Biervliet vreest langzaam uit beeld te verdwijnen na vernieuwing N61 Vrouw laan uit wegens familieband IS BIJ UAL DE JUISTE DIAGNOSE .GESTELD?! Uilen stelen de show ZEEUWS-VLAANDEREN 31 Infoavond internet in buitengebied KBO vertoont twee films in De Lieve Paul Ducheine is nu hoogleraar Info over veiliger wonen senioren Banden aUtOvLeOIII GARAGE WIJFFELS IJZENDIJKE De gemeente Sluis, provin cie, ZLTO en Recron praten woensdag over internettoe gang in het buitengebied. Het overleg vindt plaats in het Mauritshof aan de Mau- ritsweg in IJzendijke. Er wordt gekeken naar de uit komsten van een onderzoek naar dit onderwerp, en naar verdere stappen om het in- ternetbereik te verbeteren. Aanvang is om 19.15 uur. De afdeling Hulst van de Ka tholieke Ouderen Bond houdt dinsdag een filmmid dag in ontmoetingscentrum De Lieve in Hulst. Vertoond worden 'Een leven zonder Doel', over het verval van het Vlaamse kustdorp Doel, en 'De rijdende grensrech ter', over een man die met een solex de grenspalen in Zeeuws-Vlaanderen inspec teert. Aanvang 13.30 uur. AARDENBURG Paul Ducheine, afkomstig uit Aardenburg, is aan de Un- niversiteit van Amsterdam benoemd als hoogleraar 'Mi litary Law of Cyber Security and Cyber Operations'. Ducheine is militair jurist. Als zodanig doet hij weten schappelijk onderzoek naar onder meer digitale oorlog voering en militaire cybero peraties. De gemeente Sluis houdt woensdag in het Ledelthea- ter in Oostburg een informa tiebijeenkomst over het the ma 'senioren en veiligheid'. Aanleiding is onder meer de toename van babbeltrucs. Maar juist 55-plussers wor den ook regelmatig slachtof fer van een inbraak of over val. Tijdens de bijeenkomst worden tips gegeven. Aan vang is om 13.30 uur. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Alashqar: „Ik werkte al zo'n ander half jaar voor Vluchtelingenwerk toen ik op gesprek moest komen bij de directrice van de stichting in Zeeland. Ik hoopte op een be taalde baan omdat ik goed werk verricht. Ik spreek Arabisch en ook mijn Syrische afkomst komt van pas bij het begeleiden van vluchtelingen en asielzoekers." Alashqar reageerde verbaasd toen het gesprek over haar vader bleek te gaan. „Toen ze mijn achter naam tegenkwamen in dat arti kel, is het balletje gaan rollen. Ze zijn bang dat ik gevoelige informa tie naar hem doorspeel. Ze vroe gen me om te bewijzen dat ik dat niet heb gedaan, maar ik weet echt niet hoe ik dat kan doen. Aan de andere vrijwilligers vra gen ze dat toch ook niet? Ik heb bij mijn aanstelling een verkla ring omtrent gedrag (VOG) over legd en ik doe mijn werk goed. Nu word ik vanwege het artikel in eens afgestraft vanwege mijn ach ternaam. Als ik die zou kunnen veranderen, dan deed ik dat." Alashqar zegt amper contact te on derhouden met haar vader in Eindhoven. „Ik spreek hem am per. Ik weet dat hij actief is in de politiek, maar verder weet ik niets over wat hij doet en wat hij in het verleden heeft uitgespookt. Ik kom niet uit een hecht gezin, wij laten elkaar zoveel mogelijk met rust. Het is in mijn cultuur ook ze ker niet mijn taak om mijn vader te vertellen wat goed en fout is. Directrice Zeljana MiljuS van Vluchtelingenwerk Zeeland laat in een schriftelijke reactie weten dat het bestuur en de directie van Vluchtelingenwerk Zeeland zorg dragen voor een politieke, niet re ligieuze, niet op afkomst of natio naliteit gerichte organisatie waar in toegewezen vluchtelingen wel kom kunnen zijn om veilig en be schermd hun leven opnieuw op te bouwen. 'Risico's die deze kern raken worden daarom afgeweerd, ook al is dat voor individuele werknemers, betaald en onbe taald, niet altijd hun eigen keuze.' De aanwezigen op de jaarvergade ring van de dorpsraad waren het roerend eens. Een aantal bewo ners doet zijn best om Biervliet aantrekkelijk te houden voor jong en oud. De pogingen om, door in zet van vrijwilligers en Dethon- medewerkers, weer een volwaardi ge winkel in het dorp te openen, kunnen daaraan bijdragen. „Maar dan moeten mensen wel weten dat die winkel er is. Ook toevalli ge passanten en toeristische fiet sers moeten de winkel weten te vinden om mensen het dorp in te lokken", meldde een van de slechts elf bezoekers (naast het ze venkoppige dorpsraadbestuur) donderdagavond. Ideeën om de winkel - naar Duits voorbeeld - vlak naast de rotonde of bij het tankstation te vestigen, leek de meeste aanwezigen niet haalbaar. Maar een verwijsbord of opvallend signaal ('zet het stand beeld van Willem Beukelszoon op de rotonde') kan passanten ook op de aanwezigheid van een aantrekkelijk plattelandsdorp wij zen, verwachtten dorpelingen. Het plan om zes huizen op de plek van de voormalige basis school De Maatjes te bouwen en de activiteiten op het terrein van de voormalige showroom van Ver- vaet, vielen in goede aarde. Hoe wel een aantal mensen vreest dat starters weinig kans zien om zich in het dorp te vestigen. De vele leegstaande woningen zijn voor hen niet aantrekkelijk. Ook al om dat de eigenaren te hoge prijzen voor een opknapwoning vragen, wist Jack van Harn van de werk groep Biervliet een Maatje Groter. Diagnose specialist auto-electronica APK, ook voor campers Onderhoud Reparatie VRIJDAG 14 NOVEMBER 2014 IJZENDIJKE HULST OOSTBURG door Wendy de Jong ZIERIKZEE - Imaan Alashqar uit Zie- rikzee reageerde geschokt toen bleek dat ze weg moest bij de Stichting Vluchtelingenwerk mocht werken. De reden is volgens Alashqar het feit dat haar vader Ahmad Alashqar in oktober in een artikel in deze krant genoemd is als Islamitische strijder die een rol speelde in het netwerk van de Hof stadgroep en ook adviseur is van het Vrije Syrische Leger. door René Hoonhorst BIERVLIET - Om leefbaar te blijven, moet Biervliet vooral zichtbaar blij ven. Een opvallend verwijssignaal op of bij de rotonde op de nieuwe N61 moet de aandacht op het dorp richten. AXEL - Het Is al een traditie in Axel sinds 1971, had wet houder Frank Deij uit de Krantenbank Zeeland opgediept, de installatie van jeugdnatuurwachters. Gisteren was het weer zover, in het Gregoriuscentrum kregen 61 leerlingen van basisscholen in Axel een jeugdnatuurwacht-insigne. De plechtigheid duurde kort, want iets veel spannenders stond op het programma, een uilenpresentatie door The Barn Owl van Dirk en Nicky Jacobs uit Zelzate. Zij stalen de show door met de uilen, groot en klein, alle kinderen af te gaan. Zelfs de bosuil, volgens Dirk een echte pitbull in de natuur, liet zich aaien, al voelden de veren van een kerkuiltje (foto) lekkerder aan. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 75