fcWissfeêsiiife w Publiek beslist mee over winst foto Van der Spek ^Kyypki 66 We dachten dat we eruit waren, maar toen zette één van de partijen toch weer stappen ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Isa av Gemeente: behandeling bezwaren leidt soms tot herroepen besluit Ondernemers in Oostburg betalen mee aan centrum Vestrock in Huist blijft driedaags evenement -• V'";''"':"--" 'W^S1$ 8* 'K -• »4 Goud van Oud bij Zonneweelde Camping Zonneweelde aan de Baanstpoldersedijk bij Nieuwvliet houdt morgen een 'Goud van Oud party'. Pi- co Bello zorgt voor de mu ziek. De party begint om 21.30 uur. Kaarten kosten 10 euro, inclusief hapjes, en zijn te koop bij 't Posthoekje in Oostburg, Boekhandel Van Remortel in Sluis, Delta Drogist in Cadzand, Bruna in Breskens, Bloemwerken Sonja en Ann in IJzendijke, en Camping Zonneweelde. Schaakwedstrijden voor 50-plussers In het multifunctioneel cen trum De Statie in Sas van Gent vindt morgen, zater dag, het kampioenschap van de Zeeuwse Schaakbond (ZSB) plaats. De organisatie is in handen van de Sasse schaakclub Het Witte Paard. De wedstrijden zijn van 11.00 tot 16.30 uur. Inschrijf geld is vier euro. Sint geeft startsein voor bouw mfc Aan Sinterklaas komt mor gen, zaterdag, om 14.30 uur de eer toe het officiële start sein te geven voor de bouw van het nieuwe multifunc tioneel centrum Oostburg dat achter De Hoekzak (Lan- gestraat) komt. Sint onthult tijdens zijn intocht met wet houder Albert de Bruijn het bouwbord voor het mfc. Hulsterweg wordt stukken veiliger Aan de weg door Kuitaart, de Hulsterweg, wordt vanaf komende maandag tot en met vrijdag 12 december ge werkt. In opdracht van de provincie wordt de weg ver keersveiliger gemaakt. Op werkdagen is overdag één rijbaan beschikbaar. Van 5 tot en met 12 december is de weg helemaal afgesloten. Kampioenendag duivenvereniging Duivenvereniging De Post duif uit Heikant houdt zon dag in 't Heike de kampioe nendag. Alle duivensportlief hebbers uit de streek zijn welkom. De duiven worden van 10.00 tot 11.00 uur inge- korfd. Vanaf 13.00 uur zijn te bezichtigen. Ook is er een verloting. Heure du Malheur treedt op in De Perk L' Heure du Malheur treedt zondag op in cultuurpavil joen De Perk bij Walsoor den. Het singer-songwriter- duo wordt gevormd door Sander Bosmans en Brian Waterschoot Het concert be gint om 15.00 uur. naar de rechter, die op 9 decem ber zitting houdt. Calon hoopt dat hij zich kan beroepen op 'over gangsrecht', en anders sterk staat door de tegenstrijdige berichten die hij vanuit het gemeentehuis ontving. „Je moest eens weten wat dit de gemeenschap inmid dels gekost heeft", verzucht hij. „Al die controles... duizenden eu ro's..." Als de rechter negatief oordeelt, is OOSTBURG - Ook de lokale onder nemers betalen mee aan het her inrichtingsplan voor Oostburg, laat ondernemer Nico van den Ameele weten. Hij reageert daar mee op uitleg van wethouder Peter Ploegaert over de financie ring van die metamorfose, giste ren in deze krant. De wethouder gaf aan dat budget voor toch al ge pland rioleringswerk wordt ge bruikt. Dit geld wordt gehaald uit de pot van het project 'Aantrekke lijk Oostburg'. De ondernemers dragen, via de reclamebelasting, daarin óók drie ton bij, geeft Van den Ameele aan. „Dat is tien pro cent van de totale kosten." hij zijn hobby kwijt, zegt Calon. De suggestie om de overgebleven loods te gebruiken voor zijn dui ven, wijst hij van de hand. „Die is nu van mijn kinderen. Die moe ten die schuur dan toch zelf kun nen gebruiken!?" Toegegeven, Calon gaat niet altijd even verstandig om met controle bezoekjes van de gemeente. Die moest er een paar keer de politie bij halen om zijn erf te kunnen