om geving is bovendien een hele leuke uitdaging. Lef en durf zijn daarvoor nodig! Daar haal je veel voldoening uit. Dit klinkt eenvoudig, maar dat is het niet. Bij alle drie de finalisten heb ben wij bevlogenheid en passie waar enorm actueel, maar bij de Agrimarkt is dit al heel lang normaal. Wij von den dit een goed verhaal. De Agri markt werkt streekgebonden en steekt actiefin op de regio. Het duur zame assortiment groeit voortdurend. Wat opvalt, is dat de streekproducten eerst apart in een rek stonden, maar te genwoordig gewoon tussen de andere producten staan. Dit is een positief sig naal. De klant zoekt bijvoorbeeld ap pelsap. De duurzame variant wordt extra benadrukt door een speciaal bordje. Zo werkt de Agrimarkt ook aan bewustwording en is hun impact op de omgeving groot. Daarnaast is dit goed voor de regionale economie, zijn er minder reisbewegingen en dus minder transportkosten én uitstoot. De jury heeft bewondering voor het bedrijf, omdat het zo'n sterke verbin ding heeft met de achterban: de 3000 landbouwers én hun klanten. Zij ken nen de leveranciers en die komen ook in de winkel om hun eigen streekproduct onder de aandacht van de klanten te brengen." Over de andere twee finalisten zei ju rylid Ira von Harras dat ook zij goede voorbeelden op het gebied van MVO zijn voor ondernemend Goes. Even als de winnaar ontvingen zij een Oor konde en een fraai boeket bloemen. De MVO-prijs is een programma dat in diverse Nederlandse gemeenten c.q. groepen van gemeenten loopt. Pascal Elegeert, werkzaam bij Stich ting Switch is voor Zeeland projectlei der voor de uitvoering van dit pro gramma. Het werk van Switch wordt mede mogelijk gemaakt door het mi nisterie van Buitenlandse Zaken en de provincie Zeeland. genomen. Dit wordt doorgaans ge voed door succes. En succesvol zijn ze... onze finalisten! Na de drie inspirerende bedrijfsbezoe ken heeft de jury een heftig proces doorlopen: gewikt en gewogen, ge spard en gediscussieerd over onze in drukken, onze hoop voor de toe komst en over onze verwachtingen van de prijswinnaar. Want wat ons be treft, kan de groei niet hard genoeg gaan en de impact niet groot genoeg zijn. Wel hebben wij geconstateerd dat ie der van de finalisten verbeterpunten heeft. Wij zijn echter nogal kritisch en hebben hoge verwachtingen, maar willen de druk, die verbetering met zich meebrengt, niet alleen bij de fina listen leggen. Daarom hebben wij ge zamenlijk besloten dat wij de drie fina listen gratis een adviesgesprek aanbie den, waarin wij ons zullen richten op het bedrijf en zullen meedenken in hun bedrijfsstrategie. Hier willen wij onze expertise inbrengen om dit di rect te koppelen aan een verduurza- mingslag. Zonder uitzondering zijn de finalisten voor ons al een voorbeeld van onder nemen in de Nieuwe Economie. Daarom zouden wij hen graag alle drie belonen, maar er kan maar één winnaar zijn. Onze conclusie dan ook: de nummer één, Agrimarkt Goes, is de winnaar. De andere twee blijven finalist van de MVO-prijs Goes 2014." Agrimarkt Goes een bekende en ge waarde supermarkt met Zeeuwse roots. Ira von Harras noemt uit het ju ryrapport de volgende punten: "Het lokaal inkopen is op dit moment Wilfred van Elzakker (midden) tussen zijn medegenomineerden De oude spoorwegovergang die toegang gaf tot industrieterrein Arnestein vanaf de Kleverskerkseweg maakt plaats voor een geheel nieuwe bestemming. Ouelenbung 21 4454 PZ Borssele lel.: (0113)352040 Fax (0113) 352259 Erna* into®vaneezBnsn.rt UECHAmSADE- CONSTRUCTIE- EN INSTALLATIEBEDRIJF Internet www vaneveren .nj Op deze locatie op bedrijventerrein Ramsburg is onlangs gestart met het slaan van de eerste paal voor de nieuwbouw van Aannemingsbedrijf Baas. De kick-off vond plaats door de familie Baas in samenwerking met Jo- han Aalberts, wethouder van econo mische zaken in Middelburg. Het per ceel zal op korte termijn een meta morfose ondergaan. Er wordt een be drijfshal met kantoor en omliggende buitenruimte voor de opslag van di verse materialen gerealiseerd. Het to tale bebouwingsoppervlak bedraagt ongeveer 6000 vierkante meter. Het is de bedoeling dat de nieuwe bedrijfs ruimte rond de bouwyakvakantie in gebruik wordt genomen. Het oude bedrijventerrein Ramsburg wordt ge transformeerd tot de nieuwe stadsen- tree van Middelburg. Sterke troeven zijn de goede bereikbaarheid vanaf de N57, de korte afstand naar de binnen stad en representatieve bedrijven. De nieuwe Oostperkweg is afgelopen zo mer officieel in gebruik genomen als nieuwe toegangsweg naar de binnen stad. Wethouder Aalberts reed er met een aantal gasten overheen in een old timer verhuiswagen en een paarden tram. „We merken dat de interesse van bedrijven weer toeneemt. Er zit beweging in de bedrijventerreinen. Zo is bijvoorbeeld Van der Valk (be drijventerrein Mortiere) in gesprek met de gemeente in verband met uit breiding van de bestaande huisves ting. De traditionele bedrijventerrei nen op Amestein 1 en 2 zijn echter vol, waardoor het perceel aan de Trekdijk weer in beeld komt. Het is belangrijk om Middelburgse bedrij ven die willen uitbreiden, te kunnen bedienen, maar momenteel is er geen extra voorraad meer", verklaart Aal berts. Hij doelt op het perceel, vlakbij de A58 en de Schroeweg. Middel burg heeft dit perceel nodig omdat de verhuizing van huizenhandel Hersta co van Arnestein naar de Vlissingse Buitenhaven definitief van de baan is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 100