betreden. „Ik raak daar helemaal over mijn toeren van", erkent Ca lon. De situatie vreet aan hem en zijn vrouw. „Ik ben er letterlijk dag en nacht mee bezig. Het laat me niet los. Ik ga al niet meer naar bijeenkomsten van duiven melkers. Ze vragen allemaal hoe het nu zit, willen me advies ge ven. Ik trek dat niet meer." Maar stoppen, dat wil Calon niet. „Daar ben ik teveel duivenmelker voor. Ik ga door: tot het einde van deze hele zaak, of tot mijn einde." TERNEUZEN - De uitslag van de Na tional Geographic fotowedstrijd, opgezet samen met het Wereld Natuurfonds, wordt woensdag avond 26 november bekendge maakt tijdens het programma RTL Late Night. Van der Spek dingt mee naar een prachtige hoofdprijs; een jaar lang begeleiding van de vermaarde na tuurfotograaf Frans Lanting, een dag op fotoexcursie in de Oost- vaardersplassen en publicatie van zijn foto in het blad de National Geographic. Behalve de juryprijs, is de in De gemeente Sluis zit met de 'zaak Calon' in de maag, liet burgemeester Annemiek Jetten de afgelopen we ken meerdere keren doorscheme ren toen raadsleden tijdens raads- bijeenkomsten over het onder werp begonnen. Reageren in de openbaarheid was echter lastig, omdat de zaak bij de rechter ligt. Het gemeentebestuur wilde giste ren via woordvoerster Marjolein Reinhoudt wel iets dieper op het thema ingaan. „We hebben te ma ken met een zaak met meerdere belangen. Het is aan het college om daar een afweging in te ma ken. Als dat gebeurt, is het natuur lijk mogelijk dat iemand naar de bezwarencommissie of de rechter stapt. En als die het college vervol gens terugfluit, moet er een nieuw besluit genomen worden." Reinhoudt verklaart zo ook het feit dat Calon eerst te horen kreeg dat alles in orde was en vervol gens dat hij toch zijn hokken moest afbreken. „We hadden ge hoopt dat we een voor alle par tijen acceptabele situatie hadden gecreëerd. Maar daarna nam één van de partijen toch weer stappen en gingen we weer nieuwe proce dures in, met nieuwe gevolgen." Reinhoudt wijst er ook op dat re gels nu eenmaal gevolgd moeten worden. „We kunnen geen beslui ten nemen waarvan we weten dat die bij de rechter geen stand hou den." Hoek woonachtige Van der Spek ook in de running voor de pu blieksprijs. Om die (ook) in de wacht te kunnen slepen, heeft de docent/fotograaf veel stemmen nodig. Wie Van der Spek met zijn foto A Brand New Day! naar de winst wil stemmen, kan dat doen via de website van National Geo graphic. Onder de stemmers worden hon derd prijzenpakketten ter waarde van zestig euro verloot. Van der Spek is tijdens de bekendmaking van de uitslag aanwezig in de stu dio van de door Humberto Tan ge presenteerde talkshow. www.nationalgeographic.nl HULST - De zesde editie van het festival Vestrock in Hulst wordt andermaal over drie dagen uitge smeerd. Dit jaar duurde het evene ment op de Buitenvest vanwege het vijfjarig jubileum voor het eerst drie dagen. Er zijn nog geen namen van arties ten bekendgemaakt, die op 5, 6 of 7 juni 2015 zullen optreden. Op vrijdag en zaterdag zijn de 'vol wassen' Vestrockdagen, op zon dag (de slotdag) maken tijdens Vestrock Junior kinderen de dienst uit. De kaartverkoop is de ze week gestart. Vroege vogels krijgen korting. Meer informatie op www.vestrock.nl. VRIJDAG 14 NOVEMBER 2014 NIEUWVLIET SAS VAN GENT OOSTBURG KUITAART HEIKANT WALSOORDEN Herman Calon had ooit achthonderd duiven. Nu zijn het er nog zo'n 250. Hij vreest dat hij ook die kwijtraakt. Inzet: het grote duivenhok dat Calon een paar jaar geleden afbrak. Dat was toen (nog) niet nodig geweest, bleek later, foto's Ronald den Dekker Gemeentewoordvoerster vervolg van pagina 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73